administrator geslo za windows 7 pozabljeno

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Vem, verjetno velikokrat obdelana tema, kako čim enostavneje rešit problem. Poleg administratorja imam uporabniški račun do katerega lahko lepo dostopam. Ko vklopim pc mi vedno ponudi izbiro administrator ali uporabnik. Za administratorja sem pozabil geslo. Je, še bolj verjetno pa verjetno ni možno administratorja odstraniti in uporabniški račun postaviti v to funkcijo. Če ne bi bilqa vedno da dvojna izbira na začetku tudi ne bilo problema . Kaj svetujete ?
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Verjetno ima tudi tvoj račun pravice zamenjave gesla računa "administrator". Desna miškina tipka na znak win levo spodaj, izberi "upravljanje računalnika", Local users and groups, upravljanje računalnika, users, nato pa desna tipka na "administrator" in potem imaš izbiro opcij.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Vem, verjetno velikokrat obdelana tema, kako čim enostavneje rešit problem. Poleg administratorja imam uporabniški račun do katerega lahko lepo dostopam. Ko vklopim pc mi vedno ponudi izbiro administrator ali uporabnik. Za administratorja sem pozabil geslo. Je, še bolj verjetno pa verjetno ni možno administratorja odstraniti in uporabniški račun postaviti v to funkcijo. Če ne bi bilqa vedno da dvojna izbira na začetku tudi ne bilo problema . Kaj svetujete ?
ntpasswd
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Nehajte pretiravat z "ntpasswd". Lahko odpreš cmd "as administrator" in vpišeš: net user administrator novogeslo Enter.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Citat:
Uporabnik mihagr pravi:
Verjetno ima tudi tvoj račun pravice zamenjave gesla računa "administrator". Desna miškina tipka na znak win levo spodaj, izberi "upravljanje računalnika", Local users and groups, upravljanje računalnika, users, nato pa desna tipka na "administrator" in potem imaš izbiro opcij.

Problem gesla sem rešil tako da sem svoj račun spremenil prav tako v administrator in na obeh izklopil gesla. Še vedno pa me moti ob zagonu ko mi ponudi na izbiro za kateri račun se bi odloæil.
Hvala za odgovore.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Še nekaj. Pametno je imeti še en račun odprt (Administrator), zato ker to predstavlja zadnjo možnost vstopa v sistem, potem ko se ne moreš več prijaviti v sistem s svojim prijavnim imenom/geslom, tudi če si računalnik zagnal v "safe mode-u". Prav tako pride prav, ko ti računalnik deluje počasi, lahko to hitro preveriš tako, da vstopiš v sistem s tem administratorjem, lahko pa brez problemov kreiraš tudi novega uporabnika, itd.