Akcije letalskih kart

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
"Listen very carefully, I will say this only once!" :fredi:

Razlike v cenah so večinoma zaradi prtljage in storitve na avionu ter plačilnih pogojev ponudnika pa še poprodajnega servisa in help deska!!!. Za 80€ razlike v osnovni ceni, nisem pripravljen doplačat 100€ za kovček in trpet žejo ter lakoto na avionu, pa trepetat ali bo družina sedela skupaj,...

Če pa nameravaš stop over na poti pa je Qatar sploh no brainer - 25€ za spanje v 5* hotelu - tega ni nikjer.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Ce prav razumem pripeto sliko, so BF cene ze aktualne?
 

Priponke

  • E3F6C248-EA58-4EBD-ABBB-ADB0B3196E40.png
    E3F6C248-EA58-4EBD-ABBB-ADB0B3196E40.png
    451,5 KB · Ogledi: 298

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj link do te ponudbe. Kar jaz gledam ne najdem tega - možno je da lahko, proti plačilu seveda, rezerviraš nakup do petka.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
S septembrom (nekatere linije že z junije) začne leteti Ryanair iz Zagreba na 12 evropskih destinacij: Brussels, Dortmund, Frankfurt, Karlsruhe, Memmingen, Milano, Rim, Podgorica, Oslo, Göteborg, Pariz in London.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Čemur oni rečejo Frankfurt, je dejansko Hahn, bivša vojaška baza sredi vukojebine 120km zahodno of Frankfurta, kjer ni ničesar. Podobno velja za "Bruselj" in "Milano". Mogoče je Podgorica dejansko v Tirani.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Čemur oni rečejo Frankfurt, je dejansko Hahn, bivša vojaška baza sredi vukojebine 120km zahodno of Frankfurta, kjer ni ničesar. Podobno velja za "Bruselj" in "Milano". Mogoče je Podgorica dejansko v Tirani.


Vem ki je Hann še blizu Frankfurta ni , si prej v Luxenburgu kot v Frankfurtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Rabim pomoč, ker nisem še nikoli iskal letalskih kart preko spleta. Za naslednje leto bi potreboval dve povratni karti za ZDA. Za tja bi letel v New York, nazaj pa iz Miamija. Računam cca. 14 dni.
Kdaj se splača iti, kdaj je najceneje, kje iskati karte, odkod leteti, koliko prej rezervirati, kako iskati , kako rezervirati, da se vračam iz druge destinacije kot sem prišel itd.
Vse ostalo pa najbrž spada pod kakšno drugo temo, kot npr. kaj pogledati v New Yorku, kje spati, kako potovati do Miamija, se splača rent-a-car ipd.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
skuscanner.net Tam si malo poglej iz kje bi letel, na katere datume. Jaz potem včasih vseeno raje direktno pri tisti letalski družbi bookiram, ampak vsaj da dobiš idejo kdaj so leti, iz kje in kam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tgrzan
27. jan 2022
4.706
1.676
113
skuscanner.net Tam si malo poglej iz kje bi letel, na katere datume. Jaz potem včasih vseeno raje direktno pri tisti letalski družbi bookiram, ampak vsaj da dobiš idejo kdaj so leti, iz kje in kam.
Skyscanner ;) Obvezno vedno!!! vzameš karto direkt pri prevozniku, cena bo par 10 € višja ampak verjemi, da se splača. Ko bo zagustilo bodo razni "preprodajalski" portali stisnili rep med noge.
Lahko gledaš tu: https://www.google.com/travel/flights ali https://www.skyscanner.net/

Potem pa klikaš in izpiraš opcije. Pa išči v incognito mode v brskalniku
To teorijo smo že večkrat ovrgli - kukiji sicer delajo, ampak večinoma tako, da ti vedno iste ponudbe ven mečejo. Pobrišeš zgodovino in kukije, pa je na koncu vse isto.

Car v skyscannerju lahko daš tudi ruto z eno destinacijo tja in drugo nazaj. Za naslednje leto (2023) je še malo zgodaj, praviloma so karte najcenejše 6-9 mesecev pred odhodom, zdaj so bile tudi 3 mesece prej še ugodne; so pa letala (manj jih trenutno leti) precej polna in ne računaj na kak "last minute", tega ni več.
Ko ti skyscanner da ugodno ceno/čas poleta/uslugo pogledaš ponudnike te cene in greš do internetne strani prevoznika, tam pa potem še enkrat isto poiščeš in primerjaš. Skyscanner lahko ima tudi 2, 3 dni zamude pri cenah in realno ne boš dobil tako ugodno, kot bo izpisalo, pa pazi še na to kaj dobiš za svoj denar - količina prtljage, rezervacija sedežev, hrana,...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Točno tako, sem enkrat prek skyscannerja direkt vzel karto za usa in potem trepetal, ko sem ugotovil, da je to podruznica thomas cooka, ki je sel v stečaj… Saj na koncu je bilo vse ok, ampak od takrat po skyscannerju pogledam in najdem let, potem pa direkt pri prevozniku, kot napisano, raje par 10€ več, pa je manj možnosti da gre kaj narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in urby20

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Karto je res najbolje kupiti pri samem prevozniku, saj kahko neposredno pri njih urejaš vse morebitne spremembe.
Dobra ideja je tudi preko resnih agencij, npr. Kompasa, (ki sicer vzame 30€), vendar ima kot IATA agent marsikatere opcije, ki jih ti kot končni kupec pri katerem od booking classov nimaš.