Aditivi za čiščenje injektorjev

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
me zanima kaj priporočate če sploh kaj , pa kje se da sploh dobit te "žavbe"
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ta "test" je za aditive v gorivu, kar pa nima nobene veze s čiščenjem injektorjev. Upam, da se bo kdo našel, ki bo povedal kakšne izkušnje s tem.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Z ene par avti imam pozitivne izkušnje. Pri enem je celo nehala utripat lučka za motor, drugače pa edina oprijemljiva zadeva lepši prosti tek. Kake razlike v porabi in podobno ni bilo opaziti.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ta "test" je za aditive v gorivu, kar pa nima nobene veze s čiščenjem injektorjev. Upam, da se bo kdo našel, ki bo povedal kakšne izkušnje s tem.

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Niso sicer testirali aditiva za čiščenje injektorjev, ampak je po moje podatek zgovoren...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Sam uporabim na čase STP, škodit ne more, cena pa tudi ni pretirana. Obvezno pa zadevo uprabim takrat, ko grem na AC, da se fajn "natira" mašinca in spuca nesnago.

na mobisuxu je bilo govora, da zadeva pomaga, a je potrebno malce več dozirat, kot priporočajo, vsaj 2 steklenički v polovico rezervoarja.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ta "test" je za aditive v gorivu, kar pa nima nobene veze s čiščenjem injektorjev. Upam, da se bo kdo našel, ki bo povedal kakšne izkušnje s tem.

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Niso sicer testirali aditiva za čiščenje injektorjev, ampak je po moje podatek zgovoren...

Potem pa piši o tistem o čimer teče debata!
bonk.gif
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Baje so te aditivi bolj tako tako - zadeva bolj svoh spuca (ce bi bila mocnejsa bi se kaj razzrlo zraven...), tako da pomoje je to bolj namenjeno vzdrzevanju kot resitvi.

Sam bi rad dobil tapravo tekocino za ciscenje injektorjev, npr od Wynn's-a. Vendar je tezava ker je to profi zadeva in se prodaja samo pooblascenim serviserjem ki imajo njihovo cistilno napravo (jaz bi si jo naredil sam) - torej je v trgovinah jasno ni... Morda ve kdo kje dobit to zavbo "pod pultom"?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ti aditivi so larifari, sama napizdancija da ti nekaj prodajo, podobno kot aditvi za olja...
Ce samo pogledas v navodila proizvajalca vozila je v vecini primerov prepovedano dolivat kakrsnekoli aditive.
 

qbm

Pripravnik
1. sep 2007
160
0
16
Namesto namenskih aditivov vlij 1dl čistega acetona na 36 litrov bencina, preden natočiš bencin, da se dobro zmeša.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Da jaz še povem svoje ... Bil na uradnem servisu, mi je šefe (gospod v poznih 50.) rekel, da je treba 98 oktanov kdaj pa kdaj tankat, da se mašina prelufta. In mu potem niti nisem šel razlagat ... Potem eni mi hvalijo Petrolov aditiv, sprobam, ne občutim nič, spremembe nobene. Če je liter goriva približno 1 EUR, je tistih 350 ml tega aditiva nekje 4-5 EUR. Se motim? No, da tankaš polnega 50 L, daš ~50 EUR + 5 EUR več za aditiv (0.3L bencina stane neprimerljivo manj) in si deležen lepega nasmeha na blagajni.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
masina da se prelufta
rolleyes-1.gif
, naj gre raje v penzijo ne da take neumnosti klati.
 
Nazadnje urejeno: