aktivni tempomat tehnologije

22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
in kaj naredi? gledam katolog od c5 aircross in notri piše, da prepozna table in ponudi da nastaviš tempomat direktno na tisto hitrost? to velja tudi za krajevne table? kot razumem pa sam hitrosti ne prilagaja...
To je to od tehnike nič posebnega, govorim za Berlingota verjetno je podobno pri C5 Air-u.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
VW vsaj zna pobrat iz navigacije, Lexus je tu čista tema.

V avstriji dela kot mora, ker imajo tudi znake kot morajo biti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Passat je “slep” brez navigacije. Testiraj tako, da odstranis sd kartico navigacije. Totalno neuporabno.
:eek: Kakšne imate nekateri.:D:D
Bi ti poizkušal razmišljat, pred tem bi ti pa odstranili možgane?
Tukaj je edino primerno vprašanje kako sistem deluje v praksi.
Ali pri tem uporablja karte, kamero, čarovnijo ali vero v Boga je popolnoma nepomembno. Važno je edino, kako dela v praksi. In če Citroenu uspeva dobro delovati samo s kamero, drugim pa z uporabo navigacije, je to dokaj nepomembno.
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
Moja fabia z acc in dsgjem zelo dobro sodeluje. na ac ga vedno uporabljam, ker se mi ne da študirat pa zavirat. tudi v koloni in v mestu je kar kul. Sem se tko fajn navadil, da brez mi živeti ni. v koloni lepo zavira do ustavitve in potem tudi spelje, ko ga aktiviram nazaj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Zaznavanje znakov pri nas ni uporabno. Sem šel recimo Vrhnika-Ljubljana po stari cesti in ga je hitro zmedlo. Z navigacijo zna delati bolje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da obudim temo. vw je naredil update sw, a avto še vedno iz neznanega razloga, po nepotrebne sunkovito bremza ko je na radarskem tempomatu. smo šli čez in če ne držiš rok na volanu opozori, opozori spet, potem da vse 4 smernike in bremza. to kar se dogaja je pa sunkovito bremzanje brez opozoril, kot bi zaznal kaj spredaj.

ps
v par mesecih in 10kkm je crknil senzor za tekočino, roč za držanje sopotnika visi dol, pa še kaj bi se našlo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Meni recimo bi bilo samodejno uravnavanje hitrosti neuporabno, ker mi recimo pobere omejitev dol s tabel, kjer piše ob megli 50 km/h. To bi bilo potem smrtno nevarno
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Berem v AM da ima en avto (P508?) urejeno tako, da ti omejitev prebere in "predlaga", ti pa jo potrdiš ali pač ne. To se mi zdi kar smiselno.