A greste kaj v dol k južnim sosedom?

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
470e02945c_62109547.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
eh, kaj se jest spomnim kaj je pisal na bankomatu... na izpisku me zanime kje se vidi?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Na suh si se pustil...

sem šel gledat izpisek iz banke, je tečaj napisan pri podatkih od transakcije. Ampak če uporabim napisani menjalniški tečaj ni isti znesek kot mi ga je odbilo... Znesek se bolj ujema z tečajem od naše banke, okol 7,2....

Zajeta slika.JPG


Torej

816kun / 6,5 = 125€
816kun / 7,3 = 111€

tega tudi jest ne razumem najbolje...
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
a si poslusal oddajo?

In kaj hočeš povedati, oziroma doseči? To, da mimimaliziramo problem nahrbtnikarjev?

Pod zvočnim posnetkom namreč piše (to pa se ne da zanikati!), razen če pišeš administratorjem, da ta del teksta umaknejo:

“Turizem razvijamo zaradi ljudi,” poudarja Mihaličeva, ki napoveduje, da bo treba v prihodnosti lokalne prebivalce še bolj spraševati o vplivih turizma, saj se ne bi smelo ponoviti, kar se je zgodilo v Barceloni, kjer so jezni domačini protestirali z besedami: “Turisti, pojdite domov!”

Taki, ki nimajo vsaj 500 evrov v žepu, naj gredo domov. Oziroma naj sploh ne hodijo. Amen.

Včasih smo rekli: Ljubo doma, kdor ga ima! :aplauz:
In to še vedno velja, pa če vas, nekatere, od hudega nasprotovanja vzame hudič...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jest nič ne nasprotujem, samo ni mi jasno, kje v tem rdečem sestavku ti razbereš, da so nahrbtnikarji problem?

in pregovor nima čist nobene veze s nahrbtnikarji.

jest ne vem, zdi se mi, da pač ne znaš prebrat vsebino določenega teksta.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, le da teh 500 Ejev ti bo turist z užitkom pustil - če mu boš zanje kaj ponudil. Ne pa odiranje pri živem.

Imam odlično prijateljico, ki je hotelirka v Nemčiji. Izšolana hotelirka in tudi dela v tej branži. Z njo je zares užitek debatirati, pri nas sploh ne razumemo, kaj turizem je.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
sem šel gledat izpisek iz banke, je tečaj napisan pri podatkih od transakcije. Ampak če uporabim napisani menjalniški tečaj ni isti znesek kot mi ga je odbilo... Znesek se bolj ujema z tečajem od naše banke, okol 7,2....

Poglej priponko 27838

Torej

816kun / 6,5 = 125€
816kun / 7,3 = 111€

tega tudi jest ne razumem najbolje...
zato sem pa nekaj strani nazaj postavil vprašanje po katerem tečaju, ker namreč se že nekaj let opazujem to sceno in se trudim ugotoviti in lahko zatrdim da sigurno ni menjalniški tečaj moje banke v tem primeru SKB ampak mi prej diši na medbančni tečaj...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naj samo še dodam, nahrbtnikarji (le od kje ste izvlekli ta izraz :zavijazocmi: ) spadajo bolj v mladostno zvedavost, tudi oni imajo pravico spoznavati svet, in ne v tipični turizem.
Turizem je, ko sprejmeš gosta in ga postrežeš tako, da odhaja kasneje naprej z nasmehom in odprtimi usti. Samo Blejska kremšnita in Trojanski krof pač ni dovolj. Kdo se bo pa fural 100 km daleč na Trojane na en krof? Več jih pa pojesti ne moreš :zavijazocmi: .
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
jest nič ne nasprotujem, samo ni mi jasno, kje v tem rdečem sestavku ti razbereš, da so nahrbtnikarji problem?
in pregovor nima čist nobene veze s nahrbtnikarji.
jest ne vem, zdi se mi, da pač ne znaš prebrat vsebino določenega teksta.

Se ne zmoreš vprašati, zakaj so prebivalci Barcelone pisali po zidovih: Turisti - teroristi?

1. Ker je turistov v Barceloni (pa tudi v Ljubljani - tako namreč pišejo NEODVISNI strokovnjaki) absolutno preveč.

2. Ker prebivalci Barcelone (enako kot Ljubljančani), nimajo od vse te silne množice, razen smeti, kakšnega bruhanja na tleh in nočnih pevskih koncertov - nič. Prebivalci, ne gostinci!

