akumulatorski vrtalnik (kje kupiti)

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.734
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Vem, saj je pri nas tudi uporabljena za ta namen.

So pa Boscheve stvari dokaj kvalitetne. Najbolj me je impresiral Bosch IXO, ki ga je oče dobil za darilo. Stvar je iz zelenega programa (torej "hobby"), vendar je presenetljivo močna in dobro narejena. Ima tudi Li-ION baterijo, dela pa super, v uporabi je vsak dan, baterija še vedno super. Sicer so še boljši vijačniki iz profi programa, vendar so večji in zato niso tako praktični ...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ja ce rabis samo za vijacit se vrtalnik ne more primerjat proti vijacniku ki im nenormalen navor pri najnizjih obrati, vrtalnik pa je bolj univerzalen.Najbolj pa me je navdusil vijacnik od FEIN-a, pa tudi Makita ni slaba
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Jaz imam eno baterijsko iz bauhausa za 18€. Imam jo že vsaj tri leta, vrtal z njo v beton, ploščice, železo, inox, kamen, ma ni da ni no, pa bateriji še danes delata nenormalno dolgo, vrtalka pa že kaže doteranost pri spojih plastike, recimo glava ima "lufta" da kar sama pleše sem in tja in za kaj delat je skoraj ne morem uporabljati. Hočem pa povedati to da če boste z baterijami ravnali PRAVILNO jo boste lahko dolgo imeli,. Recimo enako vrtalka je bratu in fotru crknila po treh mesecih, pa je niti nista uporabljala veliko, no saj zato pa. Poanta teh "navadnih" baterij je da jo vedno DO KONCA izprazneš in šele potem daš v polnilec, jaz sem enostavno vrtalko držal za glavo in upočasnil vrtljaje z stiskom, toliko časa da se je baterija čisto izpraznila in se glava skorj ni več obrnila, potem pa baterijo v polnilec drugo pa v vrtalko in spet veselo naprej, je še prav prišlo da smo imeli takrat pet minut pavze
wink-1.gif


Samo sedaj jo bom moral pa res zamenjat.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
J. te V..
Od uredu firm je 12v vrh glave (Bosch, B&Decker), čeprav osebno bi res raje za 14.4 pogledal, važno je raje gledat baterijo!! Vsaj 1.5 Amp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
Citat:
Uporabnik sugardaddy pravi:
žiw

Nadomestne baterije so ponavadi dražje kot cela nova mašina z baterijo vred, vsaj od teh cenejših varijant.Rešitev je da razstaviš obstoječi vložek, ter nakup in zamenjava posameznih členov baterije, ki jih sestaviš v celoto (10X1,2V), v kateri od trgovin z elektronskimi jajci(Delko, Hte, Conrad..)
Druga varijanta je da greš na servis, samo ne na Iskrin, ampak poiščeš serviserja ki servisira ta poceni jajca iz Bauhaus, BM, Obi-ja..., kjer ti za mali denar odstopi dober baterijski vložek, ter ponovno zadevo adaptiraš na svojo mašino.

lp

Si kdaj računal 10 oz 12* baterije
grin1.gif
Boš dal 50+eur za baterije, raj več..
Mam za zamenjat pr B&D in me je na rit vrgl ko sm gledal vložke pr Conradu 5-11eur po komadu..
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Slabost teh cenenih baterij je to da so NICd in imajo spominski efekt. Naj bi jih polnil šele ko so prazne in ne prenašajo dobro "dofilanja"

Tukaj se malo motis,spominski efekt ze res da ga imajo,ampak NI-Cd baterije so za industrijsko uporabo ker so narejene za velke tokove in sunke kar bor masince potrebujejo.
Nevem kaksne druge akuje naj bi sploh masince se mele,mogoce edino se Ni-MH pa dvomim,to je treba preverit pri pro programu in ne pri alphatools,nasa je bila 50 jurjev pa ima nicd aku,je pa res ze malce stara.
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123
Citat:

Si kdaj računal 10 oz 12* baterije Boš dal 50+eur za baterije, raj več..
Mam za zamenjat pr B&D in me je na rit vrgl ko sm gledal vložke pr Conradu 5-11eur po komadu..

No pa vpraš kolk pride komplet baterija, rezervni del za B&D, mislim da je še zmeraj ceneje posamezne vložke zamenjat, itak niso vsi zanič
smile-1.gif


Za makito, ko smo lani nabavljali za firmo:komplet mašina 52000sit, rezervni 12V vložek Nicd 35000
shocked-1.gif


Drgač, se pa sam poslužujem druge varijante, nabava kompletne baterije od teh poceni jajc, ter menjava posameznih členov
aplauz.gif



lp