A je to crklno?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
7.861
41
48
Po mojem je sosed na mojmu vrtu hruške rabutal, moj pes je pa to opazu in mu je za lon superge sezul in kratke hlače naredu.

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
7.861
41
48
In?

To je tko, kot če jest napišem, da sem zadel na lotu, pa tega denarja ne delim z ostalimi.

Torej, nam boš ponudil (kao) zmagovalno vino za daljši "test", ali ne? Če ne, pol ti sam trgaj, pa nič več ne objavljaj tule ...
Nonono, jaz sem pa mislu, da si ti tud zame vesel. Jaz bi bil vesel in bi ti privoščil, če bi ti zadel na lotu. Ti si me pa spucal, ko staro puško. Ne smeš bit tak.
A ti že lahko piješ drgač?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
7.861
41
48
No ja, saj ne rečem, da vas ne bi v trgatev rad povabu. Ampak raje bi v trgatev povabu kakšno punco. Punc na tem forumu pa praktično ni. Vi kljukci bi se mi ga v vinogradu in zidanci samo napili, delo bi pa ostalo.

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
1.582
517
113
145 km SZ od Opatije
Nonono, jaz sem pa mislu, da si ti tud zame vesel. Jaz bi bil vesel in bi ti privoščil, če bi ti zadel na lotu. Ti si me pa spucal, ko staro puško. Ne smeš bit tak.
A ti že lahko piješ drgač?
Kot prvo, jaz sem zelo vesel zate, ampak, da bi to veselje pokazal navzven, mi pa manjka kak liter tvojega priznanega cvička. Bi ti pol videl, kaj je to veselje , juhuhu.
Če zadanem na lotu, ... eh, to je itak brezveze, ker sem gorenc, pa bi moral najprej listek izpolnit. Sej je tko, a ne? Čeprav, če je Marija pred 2000 leti rodila brezmadežno, potem ni hudič, da jaz zadanem na lotu, brez da bi listek napisal. Počakmo, bomo videli ...

Sicer pa, če pomislim, bi bil tudi to čudež, če bi nas ti povabil na svoje priznano vino v zidanico ... :evil:

Čudežem ni konca ... ;)

• Haha
Reactions: Kamele0N

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
7.861
41
48
In, kakšna letina je letos?
Letos bo eden boljših letnikov. Po kvaliteti.
Bo pa količinsko malo, ker sem imel pozebo. Tale jesen je bla, kot bi se narava hotela odkupit za spomladansko pozebo. Grozdje zdravo in z veliko sladkorja, malo kislin in nizkim PH. Tako, da cvička letos najbrž ne bo, ker se bojim, da bodo alkoholi previsoki. Bom vidu, kaj bo refraktometer v kadeh pokazal.

• Všeč mi je
Reactions: Gavran and 8888

Demz

Guru
15. avg 2010
12.188
2.332
113
Nizek pH je proti 1, visok pa proti 14. Zato sem vprašal. Ker je tisto zgoraj malce v nasprotju.

Drugače pa, kot izgleda, tudi jaz mislim, da bo dober letnik. Sicer je bilo spomladi malce pozebe, čez leto pa jelenjad :zavijazocmi: . Zanimivo da ptičev ni bilo. ( ? )

Demz

Guru
15. avg 2010
12.188
2.332
113
Torej , letos ni ptičev. Vsako leto naredijo pravo ofenzivo na zrelo grozdje, letos jih pa ni. :sprasujemse: Čudno.

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
7.861
41
48
Nizek pH je proti 1, visok pa proti 14. Zato sem vprašal. Ker je tisto zgoraj malce v nasprotju.

Drugače pa, kot izgleda, tudi jaz mislim, da bo dober letnik. Sicer je bilo spomladi malce pozebe, čez leto pa jelenjad :zavijazocmi: . Zanimivo da ptičev ni bilo. ( ? )
Jaz pH ocenjujem za visokega ali nizkega pri 3,2. Ker to je nekakšna mejna vrednost, ko biološki razkis lahko steče al pa ne. Če je pH nekje 3,2 ali višji, lahko ob ugodni temperaturi računaš na biološki razkis, če je manj kot 3,2 pa biološki razkis ne bo stekel. Moraš napravit pa kemičen razkis, če nočeš preveč kislin v vinu.
A da ptičev letos ni blo? Hja, kaj pa vem. Mogoče res ne. Ampak najbrž je za manj ptičev vzrok tudi to, da je letos istočasno zorelo tudi sadje (jabolka, hruške itd...) in so ptiči navalili na to sadje.
Pa še nekaj sem pogruntal. Če v jeseni malo zanemariš vinograd s košnjo, pol ni tolko kosov noter, ker ne morejo skakat po visoki travi.