5.1 surround sistem

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Se splača imeti poleg dveh sprednjih zvočnikov še center? Torej brez zadnjih in wooferja? Predvsem za filme? Bo občutna razlika?
Ali je boljše nabaviti samo dva dobra sprednja zvočnika?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Za filme bo občutna razlika. Morda ga ne rabiš če receiver, ko mu poveš da nima centra, uspešno simulira srednji kanal. Drugače pa so filmi tako posneti da je večino dialoga na srednjem zvočniku in brez lahko njega lahko zelo slabo izpade
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Imam reciever. Katere tri zvočnike bi potem nabavil? Prva dva in center. Recimo vse skupaj za enih 350€. Ali pa vsaj prva dva za ta denar, pa da potem čez čas še center kupim, da bo "iz kompleta" oz. da ne bo čisto drugačen. Predvsem se gledajo filmi, nekaj manj posluša glasba.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Jaz sem tudi tako nekako načrtoval, najprej nekaj poceni potem pa nadgrajevat in sem nabavil "star modelsko" komplet zvočnikov po teh priporočilih WhatHiFi

No in sem za enkrat po 3 letih še vedno zadovoljen in ne mislim nič menjat, ko so priklopljeni na reciver filmi z DTS-HD.MD 5.1, True HD 7.1(imam še dodaten par Jamo zvočnikov) dobijo nove dimenzije.

Dobro se obnesejo tudi pri poslušanju glasbe-močan bas(rock, tehno), za poslušanje drugo glasbe so nekje v povprečju in seveda za audiofilske užitke odpadejo:D

V glavnem za 250€, pod pogojem da jih sploh še kje dobiš so odlični za začetek , mogoče še pridejo kakšni drugi kompleti v poštev od te firme, če niso več ti dobavljivi, ker gre za model iz leta 2011.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Mislim da sta dobra prva dva osnova. In za 170 EUR po komadu se dobi pomoje kar solidna roba. Druga možnost pa je da kupiš center in dva manjša (a solidna) za spredaj in potem ta dva preszaviš nazaj, ko zbereš denar za sprednja. Odvisno kako hitro boš pri denarju in koliko imaš potrpljenja.

Za 350 dobiš v PlayRoomu center in dva kompaktna:
https://playroom.si/Center-zvocniki#/cambridge-audio-m38/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=25
https://playroom.si/kompaktni-in-sa...udio-m38/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=25

Na koncu te bo vsak tam sistem 5+1 stal slabega jurja...

Samo preveri na receiverju kako se obnese simulacija centra z dvema sprednjima. Lahko je čisto spodobno...
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
B&w dm 302 nabavi. Staro ko svet ampak vrhunsko. Maš ene al dvojne na bolhi če so dobro ohranjeni nimaš kaj razmišlat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
MOrda res najbolje, da kupim (dokaj) soliden receiver in 2 front zvočnika, potem pa še ostale dokupim sčasoma.. Zanima me pa to - kdaj lahko sploh dobim prostorski zvok, če gledam filme na TV-ju? Trenutno imam TV naročnino pri A1 in imam tale STB. Ali je pogoj, da se program kot tak prenaša v 5.1? Jasno mi je, da receiver ne more narediti 5.1, če ne dobi takega inputa, ampak, kako pa je pri muziki? Najbrž naredi quadrofonijo (to se naredi lahko s stereo ojačevalcem in 4-imi zvočniki.. če koga zanima kako, naj mi javi ;-)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Program, oz. oddaja mora bit v 5.1, kar pa velika večina ni. Vsak receiver zna stereo raztegnit na 5.1. Eni boljše, eni slabše. Sem imel 10 let harman kardon 255, ni ravno blestel v tem. Zdaj imam onkyo tx 50 in zna to precej boljše. Raje šparaj in kupuj postopoma, ker kupit neko budget žalost na silo ti bo hitro žal
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
za muziko rabiš levi in desni kanal to je to. Vse ostalo je popačnje. Razen če je tako posneto. Kar pa v veliiiiiiki večini ni.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Veliko filmov, ki nima digitalnega 5.1 pa ima še analogni Dolby Pro Logic (II) v L in D kanal zapečen, in se potem kar solidno prostorsko sliši. Je pa daleč od nekega Dolby Digital ali DTS...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Tudi sam razmišljam o nakupu sistema... Nagibam se k nečem takem...


- Potrebujem radio FM/AM
- USB vhod
- Bluetooth
- Čimbolj enostaven priklop (HDMI na TV)
- Možnost pogledat kako risanko... :)

Ali bo tole OK? Oz. če ima kdo še kak podoben predlog... Cenovno se gibljem kar v rangu tega sistema - se pravi cca. 400 EUR. Dražje zadeve odpadejo, ker se bo gledalo bolj ko ne samo risanke za otroke, poslušalo radio oz. predvajalo kaj malega glasbe...