Adriatopo starejša verzija

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Kaj pa Open Andro Maps?
Ali uporabljate te zemljevide? Meni so boljši kakor adriatopo.
lp
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Uporabnik Matko je napisal:
Bodi tako svinjsko prijazen in naredi en vodič ;)
Kak to misliš?

Naložiš in uporabljaš, ni neke filozofije, če pa hočeš kaj popraviti (uvoziti gpx), dodati pa

www.openstreetmap.org

OpenStreetMap
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
www.openstreetmap.org
www.openstreetmap.org

trolmode on:
Vemo, da Snečko ni ravno prijazen...;)

Sicer pa bo moral vsak sam pogruntat kako uporabljat katere mape, ker tisti, ki to to že ugotovili in obvladajo, tega znanja ne bodo delili z drugimi, ampak bodo raje trolali, kako lahko tako stare programe in mape uporabljamo.
Videno že velikokrat na Alterju in na drugih forumih (pri vseh forumaših - da ne bo zamere).
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
trolmode on:
Vemo, da Snečko ni ravno prijazen...;)

Sicer pa bo moral vsak sam pogruntat kako uporabljat katere mape, ker tisti, ki to to že ugotovili in obvladajo, tega znanja ne bodo delili z drugimi, ampak bodo raje trolali, kako lahko tako stare programe in mape uporabljamo.
Videno že velikokrat na Alterju in na drugih forumih (pri vseh forumaših - da ne bo zamere).

Nekorektno.

Dal sem takoj link, kjer lahko vsak sname brezplačne zemljevide OSM (topo rutabilne) za Garmina.

In da je to boljša alternativa kot AdriaTopo, navedel sem razloge.

Kakšna navodila rabiš pa mi ni jasno ...

Osnove so napisane že večkrat na tem forumu in na popotnikovem blogu.
Preneseno datoteko prekopiraš na kartico v mapo Garmin ali Map ali na napravo.

Lažje ne more biti.

Če pa želiš popravljati zemljevid, dodajati, pa greš na openstreet stran, se registiraš in popravljaš. Posebnih navodil ne potrebuješ oziroma so tam na voljo.

Bolj je drug fenomen na alterju.

Človeku brezplačno kvalitetno svetuješ pa bi hotel še, da mu na dom prideš pokazat :) đabe
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekorektno.

Dal sem takoj link, kjer lahko vsak sname brezplačne zemljevide OSM (topo rutabilne) za Garmina.

In da je to boljša alternativa kot AdriaTopo, navedel sem razloge.

Kakšna navodila rabiš pa mi ni jasno ...

Osnove so napisane že večkrat na tem forumu in na popotnikovem blogu.
Preneseno datoteko prekopiraš na kartico v mapo Garmin ali Map ali na napravo.

Lažje ne more biti.

Če pa želiš popravljati zemljevid, dodajati, pa greš na openstreet stran, se registiraš in popravljaš. Posebnih navodil ne potrebuješ oziroma so tam na voljo.

Bolj je drug fenomen na alterju.

Človeku brezplačno kvalitetno svetuješ pa bi hotel še, da mu na dom prideš pokazat :) đabe
Škoda da mrzim garmina, jaz bi ti pir častu! :evil:
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
trolmode on:
Vemo, da Snečko ni ravno prijazen...;)

Sicer pa bo moral vsak sam pogruntat kako uporabljat katere mape, ker tisti, ki to to že ugotovili in obvladajo, tega znanja ne bodo delili z drugimi, ampak bodo raje trolali, kako lahko tako stare programe in mape uporabljamo.
Videno že velikokrat na Alterju in na drugih forumih (pri vseh forumaših - da ne bo zamere).

Toliko kot je bilo na tem forumu razdeljenega znanja in izkušenj na področju GPS-a, ni bilo in nikoli ne bo na nobenem drugem forumu. Me čudi, da tega nisi opazil, glede na to, da si član foruma že 11 let.. In zanimivo, ravno izbrisanemu gre največ zaslug na področju Garmina in topografije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Z moje strani hvala za bolj natančen vodič.
Velikokrat ste (tisti, ki poznate zadeve in želite pomagat) pomagali in z veseljem bi (in bom) cenil vašo pomoč in doprinos ter se vam skušal oddolžit.
Vem, da to kar počnete/ste počeli z navigacijskimi sistemi, je zgolj iz vašega entuziazma, veselja in dobre volje za kar smo vam lahko hvaležni in veseli, če to delite z nami. Nekomu ki pa ni od začetka v teh vodah, ali pa bi si samo želel na GSM naložit karto kakšnih hribov, da se ne izgubi ko gre po gobe, pa so zadeve velikokrat raketna znanost in ne ve kam naj se obrne. Vodiči seveda pomagajo (če so).
Če k temu dodamo še pregovorno forumsko prijaznost, potem verjamem, da marsikoga prej odvrnemo/te od tega, da bi si sam skušal uredit kakšno zadevo.
Nisem pa želel nikogar užalit, ampak sem hotel malo zbosti (s trolom) nekoga za katerega se ve, da je v tem med boljšimi saj je to bila tudi njegova titula.
Pa brez zamere.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Z moje strani hvala za bolj natančen vodič.
Velikokrat ste (tisti, ki poznate zadeve in želite pomagat) pomagali in z veseljem bi (in bom) cenil vašo pomoč in doprinos ter se vam skušal oddolžit.
Vem, da to kar počnete/ste počeli z navigacijskimi sistemi, je zgolj iz vašega entuziazma, veselja in dobre volje za kar smo vam lahko hvaležni in veseli, če to delite z nami. Nekomu ki pa ni od začetka v teh vodah, ali pa bi si samo želel na GSM naložit karto kakšnih hribov, da se ne izgubi ko gre po gobe, pa so zadeve velikokrat raketna znanost in ne ve kam naj se obrne. Vodiči seveda pomagajo (če so).
Če k temu dodamo še pregovorno forumsko prijaznost, potem verjamem, da marsikoga prej odvrnemo/te od tega, da bi si sam skušal uredit kakšno zadevo.
Nisem pa želel nikogar užalit, ampak sem hotel malo zbosti (s trolom) nekoga za katerega se ve, da je v tem med boljšimi saj je to bila tudi njegova titula.
Pa brez zamere.
take titule ni bilo
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Hvala za to.
Na GSM sem si naložil tisi osmand plus in osm SLO mapo.
A lahko naložim še to in imam tako kot v iGo-tu obe?