A sem jaz idiot - levica in desnica

sad

Guru
24. avg 2007
14.209
2.847
113
Nekaj mi ni jasno.
Levica naj bi skrbela za malega človeka, pa več prejemkov za njih, itd.
Desnica naj bi skrbela za kapital, za bogataše.

Sedaj mi pa nekaj ni jasno. Ravno poslušal en prispevek o povečanju socialnih prejemkov za vse živo: od študentskih mater samohranilk, itd.
Torej gre tukaj za malega človeka. A ni na oblasti desnica, ki bi morala talati denar bogatim in dodatno obremenjevati malega človeka? Recimo v Ameriki je to dokaj kristalno jasno kdo je za kaj in kdo proti.

A sem jaz idiot ali nekaj ne razumem?

tomi

Guru
1. sep 2007
13.449
3.491
113
37
MB
se ti zdi da je v ameriki tudi jasno? 95 % donacij za kampanje iz naslova wall streeta in silicijeve je slo bidenu, ne trumpu

jest5

Guru
18. avg 2007
21.204
2.545
113
Sedaj mi pa nekaj ni jasno. Ravno poslušal en prispevek o povečanju socialnih prejemkov za vse živo: od študentskih mater samohranilk, itd.
Torej gre tukaj za malega človeka. A ni na oblasti desnica, ki bi morala talati denar bogatim in dodatno obremenjevati malega človeka? Recimo v Ameriki je to dokaj kristalno jasno kdo je za kaj in kdo proti.

A ti je šele sedaj jasno, da SDS nima veze z desnico(razen kadar se gre prebliske s partizani, begunci in cerkvijo)?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.061
975
113
Levica je za gospodarstvo, desnica za malega cloveka....ne cakaj...levica je za money, desnica za denar...cakaj, saj to je isto... :sprasujemse: ammmm.....

• Haha
Reactions: bertoncl in Hanzi

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.433
408
83
Nekaj mi ni jasno.

Lol taka delitev ja... to bi nekateri radi, da se "misli" tako, ni pa povezano. Sploh v USA je povsem obratno, sem enako kake 15 let nazaj mislil enako.

Wall St. da Bidnu faktor 100 napram Trumpu, kako je pol "desnica" v USA tabogata stran? Enako kot v Slo ima tam levica čez 90% medijev, le kaj potem sledi. Saj v Slo noben ne ve kaj dogaja v USA, ker se vsi futrajo iz enega FDVjevskega RTVslo vira.

ribicija

Guru
4. sep 2007
1.570
548
113
Desnica dela, to kar ji bo dvignilo število volivcev na naslednjih volitva. Saj to je evidento iz vseh sprejetih ukrepov in pomoči, ki jo dajejo prebivalstvu. Dajejo upokojencem in ostalim z nižjimi prihodki....
Tisti, ki pa so dejansko izgubili pa dobijo bolj malo :(

Gavran

direktor!
22. jul 2007
6.280
1.897
113
Nuku`Alofa
Desnica dela, to kar ji bo dvignilo število volivcev na naslednjih volitva. Saj to je evidento iz vseh sprejetih ukrepov in pomoči, ki jo dajejo prebivalstvu. Dajejo upokojencem in ostalim z nižjimi prihodki....

... po tej logiki se levica zanaša samo na antijanša propagando?

cappy

Guru
8. apr 2010
6.378
3.090
113
tisti ki dejansko delamo pa že iz zdrave pameti vemo da naša levica ni za volit. na sredini pa dobre izbire skorajda ni.

• Všeč mi je
Reactions: Bajkman in Mr_Wolf
se ti zdi da je v ameriki tudi jasno? 95 % donacij za kampanje iz naslova wall streeta in silicijeve je slo bidenu, ne trumpu

bolj kot donacije, je pomembnen dostop do radia, tv, časopisov, družabnih omrežij.. ...fox se mu je odpovedal, razne druge mreže so ga tud odslovile (ABC in podobno), časopisi ni da ni.....skratka, stik z zunanjmi svetom mu je bil onemogočen...huje kt dnar

• Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
19.605
2.261
113
Nekaj mi ni jasno.

tole pa prvič slišim... da bi desnica skrbela za bogataše? hm... sej pa je veliko bogatih tudi pri levih... tole si malo falil...

pri nas je bolj tako kot je Gavran omenil:

Desni naj bi bili bolj tradicionalni -- družinske vrednote in podobno, levica pa za pravice vseh s tem, da je levica dosegla, da imajo vsi - lgbt, cigani, ilegalci, kriminalci sedaj več pravic kot ostalo prebivalstvo.

eni so bolj zategnjeni, drugi bolj sporoščeni, zazrti v prihodnost.

msenjur

Guru
11. sep 2007
19.605
2.261
113
bolj kot donacije, je pomembnen dostop do radia, tv, časopisov, družabnih omrežij.. ...fox se mu je odpovedal, razne druge mreže so ga tud odslovile (ABC in podobno), časopisi ni da ni.....skratka, stik z zunanjmi svetom mu je bil onemogočen...huje kt dnar

dnara ima on sam dovolj za tako kampanijo.

sem pa že dolgo mišljenja, da v usa samo to šteje, kdo ima dražjo kampanijo. kar pridemo do zaključka, da pač denar vrti usa in svet.

tomi

Guru
1. sep 2007
13.449
3.491
113
37
MB
Trump ziher nima 100 mio za spajtlat za kampanjo, spending money. Noben pameten nima no.

sicer pa ne vem od kod ta fama, socializem/komunizem ni nikoli postavljal cloveka in njegove pravice v ospredje.

vedno se je v dobro druzbe bilo treba zrtvovat posameznika.

sad

Guru
24. avg 2007
14.209
2.847
113
Trump ziher nima 100 mio za spajtlat za kampanjo, spending money. Noben pameten nima no.

sicer pa ne vem od kod ta fama, socializem/komunizem ni nikoli postavljal cloveka in njegove pravice v ospredje.

vedno se je v dobro druzbe bilo treba zrtvovat posameznika.
Pa ne vem no. V zda je recimo republikancem normalno, da ljudje brez zdravstvenega zavarovanja umirajo na cesti. Demokrati vsaj nekaj v tej smeri delajo.
Janša nam pa tala bombončke vsem po vrst, medtem ko so levi kaj naredili? Nabili davke.

• Všeč mi je
Reactions: 8888