Akumulatorske kosilnice

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Torej, stvar je taka, da za košnjo okoli hiše (cca 150m2) kupujem akumulatorsko kosilnico, in zaenkrat mi je v oči padla tale zadeva:

https://www.merkur.si/akumulatorska-kosilnica-greenworks-40v-41-cm-z-4ah-baterijo-in-polnilnikom/

Všeč mi je ker ni prevelika in pretežka, baterija je 4Ah, pa še cena je ta vikend -15%. No, za tole zadevo sem skoraj prepričan da bo brezhibno opravljala delo.

Druga stvar pa je sadovnjak (tam ravne površine mulčam s traktorjem), kjer imam za kositi tudi dve grivi (250m2-300m2). Za to seveda potrebujem zadevo na nitko, in sem tudi tukaj pomislil na akumulatorsko zadevo. Seveda bi morala biti iste znamke kot navadna kosilnica zaradi baterij. Ali se te zadeve sploh obnesejo? Ima kdo izkušnje, kaj pripročate? Hvala.
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
86
4
8
Bauhaus ima v aktualnem prospektu neke Powerworks kosilnice, ki tudi ne izgledajo slabe. Samo je najbrž spet se nepoznana zadeva..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Tako kot si že naštudiral....te baterijske zadeve se za1x splačalo samo če jih kombiniraš...tko da maš 2bateriji ki sta zamenljivi...

Ceneje je če vzameš kosilnico + nitkarco (motorko...) na baterije...in kombiniraš

Kot pa da kupiš kosilnico + dodatno baterijo...

Plus...če je opcija vedno vzami močnejšo varianto (80V namesto 48V)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eno medvprašanje: kako pa zagotovite, da je baterija polna ravno takrat "ko se meni (in vremenu) digne", da bi šel kosit? A ste tako skrbni, da jo date vedno par ur prej na štrom, al je kar skoz na polnilcu?

Se mi namreč redno dogaja, da ravno takrat ko rabim vijačnik - je le-ta električno na psu. :(
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Eno medvprašanje: kako pa zagotovite, da je baterija polna ravno takrat "ko se meni (in vremenu) digne", da bi šel kosit? A ste tako skrbni, da jo date vedno par ur prej na štrom, al je kar skoz na polnilcu?

Se mi namreč redno dogaja, da ravno takrat ko rabim vijačnik - je le-ta električno na psu. :(

Li-Ion? Načeloma mora kar nekaj časa držat brez samo praznenja...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Hvala za odgovore. Kolikor berem malo okoli, imajo s klasičnimi kosilnicami (akumulatorskimi) več ali manj vsi dobre izkušnje ... zatakne se pri kosah z nitko. Tukaj bo zgleda treba poseči po bencinu.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Eno medvprašanje: kako pa zagotovite, da je baterija polna ravno takrat "ko se meni (in vremenu) digne", da bi šel kosit? A ste tako skrbni, da jo date vedno par ur prej na štrom, al je kar skoz na polnilcu?

Se mi namreč redno dogaja, da ravno takrat ko rabim vijačnik - je le-ta električno na psu. :(

Moraš imeti malo samodiscipline in vedno, ko baterijo izprazniš, oziroma končaš z delom, jo daš takoj na poklnilec. A ne de?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Aha, sem videl da lahko kupiš samo en test in sem ga kupil ... pa mi je malo žal, ker razen razpredelnice z rezultati ni NIČ konkretnega o modelih v testu ... kako brezveze. :mad:
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Tisti ki imate take kosilnice... Kakšen je realen podatek, koliko kvadratov se pokosi z kaksno velikostjo baterije?
Rad bi bil na varni strani, upostevajoc, da je trava malo višja in vlažna recimo...
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Jaz imam vrtno kosilnico, nitko, škarje za živo mejo, sesalec za po stopnicah, ter dve 5 Ah baterije z dvojnim polnilcem. Vse Makita. Zadevo lahko samo pohvalim. Če se mi spraznijo baterije, so za 20 minut že polne, ter lahko nadaljujem s košnjo. Pokosim pa kakih 300 m2 trave v živo z enim polnjenjem. Razlika v več ali manj je od višine trave, višine reza, ter vlažnosti trave. Nitko pa imam na eno beterijo, za obkoševanje okoli žive meje in dreves. Deluje presenetljivo dobro, obstajajo pa tudi take na dve bateriji, kar pomeni, da deluje skoraj kot motorna. Poraba baterije pri nitki je dokaj majhna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
No kot sem rekel....vsaj za 1x je pametno kombinirat stroje tako da imaš 2 bateriji...da ne rabiš čakat pa filat pa se vmes že ulije pa pol drug dan kosiš itd...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Konckoncev...računaj v cca 2h letih tudi na upad kapacitete baterije...

Ker se vam čez zimo ne bo dalo rekreirat baterije...eno zimo zanemarjanja bo že še preživela...drugo se bo pa že matrala :)
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
370
111
43
Jaz mam podobnega boscha; samo 1x dosedaj mi baterija ni bla dost, ko sem se vrnil septebra z 3 tedenskega dopusta tuki je pa ful deževalo in je bla trava visoka v pm...

tm ene 150m2 trave.

jo dam po uporabi na polnilc, pol pa itak pozabim ugasnit :)