A greste kaj v dol k južnim sosedom?

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Kako zdj če pa pol Alterja z gotovostjo trdi da nimajo skor nobenga gosta iz Slovenije?

Pravi Alteras gres za vsaj tri tedne na Maldive s private jet-om, kupi novo Toyoto Corollo, ker ima majhno porabo in prinese svoje olje k mehaniku.

Ce bi sel pa pravi Alteras s Toyoto Corollo na Hrvasko, bi pa sam ribi ujel in jo nesel v restavracijo, da mu jo specejo in dal negativen komentar na TripAdvisor, ker mu kelnar ne pusti, da prines svojo vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.178
113
Še en dan ali dva počakat da si boš na jasnem sam pri sebi kaj bi sploh rad povedal.

Ali z drugimi besedami: Slovenija je lani ustvarila 1.4 mrd € iz naslova turizma oziroma, . Hrvaška na drugi strani ustvari 8.8 mrd € prihodkov .
"
Tudi preprosti izračuni kažejo na to, tudi podatki za 2018, ki so 6.4% višji od 2017 in so znašali 10.1 mrd € potrjujejo moje številke...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ded, daj odjavi se... Pa si pusti vsaj tisti promil dostojanstva, ki ga še imaš. Preprosto bralno razumevanje, selektivno citiranje in navadno množenje/deljenje ti delajo strahotne preglavice in brezveze, da se mučiš...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... je težko prav računat, če ti pa manjka na desni prvi in tretji, na levi pa kazalec in sredinec :oops1: .
Če bi šel kar na začetku za politika namesto za cimpermana, bi samo orglice manjkale - te pa znajo danes nove narediti. :cheer:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

A to pa nisem vedel, da je falirani holcer... Marsikaj pojasni.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.178
113
... je težko prav računat, če ti pa manjka na desni prvi in tretji, na levi pa kazalec in sredinec :oops1: .
Če bi šel kar na začetku za politika namesto za cimpermana, bi samo orglice manjkale - te pa znajo danes nove narediti. :cheer:
Če si ti imel razbiti gobec to ni moj problem ampak tvoj. In seveda spet tvoj čisti spam v tej temi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Nobenega nisem (še) banal.... Klepčevi in johannesu sem samo omejil sodelovanje v tej temi za 5dni....veselite se dneva ko bo omejitev potekla :)

Sedaj pa dost OFFtopica...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Povprašaj v kaki navtični trgovini. Jaz sem vedno pobrusil in potem dal zaščito gor. Ker te kemikalije "pogrizejo" do gel coata dol, kar pomeni, da moraš potem nanest spet primer in šele nato zaščito.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.534
1.731
113
toti Maribor
Za to ste že slišali:

KAKO HRVAŠKI BANKOMATI GOLJUFAJO TURISTE ...
Očitno visoke cene niso dovolj.
Že pred leti so banke na Hrvaškem na svojih bankomatih uvedle opcijo, po kateri mora turist, ki želi dvigniti denar, izbrati med dvema možnostma. Dvig lahko izvede s konverzijo ali brez nje.
Če izbere dvig s konverzijo, to pomeni, da pri dvigu, pretvorbi evrov v kune, velja tečaj, ki ga določi banka in je praviloma slabši.
Če pa izberete dvig brez konverzije, pretvorbo izbere banka imetnika računa, po svojem običajnem tečaju, ki je običajno boljši.
Nekatere banke na Hrvaškem so se domislile dodatne ukane, s katerimi molzejo turiste. Poslovna mreža Euronet, ki pa ni edina, ima bankomate v vseh večjih turističnih centrih. Če ob dvigu kun na bankomatih izberete možnost ”brez konverzije”, morate še izbrati med možnostjo, da se pretvorba izvede po fiksnem tečaju, ki ga ponuja bankomat, ali možnostjo, da se pretvorba izvede pozneje, kar pomeni, da tečaj izvede domača banka imetnika računa.
Seveda je ogromno turistov, ki v tej pravi poplavi izbir izberejo zanje manj ugodno možnost, torej, da se pretvorba izvede takoj, po trenutnem fiksnem tečaju, ki ga ponuja bankomat.
V praksi to potem izgleda tako. Če želite na primer dvigniti 1600 kun, izberete možnost, da se pretvorba izvede takoj po tečaju, ki ga ponuja bankomat, vam z računa trgajo 245 evrov, če bi pa izbrali možnost, da se pretvorba izvede pozneje, torej po tečaju domače banke, pa bi vam z računa trgali le 220 evrov.
O goljufanju turistov, so se v zadnjem času razpisali tudi nekateri hrvaški mediji, ki opozarjajo, da gre za nedopustno izkoriščanje nevednosti turistov.
Delimo to opozorilo tudi med prijatelje, ne pustimo se goljufati požrešnim hrvaškim bankam. Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
na vseh bankomatih je isto tako na hrvaškem kot kje drugje in zadeva je povsem jasna. Bankomat reši dilemo v kateri s fiksnim tečajem točno veš koliko ti bodo trgali (funkcija menjalnice) medtem, ko po drugi varianti ne veš

sporočilo je skrajno senzacionalistično zapisano in kot tako povsem neprimerno
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Euranetovi bankomati imajo še dodatno provizijo, poskusi kdaj dvigniti na njem. Zato pa tudi so v vsaki luknji.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Vir ZPS

bankomat.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Kamele0N