A je sploh se kdo normalen

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tole posiljevanje z elektricnimi vozili gre preko vse meje. A se je kdo sprehodil, zivi morda v bloku? Sem se zadnjic sprehodil cez dravlje in sisko proti centru ljubljane. 90% vozil na zelenicah, plocnikih, zasilnih parkiriscih. Nekaj tisoc vozil. Kdo bo vse to polnil in kako na elektriko? Par procentov vas ima privat polnilnice, ostali pa zal ne. Bomo ljudje samo se najnizja kasta in visja?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Navezuje se na na zadnje poste iz te teme

 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Tole posiljevanje z elektricnimi vozili gre preko vse meje. A se je kdo sprehodil, zivi morda v bloku? Sem se zadnjic sprehodil cez dravlje in sisko proti centru ljubljane. 90% vozil na zelenicah, plocnikih, zasilnih parkiriscih. Nekaj tisoc vozil. Kdo bo vse to polnil in kako na elektriko? Par procentov vas ima privat polnilnice, ostali pa zal ne. Bomo ljudje samo se najnizja kasta in visja?

to da nimaš kje filat je samo trenuten problem
ko se še mal razpase, to ne bo več težava... ker ne bo problem kje, ampak s čim :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Zaenkrat še ne. Ampak, če se politična smer ne bo spremenila, potem čez 10-15 let ne boš imel več izbire, ko boš kupoval nov avto. Rabljeni bodo seveda še na voljo... ampak vprašanje, kakšne bodo cestnine, davki in trošarine, s katerimi bodo poskusili ljudi prisiliti v nakup novega avta. Skratka... premisli, koga boš volil.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
kdo te pa posiljuje z električnimi avtomobili? mene namreč nihče.

ne še

Po letu 2035 naj bi bila vsa nova vozila v Evropi brez emisij.

 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.921
4.975
113
kdo te pa posiljuje z električnimi avtomobili? mene namreč nihče.
Pri peugeot 308 in Astra imata kot običajni ICE samo 1.2 trivaljno neuporabno ropotalo. Če hočeš kak kw več in je že naslednja stopnja plugin hibrid, prihaja pa še kot EV model.
Renault če se ne motim gre po enaki poti. Tako nas prav posiljujejo z EV sranjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ne še

Po letu 2035 naj bi bila vsa nova vozila v Evropi brez emisij.

ne še. to je. zaska pa pravi, da ga posiljujejo danes.
kaj te bo danes posiljeval z nečim, kar ne dela sploh, oziroma ni dodelano.
cez 10 let ja, danes pač ne.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
deset let bo endvatri... midva bova kmal 15 let na alterju

če dam še mobisux zraven bo pa kmal 1/4 stoletja... no vsaj zame, zate ne vem... hitr gre to
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
ne še. to je. zaska pa pravi, da ga posiljujejo danes.
kaj te bo danes posiljeval z nečim, kar ne dela sploh, oziroma ni dodelano.
cez 10 let ja, danes pač ne.
Kako te ne posiljujejo? Poglej ceno fosilnega goriva, ki je šla gor zaradi jebenih eko kuponov? Dodaj subvencije za elektro avtomobile? A jeben umazanec dizelski smrduh po novi 6.d normi daje nazaj čistejši izpuh, kot pa je zrak v nekaterih EU mestih.
Če to ni posiljevsnje, ne vem kaj je.
PS: pa sam imam afiniteto do EV vozil.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
nafta je bila pred casom poceni, zdaj je draga, in pol bo zopet nazaj, kot vedno.
elektrika tudi ni tako poceni. zadnjič bral en članek, ko je bila pot na elektriko dražja kot diesel.
res nimam občutka, da posiljujejo. vedno bolj se pojavljajo v reklamah in vsak dan v oglasih, kar je razumljivo, saj je stvar nova in komaj prihaja ven.
posiljevanje si predstavljam, da mi nočejo prodat diesela, da mi nabijejo cestnino x15, da podražijo registracijo x5, kar se pa do zdaj ne dogaja.
si pa ne morem predstavljat, da mi ne bi hoteli dat poživitvenega odmerka, samo zato ker sem prišel tja z dieselom, takrat bi pa kuj šel kupit elektro.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja pac blokarji ne boste imeli 3 avtov za 1km do šihta. S forsiramjem dizlnov so tudi začeli pred 20 leti in glej sedaj kako je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Blokov nimate samo v ljubljani sandra. Veliko blokovcev nas vozi po 20, 30km na siht. Vecina. Pa ugani, spet ne vsi v vašo belo ljubljano. Obstaja svet izven ljubljane.
Ce ti nimas za dva avta na familijo in si fouš ostalim je tvoj problem in zacni delati na sebi. V vecini blokov je pa problem elektrike, da se pol blokovcev spravi kuhati kosilo in mece ven varovalke... kako bo zvecer vsak imel svojo polnilnico. Lol pol kurca ne vidi tricetrt ljudi pred sabo.

In dveh, treh avtov nimamo zato, ker je kul imeti 15 let star pleh in placevati cca 300 eur mesecnih stroskov na avto, toliko namrec stane lastnistvo poceni jajcka, ampak zato, ker imamo v kurcu javni prevoz. Ze ljubljanski, kaj sele primestni