A klasa burmester ozvočenje

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
z ženo gledava A klaso pa me zanima, če je kdo že sprobal burmester ozvočenje, a se splača doplačat? Sicer konkretno doplačilo, a serijsko ozvočenje je taka žalost, da raje uživam v tišini :)

Nasplošno opažam, da proizvajalci na tovarniško ozvočenje ne dajo nič ali zelo malo.. Nazadnje sem imel v avtu aftermarket setup za 800€ (pioneer srednja klasa 1din, blaupunkt komponentne 16ke ter alpine V12 4kanalc) in zaenkrat kar sem poslušal serijskih (predvsem doplačljivih premium) sistemov, nobeden še ni prišel blizu mojemu :/.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Saj dajo proizvajalci kar nekaj za ozvočenje. Samo stock osnovni modeli so pa bogi ja. Ampak vsepovsod je treba odkartat kake 800...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Na žalost je res tako, tudi tovarniški Bose recimo so kar nekaj. Vsaj pri novejših renaultih, mazdah, še posebej če nimajo ločenega wooferja. Če so tiste značke nekomu vredne 1000 EUR doplačila...ker zvok je večinoma še vedno komaj prebavljiv, morda za odtenek boljši od serijskega ozvočenja.

Burmester še nisem slišal, verjetno pa je ogromna razlika ali govorimo o A ali pa o S razredu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
z ženo gledava A klaso pa me zanima, če je kdo že sprobal burmester ozvočenje, a se splača doplačat? Sicer konkretno doplačilo, a serijsko ozvočenje je taka žalost, da raje uživam v tišini :)

Nasplošno opažam, da proizvajalci na tovarniško ozvočenje ne dajo nič ali zelo malo.. Nazadnje sem imel v avtu aftermarket setup za 800€ (pioneer srednja klasa 1din, blaupunkt komponentne 16ke ter alpine V12 4kanalc) in zaenkrat kar sem poslušal serijskih (predvsem doplačljivih premium) sistemov, nobeden še ni prišel blizu mojemu :/.

Za novo A klaso ne vem. Lahko pa povem, da se za prešnjo A klaso in B klaso splača stegniti ter doplačati za boljši zvok. Verjetno pa to ni kvaliteta, ki jo pričakuje audiofil. Bi pa rad samo dodal, če kolebata med LED žarometi ali ozvočenjem, potem bi priporočal LED žaromete.
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
map: ja, subjektivno je res če se pogovarjamo o ozvočenju približno enakega ranga (npr, enemu so boljši bowersi za jurja, drug bo preferiral kefe za isti denar ali kaj tretjega), siguren pa sem da bojo vsi glasovali za bowerse za jurja proti sonijem za 200€ :)

Verjetno je res naboljš da vgradim tisto kar sem imel prej v avtu, čeprav ne vem, kako bo to kompatibilno z obstoječo radio enoto. Vem da RCA izhodov nimajo. Kako se pa tisti high level vhodi obnesejo, pa ne vem.. Anyone?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
map: ja, subjektivno je res če se pogovarjamo o ozvočenju približno enakega ranga (npr, enemu so boljši bowersi za jurja, drug bo preferiral kefe za isti denar ali kaj tretjega), siguren pa sem da bojo vsi glasovali za bowerse za jurja proti sonijem za 200€ :)

Verjetno je res naboljš da vgradim tisto kar sem imel prej v avtu, čeprav ne vem, kako bo to kompatibilno z obstoječo radio enoto. Vem da RCA izhodov nimajo. Kako se pa tisti high level vhodi obnesejo, pa ne vem.. Anyone?

Če ti zvok kaj pomeni, potem doplačaj, ker razlika je očitna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nočem bit nesramen, še manj sarkastičen, ampak a veš da kupuješ A klaso - to je pri mečki entry level, temu primerno je vse. Lahko not vgradiš kakrkoli pa ne bo to avdio srednjega ranga v S klasi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Hondi

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Pa to je itak vsem jasno, da burmester v aju ni isto kot v esu, zanima me, če je sploh vreden razmisleka o nakupu.

Sicer sem pa prepričan, da dobro izveden high end sistem v aju prekaša serijskega burmestra v esu. Vendar ne bo poceni :)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nočem bit nesramen, še manj sarkastičen, ampak a veš da kupuješ A klaso - to je pri mečki entry level, temu primerno je vse. Lahko not vgradiš kakrkoli pa ne bo to avdio srednjega ranga v S klasi.

To nikakor ni res. Še večja je razlika v zvoku pri A, B, C kot pa pri S. Pri S imaš ponavadi še res en ekstremen rang doplačila 5-15k€ npr. S je pač S in tam MORA bit tudi osnovno veliko bolje kot drugje vsaj srednje.

