Adijo klasične navigacije

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Zmaga je, ce ima avto oboje. In vsakemu svoje. Meni vem, da se ts ne dopade. Pa ga mam.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Glasovno upravljanje je out kot del vgrajene navigacije. Je pa in in vo verjetno vedno bolj na pametni napravi v povezavi z avtomobilskim infotainmentom, oziroma v infotainmentu ampak v povezavi z stritvami, ki si jih omenil (poleg Googla še AMazon prej ali slej bo tudi Siri). V Seatu dela Alexa, če imaš CarPlay dela Siri ... Večina avtomobilsih proizvajalcev se prav zato tudi za vgrajene infotainmente povezuje z Googlo/Amazonom/na žalost še ne Applom.

Ja vsekakor je prihodnost v tem, da bodo vgrajene naprave podpirale moderne "platforme" (ali operacijske sisteme kot je Android ali pač se odlično povezovale s telefoni, čeprav mislim, da je bolj vmesen korak). Google je tukaj zagotovo najprodornejši saj ima največjo zalogo različnih storitev, ki so lahko koristne (od razpoznave, sinteze, odličnega iskalnika, operacijski sistem, informacije o podjetjih, podatki o prometu ...).
Pri nas sicer sodelujemo z različnimi podjetji na teh področjih in mirno lahko rečem, da je Apple daleč najbolj trd in okoren.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Jaz zadnje čase uporabljam kar Google Maps. Garmina imam v vseh mojih kombijih, pa priznam, če bi bil jaz voznik, bi uporabljal primarno Gmaps na svojem telefonu, navigacija na staklu bi bila za prikazovanje hitrostnih omejitev. Na Garminu preveč naslovov manjka, žal. Obenem je na Gmaps lažje vnašati naslove. Po možnosti vpišeš samo ime firme, pa je.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Glasovno vodenje bo uporabno, šele, ko bo delovalo v slovenščini. Osebno ne prenesem programskega vmesnika v slovenščini, samo pogovarjanje z mašino v angleščini mi je pa popolnoma mimo. Sistema, ki bo podpiral slovenščino pa ne pričakovati kmalu. Vsaj ne od Googla, Appla ali Microsofta. Mogoče edino, če bodo kdaj odprli API, in bodo kaki slovenci naredili.

Google maps ima največ podatkov, samo niso pa najbolj ažurni. Pri nas smo pred tremi leti uvedli ulice in so se spremenili vsi naslovi. Tako kritiziran apple maps jih je že ažuriral, medtem ko google maps še vedno ne.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Googlu za podporo slovenščine ne manjka veliko. Slovensko razpoznavo imajo (lahko narekuješ dokument v slovenščini, sprožiš iskanje po iskalniku ...), nimajo pa (še) slovenske sinteze govora. Ostale stvari so načeloma pokrite in bodo zložene v Assistenta.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Jaz zadnje čase uporabljam kar Google Maps. Garmina imam v vseh mojih kombijih, pa priznam, če bi bil jaz voznik, bi uporabljal primarno Gmaps na svojem telefonu, navigacija na staklu bi bila za prikazovanje hitrostnih omejitev. Na Garminu preveč naslovov manjka, žal. Obenem je na Gmaps lažje vnašati naslove. Po možnosti vpišeš samo ime firme, pa je.
Saj lahko naložil hitrostne omejitve v obliki widgeta ob hkratni uporabi z google mapsklik
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ce imam na telefonu lg uklopjeno navigacijo sygic mi preko bt na radiju lepo predvaja zvok medtem ko poslusam radijo , ce pa imam uklopljeno gmaps pa zvoka ne predvaja in moram na radiju izbrati prenos bt potem zvok deluje ni pa radija. Je tu resitev ?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Seveda ob upoštevanju, da so omejitve pač tako tako. Napak ni malo, kljub temu, da ima TomTom verjetno to zbirko verjetno še najbolj urejeno.
Sam tole uporabljam za obveščanje na radarje. Zanimivo je sploh v Italiji (na sekcijskih merjenjih) :)
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Kako naj pravilno sparim Iphone 5S (IOS 12.1) + original kabel v levi vtičnici pod radiem in VW App connect? Iphone najden, ko na zaslonu pritisnem ikono Car play, radio zajamra, da se ne more povezat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Imaš original kabel?
Če imaš zna biti težava v FW in preveri na servisu, če je kakšen update.
Čeprav po mojih izkušnjah Apple Carplay dela brezhibno s kvalitetnim kablom.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Apple sicer piše, da Slovenije ni v Carplay podprtih deželah. Kakšne regionalne nastavitve imaš ti v telefonu?
Se popoldne še poigram.
Imaš tudi izkušnje z Android Autom (v familiji smo na obeh OS)?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Carplay dela brezhibno s slovenskim iCloud računom.
Android Auto tudi večinoma deluje brezhibno, ga pa ne boš našel v Playstore-u, ker Slovenija ni podprta.
Poinštaliraj ga iz tukaj in ti bo potem tudi posodabljal normalno:
https://www.apkmirror.com/
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Vklopil Siri.
Prižgal avto (VW Polo) + radio.
Povezal telefon z originalnim kablom, na levi vtičnici (samo ta ima USB simbol).
Radio izpiše iskanje na USB1, po pritisku na gumb radia APP, prikaže, da je najden Iphone, na voljo da gumb Carconnect.
Na telefonu: Settings/General/Carplay sem izbral možnost USB only.

Zadeva se poveže in dela! Hvala vsem.

Sedaj samo še pogruntamo, kako Siri strica/teto prepričat, da ne izgovarja imen ulic.
Pa srečno pot vsem!