Abzugssteuer v Avstriji

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Poudarek na *neki* storitvi in *nekem* davku :zavijazocmi:
Napisi tocno za kaj se gre in mogoce dobis odgovor.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Abzugsteuer pomeni odvedeni, odtegnjeni davek. Abzüge govorijo pri placi recimo.
Da mas bruto, potem so Abzüge (prispevki, davek.. torej odtegljali) in neto je izplacilo.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Gre za športne storitve, plačilo firma firmi. Po njihovi ideji naj bi mi nakazali samo 80% računa, ker je 20% tega davka.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Gre za športne storitve, plačilo firma firmi. Po njihovi ideji naj bi mi nakazali samo 80% računa, ker je 20% tega davka.

Če je bila storitev opravljena pri nas nimajo kaj mečkati. Ti jim izdaš fakturo in oni jo morajo plačati v celoti, če je storitev pri nas opravičena DDV. Če je DDV moraš izdati brez ddv če so zavezani. Če niso spet z DDV.

Če je bila storitev opravljena pri njih pa imajo oni tak zakon da morajo pri sebi plačat.

Ti jim samo napiši, da je tvoj račun neto znesek in jih njihovi davki ne zanimajo.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ni. Ampak to nima veze, ker ne govorimo o DDV, ampak o davčnem odtegljaju
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
O odbijanju davka, ne o davčnem odtegljaju ... glede na frazo, ki jo navajaš in nisi ddv zavezanec, sklepam da hočejo da se odbije ddv, ki ga bodo oni morali plačati za ta račun v svoji državi. Seveda zato, ker ti nisi zavezanec za ddv.
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne, ni to. A si kliknil na link? To je davčni odtegljaj za umetniške in športne storitve. Ddv nima veze
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tu si prebrati - koliko sem prebral mora "domače" (torej avstrijsko) podjetje "pobrati" in odvesti "Abzugssteuer" = nadomestilo za "dohodnino" (Einkommensteuer).

Načelom bi oni morali to od zneska računa - zdaj če so "pozabili" in pričakujejo, da bodo še dobili skonto - eee, to je druga zgodba.

Se pa splača zgornji link dobro "preštudirati" - so namreč izjeme in načini, kako se tej Abzugssteuer izogniti - ampak s tem se naj ubada tisti, ki ga zadeva tiče - jaz ne grem te paragrafe študirati (free pa sploh ne).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror