A greste kaj v dol k južnim sosedom?

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Daj ne nabijaj, gre za zaroto hrvatov proti slovencem in to monopolno, tega ni nikjer nasvetu. Da bi nas še bolj zmedli pa so lumpi namesto bankomat nanje napisali ATM.

Steve, si prijavil rop?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
V nedeljo me je natakar v restavraciji pri placilu z visa kartico uprasal ce placam v kunah ali eurih ? Kaj je treba v tem primeru izbrati ? Verjetno eure da gre po tecaju moje banke ? To so me dosedaj prvic uprasali.
Načeloma te to vpraša POS terminal in se sam odločiš. Približno polovica situacij uporabe kartice v Švici je bilo tako. Nisem pogruntal, kateri POS-i imajo to in kateri ne. Lani na Madžarskem so tudi ponekod ponudili to odločitev. Jaz izberem tisto, ki da slutiti na konverzijo na moji banki.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sem ravno gori napisal, tudi hrvaški hrvati ropajo po novem. En je hotel od mene imeti 2€, drugi skoraj 5€
A ti še kar životariš na dopustih po Hrvaški? Naredi kakšno naduro, pa si privošči konkreten dopust, ne pa hodiš Hrvatom vsako leto znova analov lizat. :bonk:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
ravno prejle je bila na val202 oddaja o turizmu na hrvaškem. Priporočam poslušanje vsem.

če potegnemo povzetek oddaje:

TURIZEM JE POSEL!

ni to socialna dejavnost za boljšo prepoznavanje dežele v tujini. Ljudje morajo živeti od tega, državni proračun stoji na teh zadevah.

In ravno bankomati - ko voli neki zvoli - kdo te sili da tam dviguješ? Men je to isto kot recimo top-shop in ostali nategi na TV ali internetu. Pač če si bk, si pač bk in moreš nekako plačat za to svojo neumnost. Smo že imeli debate tukej, pač je to posel, in ga ne moremo prepovedat, četudi gre za očitno lupljenje. Lahko smo edino potrošniki toliko pametni, da teh oderuških storitev ne uporabljamo.

Jest res ne razumem, zakaj taka jeza in nejevolja - od kdaj so vam/nam hrvati kaj dolžni? A so nam dolžni poceni pir dajat in poceni apartmaje? zakaj taka užaljenost, če so podražili? Sej v lokalni ošteriji doma se tud pir 2x na leto podraži, pa noben o tem ne jambra. Pa benz vsakih 14 dni, itn... pa se nas to bolj tiče, kot pa cene turizma v tujini.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Vseeno pa je vsaj minimum da če je na bankomatu provizija 10 eur, da bankomat na to opozori in da transakcijo lahko pravočasno prekineš, ne pa da potem gledaš presenečenja na izpisku, ko prideš domov. Oziroma da te s pištolo pod rebra in zahtevajo 2 ali 5 eur, kot recimo toaster Stevetu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
no, 10€ seveda ni provizije. In tudi opozarja na to...

ampak fora je, ker je bilo do sedaj tricky question le konverzija. In ker so se vsi navadili "brez konverzije" so dodali še enkrat isto vprašanje - z drugačnimi besedami, in še zagrozijo da se LAHKO plača provizija. In tukaj vsak klikne, kao NE provizije, dejansko jo pa potrdijo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
upam da počasi zdaj prihajamo do tega kako senzacionalističen je bil sestavek, ki ga je objavil uporabnik zakon
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
V gostilnah še nisem slišal, da se zahteva izbira konverzije. Mogoče za to, ker on - po potrebi preračuna po svojem kurzu - in to potem vnese v terminal. Cilj: nategniti stranko.
Sam sem bil v dilemi, kaj me sprašuje avtomat. Tu dobro razumemo za kaj gre, kako je pa to napisano na avtomatu je pa drugo: Bi vi ne želeli, da sa vam ne zaračuna konverzuja po tečaju ene izmed bank?
Ja, boj se takih avtomatov, samostoječih. ROP! Tisti vzidani so od bank. In kot je že rečeno, turizem je biznis in Hrvaške cene niso usmerjene proti Slovencem.
So pa druge, brez skrbi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
in ravno gledam izpiske banke - 2,3€ je bila provizija, pa sem dvigoval tudi na teh bankomatih ob cesti, ta oderuških.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
V gostilnah še nisem slišal, da se zahteva izbira konverzije. Mogoče za to, ker on - po potrebi preračuna po svojem kurzu - in to potem vnese v terminal. Cilj: nategniti stranko.
Sam sem bil v dilemi, kaj me sprašuje avtomat. Tu dobro razumemo za kaj gre, kako je pa to napisano na avtomatu je pa drugo: Bi vi ne želeli, da sa vam ne zaračuna konverzuja po tečaju ene izmed bank?
Ja, boj se takih avtomatov, samostoječih. ROP! Tisti vzidani so od bank. In kot je že rečeno, turizem je biznis in Hrvaške cene niso usmerjene proti Slovencem.
So pa druge, brez skrbi.

