Alarm za motor

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ima kdo kakšne izkušnje z enostavnim alarmom za motor in sicer me zanima s senzorjem za tresljaje, torej če se motor začne premikat.
Kot vidim je ponudbe precej (sploh pri kitajcih), večinoma vključujejo tudi prekinitev vbrizga goriva, ampak to po moje ni potrebno. Če ga sirena ne prestraši, ga tudi tista prekinitev goriva verjetno ne bo (je profi, džanki se bo pa že ob tuljenju spokal proč).
Naj pa bo z daljincem in pa opozorilo za vklop/izklop čimbolj diskretno, ne rabim, da se cel prostor obrača, kaj sedaj bipa
grin1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Sem gledal tole, ampak nekako mi ne potegne. Namreč gajbica nima nobenega placa (kovčka tudi ne bo), tako da že to je problem in bi najraje nekaj zmontiral pod plastike, vezal na baterijo in potem samo še gumb klikneš, pa je zadeva rešena.
Čeprav tole definitivno bolj obvlada funkcijo preprečevanja kraje...

Gledal sem pa nekaj takega:
http://www.ebay.com/itm/Motorc...ceu&vxp=mtr
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za tak motor bi ubijali, ko sem bil star 16
smile-1.gif

Kawasaki KMX je bil takrat "raketa" al pa vespa za babe furat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Hehe, to me sedaj malo ''prcaš'', a
wink-1.gif
? Joke.
Kul zadevca, namerno nisem hotel večjih zadev, ker so potem težje, itd., tole je pa čista igračka in pa kar je res odlično, ne izgledaš gor kot Krpan na kobili, ker je večja kot ostale 125-ke. Recimo XT125 je malček, edini ki mi je bil še všeč in ustrezno velik je Tomos SM125, ampak dobit to v normalnem stanju je skoraj nemogoče. Da ne govorim, da je cena praktično identična tej Yamahci, pa se po nobenem vidiku ne more primerjat z njo.