Ali je možno, da ZAVOD plača prekvalifikacijo?

Vesna

Pripravnik
3. maj 2009
38
0
6
Ni obstanka :)
POSREDUJEM...

"Zdravo vsem =)

Vem da to ni najbolj primeren forum za to vprašanje, pa vendar.

Po poklicu sem ekonomski tehnik, prijavljena na Zavodu za zaposlovanje, neuspešno iščem službo že nekaj časa, iskala sem jo že preden sem se prijavila na Zavod, a brez uspeha. Iskala sem res aktivno, poslala preko 500 prošenj, a nikjer ni bilo uspeha.

Ker sem razmišljala v smeri, kaj bi me ZARES veselilo počet, in prišla do tega da bi rada pomagala ljudem, ne glede na vse, bi se rada prekvalificirala v zdravstvenega tehnika. Zanima me, koliko imam možnosti, da bi mi to prekvalifikacijo plačal Zavod? Vsaj delno morda... stara sem 23.

Najlepša hvala za odgovore, pojasnila, nasvete... =))"
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
ja, plača..... ampak v času prekvalifikacije se ne dobiva socialna pomoč ali nekaj takega klko sem na tekočem

plačajo tudi določene faxe če je treba
 
Nazadnje urejeno:

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Jaz imam tud to izobrazbo pa ne vem, kaj naj naredim že skoraj vsak ½tretji½ ima to izobrazbo in nekateri imajo več znanja, kot jaz, kot recimo znanje Nemščine, neke delovne izkušnje iz tujine ali doma, delovne navade, pa tudi 100x boljša komunikacija, so bolj mobilni......
 
Nazadnje urejeno:

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
ja, plača..... ampak v času prekvalifikacije se ne dobiva socialna pomoč ali nekaj takega klko sem na tekočem

plačajo tudi določene faxe če je treba

plačajo v primeru, da primanjkuje določenega kadra recimo, če bi se odločil nekdo za avtoserviserja mu bi zavod brez problema plačal....
 

Vesna

Pripravnik
3. maj 2009
38
0
6
Ni obstanka :)
Pišem...

*** Torej naj grem čimprej na Zavod k svetovalki in ji povem, kaj bi rada? Pa je sploh možno da se začnem šolat kar sredi leta? :s Verjetno ne...
Glede socialne pa- mi je po eni strani logično, sej ko si vpisan v SŠ imaš status dijaka/pač delaš preko ŠS lahko, ne?
 

Vesna

Pripravnik
3. maj 2009
38
0
6
Ni obstanka :)
...

*** Kako naj pa potem živim, od zraka in vode iz Ljubljanice?
shocked-1.gif
 

Vesna

Pripravnik
3. maj 2009
38
0
6
Ni obstanka :)
Sicer pa, ZAJFA, zakaj pa ne greš še ti delat kake prekvalifikacije? Če praviš da je težko dobit službo... Si pošiljal prošnje zelo aktivno? Koliko prošenj si poslal?
Če si prijavljen na Zavodu, se domeni za sestanek s poklicno svetovalko, oglej si programe pa boš videl. Če res želiš službo, moraš najti način priti do nje!!
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Nisem še nobene prošnje poslal, ker imam vsako leto status izrednega dijaka, letos sem se vpisal na Srednjo ekonomsko v Koper in plačal 80 evrov za status (vse uredil preko pošte)....tud drugi so se vpisoval na tak način an isto ali druge srednje šole.
Imam pa neke ugodnosti, kot so
+imam zavarovanje preko staršev
+starši dobivajo otroški dodatek (cca 100 evrov)
+lahko imam štude.bančno kartico (ni stroškov z vodenjem)
+lahko delam preko študenta in zaslužim max.3100 evrov oz. na napotnico max.400 evrov, delat lahko grem še isti dan
+ostale ugodnosti

Sem pa podoben letnik kot ti.

Moj načrt je sledeč, kot prvo se izogibat zavodu, ker zavod je za lenuhe.
Letos sem si zrihtal status in lahko bi že prej začel iskat službo, ampak se, kar ne morem odločit, ker če se zaposlim izgobim ugodnosti.
 
Nazadnje urejeno: