a bo dvoličnost, neenakost pred zakonom

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Ste pa trdi ko kamen.
Normalen človek ustavi ko mu to nakaže policist.
Karkoli drugega je.....
Če bežiš pred policijo nosiš posledice.
Zelo preprosto.

Ko vidim kam smo prišli v samostojni državi, se mi kar kolca po stari dobri policiji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Dober argument za unega spredaj.
Se pravi policaj (ali kdorkoli drug) vidi, kaj se dogaja pred avtom prednjim? :nigladek:
Sploh nima veze. Zadeva se ne obravnava kot prekrsek ampak kot kaznivo dejanje preprecitve uradnega dejanja. Point je da policija tistemu spredaj ocita da je namenoma zaviral z namenom preprecit policijsko nalogo (ustavljanje, sledenje, karkoli). In nikogar ne zanima ali je bil spredaj zajec ali ne itd... razen ce bo osumljeni trdil da to ni bil njegov namen (kar bo tezko ker je ze pred tem bezal) in da je dejansko moral zavirat in da gre za klasicno nesreco in ne kaznivo dejanje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Sploh nima veze. Zadeva se ne obravnava kot prekrsek ampak kot kaznivo dejanje preprecitve uradnega dejanja. Point je da policija tistemu spredaj ocita da je namenoma zaviral z namenom preprecit policijsko nalogo (ustavljanje, sledenje, karkoli). In nikogar ne zanima ali je bil spredaj zajec ali ne itd... razen ce bo osumljeni trdil da to ni bil njegov namen (kar bo tezko ker je ze pred tem bezal) in da je dejansko moral zavirat in da gre za klasicno nesreco in ne kaznivo dejanje.
Čakaj, ampak če je tip res to naredil, a mu ne bi moral policist TUDI očitat in zaračunat po 45 členu ZPCP? Ali se sedaj lahko policist sam izmišljuje, kaj mu bo očital.
Ker meni to smrdi na oškodovanje proračuna (-200 EUR).
Ste pa trdi ko kamen.
Normalen človek ustavi ko mu to nakaže policist.
Karkoli drugega je.....
Če bežiš pred policijo nosiš posledice.
Zelo preprosto.

Ko vidim kam smo prišli v samostojni državi, se mi kar kolca po stari dobri policiji.
Jaz se strinjam s tvojim pisanjem. Tudi s tem, da če tisti spredaj dejansko beži, ga zbijejo dol s ceste, tam kjer se ne ogroža drugih.
Edino ta primer mi malo smrdi, ker po do sedaj znanih informacijah le ta ni divjal, temveč se je peljal naprej v skladu s cpp. Lahko je bil zamišljen, itd. in ni videl zadaj. Nekako mi vožnja po CPP in bežanje ne gre skupaj. Ko ga je zagledal, je pa iz strahu pritisnil na zavoro. Policist se mu je pa v rit sesul.
Me pa zanima, zakaj so tisti trije ven zbežali :).
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Že kar na samem začetku zadeva ne gre skozi. Kot voznik moraš biti pozoren na dogajanje v prometu in prilagoditi vožnjo razmeram na cesti in zmožnostim avtomobila. Če se skantaš pri 10 km/h, si enako kriv, kot če se skantaš pri 200 km/h.

Bistvo je pa, da policaja ne smeš tepsti (on tebe pa sme), zato je bolje pobegniti (če rata :fredi: ). Hudir je, ker ponavadi ne rata ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Dajte no...
Tip je malo hitreje vozil, ko je policaj za njim to ugotovil, je prižgal lučke, tip se je usral in nemudoma ustavil. Kar pa seveda policaj ni pričakoval.
Naj mi Apollo in kolegi oprostijo jutranji sarkazem
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dnevno so na cesti vozniki, ki za sabo ne vidijo rešilca, policije. potem pa panično reagirajo.
celo tovornjakov ne vidijo, pa so lahko pred njimi ali ob njih, ne pa za njimi.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Zakaj nebi smeli? Ali je policaj z lučko ustavljal voznika ali potnike? Jim je policaj rekel naj počakajo? khmm, Očitno jim ni bilo za gledat frisov od policaja, pa so šli.

Zakon o pravilih cestnega prometa (Uradni list RS, št. 82/13 – uradno prečiščeno besedilo, 69/17 – popr., 68/16, 54/17, 3/18 – odl. US in 43/19 – ZVoz-1B)

27. člen
(dolžnost upoštevanja pravil)

(6) Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila v času izvajanja uradnega postopka, dokler jim pooblaščena uradna oseba tega ne dovoli.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Saj če gledaš malo širše, je en kup takih neenakosti pred zakonom.

Poč ti (svojo) babo okol ušes al pa ona tebe, pol pa opazuj enakost pred zakonom.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Zakaj nebi smeli? Ali je policaj z lučko ustavljal voznika ali potnike? Jim je policaj rekel naj počakajo? khmm, Očitno jim ni bilo za gledat frisov od policaja, pa so šli.
110. člen (dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)
(2) Po prometni nesreči mora udeleženec prometne nesreče:
...
7. ostati na kraju prometne nesreče, dokler ni končan ogled, razen če tisti, ki vodi ogled, ne odloči drugače. Če je treba rešiti človeško življenje, lahko udeleženec prometne nesreče začasno zapusti kraj prometne nesreče, vendar se mora takoj, ko je to mogoče, vrniti.

mogoče pa ni šlo samo zaradi zajca, ampak so tudi človeška življenja reševali in so zato pobegnili s kraja nesreče?