3. Ker je DOSTI BOLJE imeti pol manj gostov, ki pa trikrat, celo desetkrat več potrošijo, kot tisti z najnižjo kupno močjo - nahrbtnikarji.

Petičen gost se pripelje z zasebnim letalom... Je pa možno (ena na sto), da gre potem po mestu z nahrbtnikom na rami... :evil:
In je EDINI nahrbtnikar v Benetkah, ki ima premoženje vredno 800 miljonov evrov... :aplauz::cheer:
 
Nazadnje urejeno:
13. jul 2011
2.677
625
113
Leta 2015 je Euronet imel "21,000 ATMs across 25 countries in Europe and Asia"
Od takrat so precej zrasli.
Tako da njihove bankomate lahko srečate povsod, se nategnete povsod in tudi navodila kje dvigovati so napisana v vseh jezikih z askoraj vse valute.

Skratka, to je posel kot vsak drug in nateg kot vsak tak posel.

Posel je, ni pa nateg, ker znesek provizije izpiše pred dvigom in se potem sam odločiš, ali si za cash v roki pripravljen toliko plačati. Euronet ima bankomate priročno postavljene tam, kjer je povpraševanje, ni pa ponudbe - na turističnih lokacijah, sploh sezonskih, ker v enem kampu kjer je frekvenca 3 mesece v letu, banke ne bodo šle postavljati bankomatov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
zato sem pa nekaj strani nazaj postavil vprašanje po katerem tečaju, ker namreč se že nekaj let opazujem to sceno in se trudim ugotoviti in lahko zatrdim da sigurno ni menjalniški tečaj moje banke v tem primeru SKB ampak mi prej diši na medbančni tečaj...

ja, bi se bilo treba pozanimat na banki...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Se ne zmoreš vprašati, zakoj so prebivalci Barcelone pisali po zidovih: Turisti - teroristi?

1. Ker je turistov v Barceloni aboslutno preveč.

2. Ker prebivalci Barcelone (enako kot Ljubljančani), nimajo od vse te silne množice, razen smeti, kakšnega bruhanja na tleh in nočnih pevskih koncertov - nič. Prebivalci, ne gostinci!

3. Ker je DOSTI BOLJE imeti pol manj gostov, ki pa trikrat, celo desetkrat več potrošijo, kot tisti z najnižjo kupno močjo - nahrbtnikarji.

Petičen gost se pripelje z zasebnim letalom... Je pa možno (ena na sto), da gre potem po mestu z nahrbtnikom na rami... :evil:
In je EDINI nahrbtnikar v Benetkah, ki ima premoženje vredno 800 miljonov evrov... :aplauz::cheer:


1. Se strinjam - vseh turistov, ne samo nahrbtnikarjev

2. Seveda nimajo. To so velemesta. Od turizma imajo samo turistični delavci, ostali pač ne. Ampak posredno pa imajo vsi. Ker davek tudi občina dobiva, in občina rihta in vzdržuje infrastrukturo, ceste, parke, itn...

3. Tisti ki zapravi 10x - koliko misliš da je teh dnevno v Barceloni? za 1 avtobus? 2 avtobusa? vprašanje kakšen je rezultat pod črto...

in še enkrat, koliko petičnih gostov se pripelje s svojim avionom v Barcelono?

že večkrat se je izkazalo, da se včasih splača delat tudi na količini. In od raje živi več ljudi kot pa od petičnežev. Ko pride petičnež gre v hotel in v eno restavracijo - to je koliko zaposlenih? Petičnež ne kupuje pa prigrizkov, spominkov, cunjic ipd... pa mi povej, česa je več na ulicah? petičnih restavracij ali raznih štantov in low budget zadev? Kje je več ljudi zaposlenih?

Najbolje bi bilo, da bi vsa mesta čakala samo petičneže. Bi bilo fino... vse prazno. tja pa sem kakšna limuzina in kakšni restavraciji miza zasedna. Res bi bil tak lep utrip mesta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in MrDaco

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
Ne razumem ljudi, ki hodijo na Hrvaško / Slovensko morje na počitnice. Sama infrastruktura je bolj tako tako pa še cene so visoke. Grčija, Turčija in podobno je boljša izbira. Še manj pa razumem te Nemce in Nizozemce, ki rinejo v HR na morje, očitno hočejo samo šparat, važno da je poceni pa če spi v apartmanu iz leta 1970.