4.000 km po cipiranju konec garancije

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
S pocarjem sem čisto zadovoljen.

Edino kar mi je pomembno je to, da stranka dobi korektno, delujočo in varno storitev za katero tudi stojim
grims-1.gif
. Očitno predvsem to zadnje nekaterim dela velike probleme.
Potem pa že oni povedo naprej ali sem pocar ali profi pocar.
grims-1.gif


Aja, s certifikatom pa greš lahko v javno upravo težit, tam te bodo zelo veseli in boš z njim car.
grin1.gif

Stojis v vsakem primeru ,ker imas s.p ce to zelis ali ne. Zelo "pogumno" gleda na dejavnost
smile-1.gif


Ce pride do problemov pri delovanju/uveljavaljanju garancije/zavarovanja... Certifikat pa (med drugim) omogoca da lahko delas nekaj legano brez strahu da te lahko tudi tajnica pri pooblascenju odpika brez problemov.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
S tem zadnjim se strinjam!
Velikokrat je kader na pooblaščenih servisih sicer vešč dela s stroji in orodji, za katere je hodil na izobraževanja.
Manjka pa zanimanja in predvsem praktičnega znanja. Vsaj tu na dollenjskem koncu sem to zaznal. Sem tudi delal kot vajenec na takem servisu...
A "kozolčar" naj bi bila neka slabšalna beseda...pa je ravno obratno. V večini primerov no.
Kjer delam sedaj, je brez heca majster tak da bi se tepli zanjega še pri nasi haha. Pa je "kozolčar" sicer sp že 40let.
To so pravi majstri! Ne pa nek pameten pobritoglavi šipac kateri vse ve!;)

Lp

Mene pri pooblascenih najbolj moti, da imajo veliko vajencev. Seveda v tem ni nic narobe, tudi oni se morajo nauciti ampak takrat naj bo zraven mentor, itak pa vemo kako to gre in izkoristijo, da se hkrati drug avto popravlja in vec zasluzijo na racun sole.
Sicer tega nebi pisal, ce zaradi tega nebi imel sitnosti in sem imel tezave zaradi enega poceni varovala, ki ga je vajenec pozabil dati. So se opravicevali na ta nacin da je vajenec zajebu in ne njihov mehanik. Na sreco so mi povrnili stroske prevoza avta, ki je bil na hrvaskem. Od takrat hodim bolj v vukojebino kjer studenti ne povohajo servis, pa tudi nasel dobrega mehanika....
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Baje da imamo s.p.-jevci aka tajkuni itak vse v davčnih oazah, tako da...
grin1.gif


Šolanje in certifikat za mojo dejavnost ne obstaja, no vsaj da bi jaz vedel ne.
Če pa komu to toliko pomeni si pa lahko certifikat Trump univerze sprintam.
grin1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Baje da imamo s.p.-jevci aka tajkuni itak vse v davčnih oazah, tako da...
grin1.gif


Šolanje in certifikat za mojo dejavnost ne obstaja, no vsaj da bi jaz vedel ne.
Če pa komu to toliko pomeni si pa lahko certifikat Trump univerze sprintam.
grin1.gif

Že, ampak kako pa naj nekdo loči med tabo in enim drugim šalabajzerjem? Ker kot si rekel, vsi ste bolj kot ne samouki.

Saj sem te spraševal za odklep neke funkcionalnosti za moj avto, pa sem potem moral vseeno najti drugega, ker ni veliko folka, ki to pri nas zna, tako da mi je nazadnje odklenil edini, ki sem ga sploh našel, da to zna...pa je bil pubec v dvajsetih, samo kaj naj naredim, če na uradnem servisu tega nočejo/ne smejo?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Z nekim resnim problemom itak nimaš kaj iskati pri pooblaščencih. Ti ne znajo popravljati, ampak znajo samo menjati z novim. Stroški so nategunski, opravljeno pa ponavadi šalabajzersko.

Res je, pomoje vsi uradni serviserji samo menjajo vse po spisku in nic ne popravijo!

Osebna izkušnja iz industrijske panoge - v neki firmi so iskali terenskega serviserja. Že takoj na začetku so mi rekli, da je moja plača toliko, zraven pa odstotki od prodaje rezervnih delov. Zakaj bi se torej jaz kot pooblaščeni serviser za to znamko industrijske opreme trudil in popravljal dele, če pa je lažje in zame mnogo ugodneje (% od prodaje) vgraditi čim večji in čim dražji rezervni del?

Ne delam pri tej firmi...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Reference so po moje najboljša zadeva pri tem.

Glede tiste funkcionalnosti sem ti pa tudi napisal, da ti jaz žal pri tem ne morem pomagati. Vsak se pač za nekaj specializira in osebno, če nisem vsaj 99%, da je zadeva preverjena, tega pač ne izvajam. Z določenimi izjemami seveda, pri katerih pa je stranka točno obveščena o vseh možnostih pred posegom in se torej s posegom zavestno strinja, ponavadi ga tudi one zelo želijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa je ta pubec pri 20 imel certifikat in izpit oziroma dovoljenje proizvajalca avta za opravljanje takih storitev?
wink-1.gif

Itak ja. So znani proizvajalci po tem da delijo take certifikate.