ja, ko plačaš s kartico, te pos vpraša ali ti obračuna v evrih ali kunah. In meni so - ko še nisem vedel za kaj se gre - vsi prodajalci svetovali da vzamem v evrih...

aja, pa ne rabiš se bat robota, ki samo dela kar ti tipkaš. in če veš, kaj je treba pritisnit...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
torej da povzamemo... ko se nahajamo v državi kjer imajo drugo valuto, ki jo kot matično uporablja banka katere bančno kartico imamo, potem gre za dve storitvi:
1. konverzija valute - pri konverziji valute nas vedno zanima tečaj po katerem bomo denar zamenjali, zato nam banka ponudi tečaj, ki ga lahko sprejmemo oz tudi zavrnemo in se zanašamo na to da nam bo naša banka ponudila boljši tečaj. V prvem primeru govorimo o garantiranem tečaju, ki ga ponudi bankomat in je zadeva podobna kot bi šel v menjalnico - mimogrede je slučajno že kdo pisal o tem da menjalnice ropajo???. V drugem primeru se zanašamo na to, da bomo preko svoje banke dobili boljše pogoje, vendar v trenutku dviga ne vemo kakšne. pametnjakoviči ali kdo ve po kakšnem tečaju se obračuna ta transakcija???

Tipka za vprašaj se ti je zataknila.

Stvar je čisto enostavna: VEDNO izbereš dvig v lokalni valuti. "Konverzije" so legalen nateg in vedno boš dobil boljši menjalni tečaj od svoje banke, čeprav te bo bankomat prej sedemkrat opozoril, 'da te bo tvoja banka mogoče ogoljufala, ker ne veš koliko je menjalni tečaj točno ta trenutek'.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
:bonk:

'Moški ji je glavo tiščal k tlom, da jo je lahko njegova soproga boksala'

V mestu Draga Bašćanska na Krku naj bi hrvaški par napadel 43-letno Slovenko. Slovenski policisti pojasnjujejo, da sta se Slovenka in Hrvatica najprej sprli, nato pa še fizično obračunali. V pretep se je kasneje vpletel še Hrvatičin mož. Slovenka je dobila lažje telesne poškodbe in je obiskala zdravnika. Zoper vse tri je uveden prekrškovni postopek.

"Moški je žensko prijel za lase, glavo pa ji tiščal k tlom, da jo je lahko njegova soproga boksala in brcala po vsem telesu," nam je opisal sinočnje dogajanje. Ob njej naj bi bila v času napada tudi dva mladoletnika, najverjetneje otroka žrtve. Sogovornik še pravi, da so poklicali policijo, ki pa da je želela napadeno prepričati, naj ne poda prijave, češ da iz tega tako ali tako ne bo nič. "Vztrajala je na prijavi in tako zdaj ne sme zapustiti Republike Hrvaške," še pravi in dodaja, da je bila žrtev ponoči na zdravniškem pregledu v bližnjem zdravstvenem domu, ker potrebuje zapisnik o poškodbah, da lahko lahko sproži nadaljnji postopek. "Poškodbe so močno vidne. Obnašanje policistov do mladoletnih otrok poškodovane je bilo ledeno," še pravi.

https://www.24ur.com/novice/crna-kr...tepa-na-krku-uveden-prekrskovni-postopek.html
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
... čeprav te bo bankomat prej sedemkrat opozoril, 'da te bo tvoja banka mogoče ogoljufala, ker ne veš koliko je menjalni tečaj točno ta trenutek'.

Tole je ena izmed večjih bedarij v tej temi. Mislim, da ima danes praktično vsak dostop do interneta in lahko v minutki preveri, kakšen je trenutni menjalni tečaj pri praktično katerikoli banki.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
To ni tečaj po katerem banke prodajajo HRK na šalterju, ampak tečaj, ki je bolj ugoden ker gre za medbančni trg. Sam qrc, pol ne moreš špilat žrtve ropa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
EAGmmzVXYAAxaLf.jpg