AKTUALNO: Vzdrževanje klimatske naprave

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
another dummy question:
kje v LJ ali okolici ga lahko kupim? (pa ne servis)?
Daewoo Lanos/Nubira 1.6 16V
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A so ti sušilci plina univerzalni (tipski) ali za vsako znamko posebej? Meni je pooblaščenec za Daewoo zatrdil, da se ta filter kao ne menja...
Še dobro da mi lokalni vulkanizer z najsodobnejšo mašino naredi kompleten servis klime (no skoraj kompleten, filtra mi še ni zamenjal, pa bi ga sam tja nesel). Mašina sama naredi točno vse korake, ki si jih naštel, zadeva traja cca 30~45 minut, lani je koštalo 30 EUR...

Še nisem videl mojstra ki ne bi imel takšne naprave...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Jaz moram letos tudi tole klimo dezinficirat samo ne vem še kje? OKolica Lj, beja?? Kaka druga alternativa.
Je pa tako, lani bil pri beji kjer so mi naredili reden servis in zamenjali mikrofilter. Rekel sem, da dvomim, da bo to pomagalo, ker sem že 1x prej menjal ta filter in je blo isto.

No očitno so malo nasprejali ta filter, po parih dneh je bilo spet isto. Ko se klima ugasne, začne tko hudičevo zaudarjati, da je joj...Kličem čez nekaj časa tja in so mi rekli, da je v tem primeru pa treba komplet sistem odpreti in pogledati kaj in kako. Saj obstaja tudi čiščenje s peno, če prav vem?

Je pa to nerodno, spet avto tam puščat 2 dni, ko gre pa brez tako težko...Pozna kdo še kakega majstra?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Se je treba registrirat
smile-1.gif
A si tko prjazen, pa pripopaš sem?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Če hočem pogledati pdf se moram registrirat. Pač forum tko zahteva...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Sem kupil Kentov Airc Co Cleaner. Samo moram še sprobati. Povsod ga precej hvalijo
smile-1.gif
.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Še nasvet: na enem od koncev tiste metrske gumijaste cevke si dobil nekaj kovinskega čepu podobnega...
smile-1.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Še nasvet: na enem od koncev tiste metrske gumijaste cevke si dobil nekaj kovinskega čepu podobnega...
smile-1.gif
Aja se pravi, da moraš to gor pustit ja. Samo navodila mi pa niso kej preveč jasna...piše "Ročni sistem nastavite na normal in fresh air, avtomatski sistem pa na vent in cold?? Kontrolni sistem nastavite na circulate..." Ðizs, jest mam samo kliota...