A greste kaj v dol k južnim sosedom?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.519
8.876
113
Upam da se zafrkavaš s to izjavo. Ali si star 65 let in stvari vidiš tako z vidika jugo nostalgije ali pa so ti to povedali drugi ki so bili že povsod? Ne rečem da ponekod ni lepo ampak daleč od presežkov da bi sem hodil zaradi lepote in narave. Vedno sem šel na hrvaško zgolj zaradi situacije, ker sem iz danes na jutri spakiral v avto in za nekaj ur bil tam. To pa je tudi vse. Pa verjemi da sem bil že marsikje.

Ko si tole natipkal sem bil v Primoštenu, prvič, ker smo obdelali magistralo letos. Men je bil zelo všeč, seveda pa še prej Stari grad Paklenica, Sibinj, Murter je tko moj. Tale Dalmacija ima svoj čar, verjetno plaže ravno niso ko na Karibih, sam zapričat s pravim Dalmatincem po njegovo in pristat v kaki pristni konobi (ne tisti, v katero si ti zašel) in se ga ulit z domačini in slišat pravo dalmatinsko pesem, ne klapa Intrade, pol pa in zjutraj zavohat morje z borom, meni je to za dušo. Se jim pa smejim, ko govorim z njimi dalmatinski (sem nešteto noči prepil z murterskimi domačini) ko jim ni nič jasno, ko z ženo spregovorim po slovensko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81 in johannes

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.519
8.876
113
KSZ: enkrat smo s kolegi avtodomarji (verjemite mi, da imamo naštudirane vse "najlepše" plaže Evrope v nulo) razvili teorijo o najlepši plaži, ki jo vsi iščemo (bilo je po povratku iz Grčije, kjer nismo našli "nič navdihujočega"). Torej dejstvo je, da imamo vsi "v glavi" neko svojo predstavo o najlepši plaži, ki pa glej ga zlomka zelo sovpada s plažami, ki smo jih kot otroci in mulci obiskovali s svojimi starši (nekateri še kasneje samostojno). Tako nanese, da ima mojain še +- kaka generacija v glavo vcepljene hrvaške plaže, ker pač kam drugam se ni hodilo. Jaz lahko priznam, da mi je ena "top plaž/destinacij" moja večletna "baza" - kamp Kosirina na Murterju, v bistvu ni nič posebnega, ampak jutranji pogled direkt na Kornate, parkiran čoln, potapljanje, družba, ultra prva vrsta z zasebno plažico,... ja tako pač je - in s Kosirino primerjam vse ostalo.
Enako smo ugotovili za večino.

Zdaj ko recimo poznam veliko večino evropskih "top" plaž mi je Kosirina še vedno med top 10 (pa prav za prav nimam odgovora zakaj - verjetno iz šentimenta). Po drugi strani mi je med top 3 ena norveška na Andalsnesu, golf travica do vode, ovčke na travici, modra top barva - AMPAK! 10-15° ima to morje. Kopanje le v debelem neoprenu! ;)

Kar pa se odnosa tiče pa vsaj zase trdim: kar seješ to žanješ. Z mano so v veliki večini vsi prijazni in nimam res nobenih težav, če le nisem sam z levo nogo vstal. :cool:

E vidiš, men je pa Slanica, kamp še vedno....da ne rečem kaj. Nimam pojma zakaj. Smo šli tja za dva dni, ker so moji navijal, da bi se radi z mulci videli na morju, pa smo šli. Ostal smo 5 dni. No kamper sem komaj ven dobil, ker Dalmatinac oža cesto namest širi. Moram enkrat Kosirino sprobat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.519
8.876
113
letos nisem dobil željenega apartmaja na otoku blizu zadra, ker imajo vse polno. vprašal še naokol in šele pri tretjem sem dobil apartma in to grem o šele konec avgusta. drugače majo vse zasedeno.
probal tudi mobilne hiške, pa apartmaje preko agencij pa imajo vse zasedeno.
men se ne zdi, da majo kak primankljaj.

lani je takle čas bilo zelo prazno v avgustu pa je bilo vse nafilano prava gužva, ker drugače je načeloma ni.

Sem prekruzal prejšnji teden doberšen del magistrale, na vsakih 100m free apartmans....pa da ne najdeš apartmaja mi je mal bosa, ker je apartmajev ko dreka.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.519
8.876
113
No sem se prebil čez tole temo. Sam osebno še nisem mel posebnih težav s kelnarji na Hrvaškem, ne v Zagrebu, ne v Vrsarju, ne v Dalmaciji. Če ti je nekje pir predrag spiješ enega in se premakneš, če je kelnar zoprn, pač ne pustiš napitnine in se naslednji dan usedeš v sosednji lokal, prijaznemu jo pustiš in se vračaš. Sej tečen kelnar pljuva v svoj zaslužek, ne v mojega. Je pa prejšnji teden bil en pameten, zjutraj ko sva z ženo hotla plačat kofe in me je poučeval platit in naplatit razliko in se neki norčevat....Sem mu rekel, da mu naslednjič lohk po Slovensk povem, al pa rajš po Češk, če želi, da če se trudim po njegovo, nej me pa ne jebe.....naslednji dan je bil krotek ko mucek.