A klasa se je kar pridružila višjim rangom in pri zvoku ne bo neke ogrome razlike med A in C npr. Je pa zato tudi doplačilo manjše, pri E, S ipd. pa veliko višje!

BMW ima verjetno največje razlike in ponavadi 3 range basic, Hi-Fi, Harman Kardon. Basic ni za nikamor, druga dva sta pa ok sploh HK. Pri Audiju kar majhne razlike sploh do Bose ki ni nevemkaj.

Doplačaj Burmester, ker je dodatna vrednost tudi pri prodaji, kolikor vem pa je doplačilo celo cenejše kot pri konkurenci. Američani so v GLC doplačali 500$ kar ni "nič" pri tem rangu.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri S je za boljšo varianto Burmester ozvočenja ca. 7k EUR doplačila. Verjetno tisto igra OK. :p
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
z ženo gledava A klaso pa me zanima, če je kdo že sprobal burmester ozvočenje, a se splača doplačat? Sicer konkretno doplačilo, a serijsko ozvočenje je taka žalost, da raje uživam v tišini :)

Nasplošno opažam, da proizvajalci na tovarniško ozvočenje ne dajo nič ali zelo malo.. Nazadnje sem imel v avtu aftermarket setup za 800€ (pioneer srednja klasa 1din, blaupunkt komponentne 16ke ter alpine V12 4kanalc) in zaenkrat kar sem poslušal serijskih (predvsem doplačljivih premium) sistemov, nobeden še ni prišel blizu mojemu :/.

So ti konfigurirali vozilo - mislim, da poleg Burmester ozvočenja moraš računati še na doplačilo za touchpad+MBUX razš.funkcije - skupaj vse 1,6T € :)...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
So ti konfigurirali vozilo - mislim, da poleg Burmester ozvočenja moraš računati še na doplačilo za touchpad+MBUX razš.funkcije - skupaj vse 1,6T € :)...

Drugače pa primerjava sound sistemov v W177

Standard Soundsystem:

- Max. Gesamtleistung: 100 Watt

- 6 Lautsprecher


Advanced Soundsystem:

- Max. Gesamtleistung: 225 Watt

- 9 Lautsprecher

- 1 Subwoofer

- 1 externer Zusatzverstärker


Burmester Surround-Soundsystem:

- Max. Gesamtleistung: 590 Watt

- 11 Premium-Lautsprecher

- 1 Subwoofer

- 1 externer Class-D Verstärker

- Optimiertes Klangbild

- Burmester Schriftzug
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
V BMW-ju F31 imam Harman Kardon ozvočenje (doplačilo 1160 eur) in dela zelo dobro. Ali je z vidika kvalitete zvoka vredno 1160 EUR v primerjavi z aftermarket izvedbo? Po mojem mnenju ne. Za ta denar se da v aftermarket izvedbi dobiti več. Sam sem tak avto že kupil in mi je to bilo pomembno predvsem zato, ker se mi ne da šraufati po lastnem avtu, sicer pa svetujem da se ta denar vloži v kaj bolj "koristnega", zvok pa se poštima kasneje. :)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.697
137
63
Mislim, da se splaca dat kakega tisocaka za upgrade.
Aftermarket z dspjem pride ravno tako tisocaka. S tem, da raztrgat vrata pri novem avtu mi nekako ne gre. Ko enkrat raztegnes plastiko, ne sede vec lepo nazaj.

Lp
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
V BMW-ju F31 imam Harman Kardon ozvočenje (doplačilo 1160 eur) in dela zelo dobro. Ali je z vidika kvalitete zvoka vredno 1160 EUR v primerjavi z aftermarket izvedbo? Po mojem mnenju ne. Za ta denar se da v aftermarket izvedbi dobiti več. Sam sem tak avto že kupil in mi je to bilo pomembno predvsem zato, ker se mi ne da šraufati po lastnem avtu, sicer pa svetujem da se ta denar vloži v kaj bolj "koristnega", zvok pa se poštima kasneje. :)

Tuc tuc se da uredit za tisočaka in nadomestit HK. Če pa imaš vsaj malo občutka pa ne bo šlo za tisočaka, mogoče na tak nivo v lastni izvedbi z delom pa nikakor ne. Malo pa poštudirajo zdaj te sisteme, če se že upajo obesit gor logotip firme.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Članek na temo ozvočenja v avtomobilih - vredno branja:

Avtoakustika je v svetu avtomobilizma postala prava znanost. Na začetkih avtoakustike so začeli z zvočniki v eni črti spredaj, sledil je stereozvok in kvadrofonija na zadnjih sedežih. Naslednja stopnja je bil "surround", kar pomeni vse na isti ravni. Zdaj pa kabine vozil z najmodernejšimi ozvočenji omogočajo doživetje prave koncertne dvorane.
https://www.rtvslo.si/zabava/avtomo...i-so-se-spremenili-v-koncertne-dvorane/426990