Aftermarket vzratna kamera

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Na kamp prikolico bi rad montiral wifi vzratno kamero, da mi ne bo treba razkopati pol avta in vlečt kabla.

A je zadnje čase kdo nabavljal kakšno kamero + zaslon in jo lahko priporoči? V poplavi kitajskih izdelkov bi rad dobil tako, da priklopim in peljem. ;)
A bo wifi vlekel tistih 10m, a bodo problemi? A ima slika veliko zamika? Uporabljal bi jo namreč predvsem namesto vzratnega ogledala.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Sem ravno vceraj kupoval kabel da bom wifi anteno locil od kamere, da se bosta bolje "videla" kamera in ekran .
6m kabla s konektorji in izdelavo 25 evrov.
Nima ne IC elektronika, ne Just, niti telma in tech trade. Dobil sele v tsp elektroniki.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Evo, jaz sem kupil tako čudo - wifi kamero za prikolico preko alija za nekih 20€. Priklop na napajanje od tablice zadaj, preno slike na telefon preko appa. Rezultat: Ko se vsedem v avto, telefon izgubi wifi signal od kamere (oz dela samo v tunelih :bonk: ). Sedaj pa nimam pojma kje je antena za wifi na tej kameri, da bi vsaj anteno prestavil bližje avtu.

1653046529306.png
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Jst imam na prikolici (navadni, tovorni) wireless (ne wifi) kamero, vezana je na luči in oddajnik z antenco montiran v eni od luči. Stestirano deluje boljše če je v zadku prikolice, kot če je bližje avta, kar je na nek način logično po "vidnem polju". Zraven sem dobil zaslon za na šipo, s tistim dela BP dokler ni naloženo preveč železa ali mokrih drv vmes, potem dobi malo zamika samo do sedaj je še vedno delalo. Rabim itak samo za vzvratno vožnjo prazne ali nizko naložene prikolice ker ne vidim konca prikolice v ogledalih ali skozi zadnjo šipo.

Idejo sem sicer imel uporabit ločen sprejemnik prikjučen na en AV na "android (TV) avtoradiu" samo z wireless sprejemnikom s katerim sem testiral deluje precej slabo + imam sedaj opcijo direktnega ogleda dveh kamer (še tisto iz vozila) če napopam zaslon na šipo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, je ze kaj novega glede teh kamer. Rabil bi isto, kot odpiralec teme, kamerco z live prenosom, bila bi pa zadaj na kamp prikolici. Pa ce je moznost na baterije