Kar se pa cen tiče, vsak je svoje sreče kovač, prav tako Hrvati. Jamrajo o famozni julijski luknji....ja top sezona cene so previsoke. Mam pa jest specifiko, kaj rabim na morju. V apartma ne grem, v hotel še manj, najrajš sem z nogami v luft pred kamperjem z mrzlim pivom na mizi, al pa v kafani ob plaži z mrzlim točenim, obvezno v hladovini, pa da je mir. Voda in plaža sta bolj pomembni mulcem in skwo, ki se raj namakajo od mene, jest se vržem not, in pol kop nazaj u hladovino.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.255
113
Ko si tole natipkal sem bil v Primoštenu, prvič, ker smo obdelali magistralo letos. Men je bil zelo všeč, seveda pa še prej Stari grad Paklenica, Sibinj, Murter je tko moj. Tale Dalmacija ima svoj čar, verjetno plaže ravno niso ko na Karibih, sam zapričat s pravim Dalmatincem po njegovo in pristat v kaki pristni konobi (ne tisti, v katero si ti zašel) in se ga ulit z domačini in slišat pravo dalmatinsko pesem, ne klapa Intrade, pol pa in zjutraj zavohat morje z borom, meni je to za dušo. Se jim pa smejim, ko govorim z njimi dalmatinski (sem nešteto noči prepil z murterskimi domačini) ko jim ni nič jasno, ko z ženo spregovorim po slovensko.
:oops1: Kdaj si bil v Primoštenu? Jaz sem bil od 26.6.-4.7. :D Primošten je bilo najboljše kar sem do sedaj bil pri hrvatih, mi je bilo všeč!
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Še moje mnenje.Trenutno 6 dan bivanja od 10
Lokacija Biograd na moru prvič.
Prejšjnja leta Vodice.
Presenečen nad cenami-pozitivno
Pivo na plaži 15 kun-staropramen,laško,karlovačko vse ista cena-
ne pomnem kdaj sem ga pil za tako ceno.
Včeraj smo šli na večerjo v sam center mesta
1x karlovačko 0,5 l
1x fanta
1x ledeni čaj
1 cedevita
1x kalamari na žaru+pomfri
1x kalamari ocvrti+pomfri
1x čevapčiči+ pomfri
1x piščančja solata
Cena 350 kun meni o.k cena
Apartma za 4 člansko družino 65€ dnevno.
Res sem ga rezerviral že marca,sedaj ima ceno 80€
Apartmajev prostih več kot dovolj tudi če pridete
na blef dol.Jih ponujajo na vsakem vogalu kakšne imajo cene ne vem.
Na kratko zaenkrat zadovoljen sploh s cenami.
V Istro pa sploh ne hodim več,mi je Dalmacija precej bolj všeč.
Toliko iz moje strani
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Današnji članek v Svetu kapitala:

DSC03613_resize.JPG
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Od 2.7. do 9.7. kamp Adriatik, prikruzali smo pa tja iz Murtra, še prej pa iz Starega grada.

Bil v istem kampu, 1 teden čez prvega maja. Cena za najem mobilne hiške (tistih gor k so dvignjene na skrajni levi strani kampa nad "pečino") za cel teden 240e. Mislim, da je bilo poleg nas še ene 5 družin v celem kampu. Super smo se imeli :):)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.519
8.876
113
Bil v istem kampu, 1 teden čez prvega maja. Cena za najem mobilne hiške (tistih gor k so dvignjene na skrajni levi strani kampa nad "pečino") za cel teden 240e. Mislim, da je bilo poleg nas še ene 5 družin v celem kampu. Super smo se imeli :):)
Kamp je fajn, je pa pol po 5.7. kr gužva ratala, pa proti majhnim femili kampom ob Magistrali je cena x2, sam je pa vse v piko. Drug let verjetno tam začnemo drugi del kruzanja po Magistrali (moje najstniške sanje) pol pridejo pa otoki na vrsto.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
S Hrvaško primerjajo države, ki.nimajo T od turizma. Kot bi primerjal Bled im Slovenj Gradec. Kaj je sploh izvleček take raziskave oz. primerjave?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Albanija bo čez 5 let odžrla Grčiji 1/3 posla. Gradijo se na polno, ponudbo imajo čisto konkurenčno, ... samo dostope še uredijo in bo to - to.

Cene - že danes so izenačene. Kampiranje s kamperjem 4 osebe je okoli 22 - 25 Ejev na noč, naj bo Albanija ali pa Grčija, v restavracijah smo imeli morsko hrano in je bila kpl. porcija npr. okoli 25 Ejev (raje malo manj), s pijačo vred, nasmeškom itd. Pazi : orade in trilje itd, da ne bo kdo mislil, da smo samo kalamare natepavali.

Na hrvaškem so me olupili samo za spanje v kao kampu 50 Ejev :nigladek: ! Na visečem makadamskem platzu, ki čez noč niti elektrike ni imel. Da ne rečem o infrastrukturi, ko zidajo in urejajo samo za obalo, gradijo škarpice okoli parcel , dovozne ceste pa kot kolovozi iz prejšnjega stoletja. :nigladek: V širini 3 metre, da se dva komaj srečata, na bankinah ceste pa nove betonske škarpice v višini 3/4 metra, točno po meji parcele, ki je poleg ceste - torej delajo dolgoročno.

Kar naj jih voha, jim bom prav privoščil, ker njihova aroganca je dolga že vsaj 30 let. :mad:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.985
5.713
113
blizu močvirne prestolnice
Kot sem napisal sam že leta ne dopustujem na Hrvaškem. Pač rajši družino peljem po svetu. Me pa moti, da nekateri zaradi sovraštva do Hrvatov pišete bedarije. Vsak gre tja kamor mu paše. Povsod je lahko lepo ali bedno, povsod so lahko prijazni ali bedaki, povsod te lahko nategnejo.....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sorry, to ni bedarija. To je poročilo iz terena. Če tega ne spoštuješ, potem - to poročilo ni zate in ga ne beri. Se pač raje učiš na lastnem kožuhu, saj gre, le da malce bolj boli, pa traja tudi malce dlje ...