ac mari6bor - graz

vid

Zelenc'
29. jun 2019
2
0
1
pozdravljeni . zanima me če še veljajo ista pravila, odredbe za vožnjo po stari cesti za Graz iz Šentilja. iz smeri LJ bi šel iz AC ven in na staro cesto da ne plačujem Vinjete za 3-4 ure. ali mi lahko da kdo napotke. Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kupiš vinjeto za 9 in potem prodaš za 5-6, ali pa jo že za toliko kupiš. :cool: Seveda mora bit še nenalepljena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vid

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
pozdravljeni . zanima me če še veljajo ista pravila, odredbe za vožnjo po stari cesti za Graz iz Šentilja. iz smeri LJ bi šel iz AC ven in na staro cesto da ne plačujem Vinjete za 3-4 ure. ali mi lahko da kdo napotke. Hvala.

Vse fino samo pazi ker je stara cesta do graza (predvsem od lipnice naprej) polna skritih stacionarnih radarjev.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pač ne bo dal 9€ za vinjeto bo pa plačal enih 100€ za radarje. Pa še vozil se bo pol ure več. Včasih je pol ure tudi vredno 25€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Bil že nekajkrat po tej cesti in še nisem plačal kazni. Tempomat in je.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Avstrijci so se odločli da hočejo videti osebne/pasoše.

Vsak pred mano je iskal dokumente po avtu, in zaustavljal promet. Meni je avstijec samo mahal, jaz nimam nekega problema osebne čez okno pokazat. Se kar lepo od daleč vidi kdaj gledajo in kdaj mahajo.
Balkanidioti pač mislijo da če vse pred njimi gleda da njega pa nebo.

60 avtov = 60 min,

Ne rabiš tu neke višje matematike zakaj je gužva.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Ne vem no ampak se nekaj govori,da avstrijci sedaj ne dovolijo več voženj po lokalnih cestah,če nimaš njihove vinjete za avtocesto,ker baje majo poln k... tujih voznikov ki uporabljajo lokalne ceste in jih uničujejo,plačajo pa nič uporabnine.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Govori se marsikaj.
Bile so (ali so še) težave proti zahodu, kjer ne dovolijo (kako točno, ne vem) tranzitnemu prometu proti Italiji zapustiti avtoceste.
Za lokalne ceste ni vinjet.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Amapk tile avstrijci niso normalni: kolone za prehod skozi šentilj tako na novem kot starem mejnem prehodu. In to je neki šengen?! Naši brezjajčniki bi avstrijecem morali obvezno kontrirati in jim nabiti kolone v kontra smer, magari se stoji do Lajbnice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in PHOBiA

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Bravo. A res misliš, da bi jodlarji bili na škodi ali mogoče bolj naši dnevni migrantje?

Edit: j.ebot.e Lajbnica ...
Aja, zdaj pa nisi na škodi ko dnevno čakaš da prestopiš šengen?! Kontrirat jim treba, naj imajo tudi oni zamaške...Sicer pa , zakaj potem kontrola in ustavljanje prometa (osebnega), če pa samo mahneš z dokumentom, kamioni pa, ki v teoriji lahko prešvercajo x-krat več nezaželjenih veselo mimo, brez pregleda...Me zanima statistika, če obstaja, prijetih na AC mejnih prehodih SLO/A...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Mater si trd ...

Zjutraj gredo “naši” gor delat (jaz šemo enkrat na teden ozr. dva tedna gor) in čakajo, ker jodlarji kontrolirajo. Ti bi zdaj za kontro jodlanjem uvedel še kontrolo za vstop v Slovenijio, da bi taisti potem še na povratku čakali.

Ampak ja - kontrole v Schengu ne bi smelo biti. Po drugi strani pa razumem in me občasne kontrole niti ne motijo - v zadnjih 5 letih se mi je prejšnji teden prvič zgodilo, da sem izgubil eno uro na A meji - ampak tako kot je AndrejD zapisal je večja težava, da so asi v koloni šele na sami meji začeli brskati po osebnih.
Jaz sem se navadil, da že vnaprej spustim zadnje, zatemnjene šipe - mi je samo pomahal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Čeprav so Jodlarji smešni s temi kontrolami in so bolj predstava za javnost. Recimo na Jezerskem vrhu že nekaj časa ni več kontrole. Ob migrantskem navalu so imeli nekaj kontrole, potem pa še tisto opustili ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Te kontrole so verjetno predvsem zato, da zagrenijo življenje dnevnim migrantom in da lastne državljane poskušajo prepričati, da bi pa mogoče dopust preživeli kar doma. Po drugi strani, lani so preverjali tudi Nemci na meji z Avstrijo. Če to trenutno delajo, ne vem.
Sicer pa se je s pojavom skenerjev za dokumente kontrola tudi na schengenski meji spremenila bolj ali manj v lov na ljudi, ki jih nesposobni varnostni organi ne morejo najti znotraj EU. Praviloma pa osebje ne preverja več približne vizualne istovetnosti osebe in dokumenta. S sposojenimi dokumenti bi v večini primerov moralo iti brez težav čez mejo kot sopotnik. Voznika še vidi, ko mu tišči dokumente.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Iz Avstrije v Nemčijo še vedno preverjajo, tam so vsakodnevni zastoji in konstantno poročajo na radiu. Sem pa že parkrat videl na Šentilju (starem in novem mejnem prehodu) kakšen kombi na strani in par zapečencev zraven. Verjetno legalno, ampak nikoli ne veš...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Kak vidijo kombi, ki nima lokalne tablice, slovenske ali avstrijske, ga cuknejo na stran.
Jaz mislim da na teh prehodih terorizirajo ljudi predvsem zato, da odvrnejo potencialne rjave ,da bi probali tu skozi priti.
Prejšnji vikend je bilo bolano, kolona skoraj dol do cestninske postaje.
So pa aktivni šele zadnje dni, ob vrhuncu navala nazaj na sever. Prej so samo občasno malo najedali
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
S temi kontrolami kvečjemu preprečijo, da bi jih tihotapci peljali kar po avtocesti. Brez vinjete po možnosti :).