6 letnik v spremstvu dedka in babi v EU države

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ker sem danes že nekoliko pozen za preverbo na ue. Zanima me, kakšne papirje bi dedi in babi potrebovala, da bi 6 letnika odpeljala na madžarsko? Tam bi bili cca en dan oz par ur.

Če kdo ve, bi bilo super.

Hvala
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Jaz bi se kar tej temi pridružila.
Zanima me kakšna konkretna izkušnja potovanja v Anglijo z mladoletno osebo, ki živi na drugem stalnem naslovu in se piše drugače kot spremljevalec.

Da pojasnim - s hčerko letiva v London, na moji osebni izkaznici je drug naslov (ker še nisem spremenila stalnega bivališča), ima očetov priimek (jaz imam svojega rojstnega). Skratka - a je bolje, da imam s sabo kakšno dokazilo, da sem res mati? Angleži znajo včasih malo bolj komplicirati kot ostale nacije.

(pa da ne bo napadov - ne koristimo nobene ugodnosti zaradi "ločenega življenja", lepo živimo skupaj, samo jaz zaradi lenobe še nisem uredila dokumentacije tako kot naj bi bila - stalno bivališče pa to. Ko mi naslednje leto poteče osebna, bom pa verjetno vse skupaj popravila :) )
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Hvala, sem tisto že sama našla in prebrala.
Mislila sem, kot sem napisala - če ima kdo konkretno izkušnjo, če so zahtevali še kaj drugega na letališču. Recimo kakšno dokazilo o starševstvu ali kaj podobnega.
(recimo, pa to ne spada v to temo - ko sem ji lani urejala osebno izkaznico, ki ji je potekla, sem na UE (v domači občini) morala dostaviti pisno pooblastilo očeta, da dovoljuje, da ji uredim osebno izkaznico. Čeprav jim je bilo jasno, da sem mati. Le stalno bivališče imam prijavljeno v sosednji vasi).
Zato sprašujem po konkretni izkušnji. ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Uradnica ne more vedeti v kakšnem odnosu ste z očetom, ki ima glede na njihove podatke (bivališče) na nek način skrbništvo nad otrokom. ;)

Rojstni list vzami za ziher.

Generalno pa znotraj EU lahko mladoletni z lastnim potnim listom ali OI prosto potuje - problem pri ZK je recimo izhod mladoletnega s stalnim bivališčem v ZK - piše v linku - kar je logično zaradi "ugrabitev" s strani "skreganih staršev".