A1 Slovenija 5G hitrosti

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Pozdravljeni

Kakšne imate kaj hitrosti na 5G omrežju operater A1 govorim za celo Slovenijo !

Je možno dodati kakšne speedteste ali screen kopijo ali pa kar napišete pa kateri kraj ?

Pa zanima me tudi vaše mnenje o 5G hitrosti ste zadovoljni.

Hvala že v naprej
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
A je 5G uporaben še za kaj drugega na telefonih al samo za screenshote limat in se hvalit ?
Ker...na 4G itak lavfa vse brez problema...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ravno to sem jaz hotel napisati.

Mi lahko prosim kdo dejansko napiše za kaj je to uporabno? Na konkretnem primeru? Po možnosti za privatno rabo, ne službeno... Pa ne, da bi bil "posmehljiv", ampak nimam tega znanja, da bi vedel za kaj bi to uporabljal...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Na Odbita do bita je bilo govora o 5G. Zaenkrat odzivnost še ni taka, kot so obljubljali, ker omrežje spodaj večinoma ni narejeno za 5G. Od aplikacij se na 5G zaenkrat največ uporablja speedtest.


Dr. Boštjan Batagelj, ki raziskuje in opazuje mobilna omrežja, po dveh letih poudarja prednosti in kritike uporabe omrežja 5G, ki ga ponujajo tudi operaterji v Sloveniji, in odgovarja na vprašanje, kam so izginile teorije zarote.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pomojem zaenkrat neke prednosti 5g nima. Edino prednost ki jo vidim je večja prepustnost omrežja. Po domače več uporabnikov je lahko naenkrat gor in ima zgledno hitrost. 4g tle fejst zaostaja. Lep primer je 4g v HR v turistični sezoni. Včasih tudi enostavne strani kot alter ne odpre ob 20.00 zvečer ko vsi na netu visijo in "miljon" uporabnikov na eni bazni. Tle bo 5g močnejši in uporabnejši. Ko smo ravno pri hrvatih. Te butli gradijo turistična naselja kot po tekočem traku, da bi se pa en strokovnjak ob gradnji spravil optični kabel zraven položit, to je pa že raketna znanost. Vsi se na brezžični net zanašajo, potem pa zadeva klecne. Video streamov je čedalje več in to obremeni vse skup. In to bo 5g vsaj delno razbremenil.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Ni dovolj, da oddajnik podpira 5G. Tudi povezave do oddajnika je potrebno nadgraditi, sicer v špici ne bo nič hitreje, kot na 4G.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pa sej, če zagotovijo 20/5 na uporabnika v špici je dovolj, če pa zagotovijo 0,8/5 je pa žalost. Kar se večkrat zgodi recimo v termah čatež. Tle je sigurno 5g v prednosti, seveda če so bazne podprte tako kot je treba, če je vse napol samo zato da je, potem je pa ista žalost.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Pomojem zaenkrat neke prednosti 5g nima. Edino prednost ki jo vidim je večja prepustnost omrežja. Po domače več uporabnikov je lahko naenkrat gor in ima zgledno hitrost. 4g tle fejst zaostaja. Lep primer je 4g v HR v turistični sezoni. Včasih tudi enostavne strani kot alter ne odpre ob 20.00 zvečer ko vsi na netu visijo in "miljon" uporabnikov na eni bazni. Tle bo 5g močnejši in uporabnejši. Ko smo ravno pri hrvatih. Te butli gradijo turistična naselja kot po tekočem traku, da bi se pa en strokovnjak ob gradnji spravil optični kabel zraven položit, to je pa že raketna znanost. Vsi se na brezžični net zanašajo, potem pa zadeva klecne. Video streamov je čedalje več in to obremeni vse skup. In to bo 5g vsaj delno razbremenil.

Kako pa v tujini to dela, speed in odziv na 4G povezavi ali sedaj na novi 5G, in to v več miljonskem mestu, naj naši ponudniki povečajo za kapaciteto uporabnikov in hitrosti
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Se strinjam. Ampak mi smo lahko tle še srečni. Pejd malo v nemčijo. Po podeželju. naše omrežje je super napredno glede na njihovo.