3G/4G usmerjevalnik

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113


Ni da so hitrosti nekaj psoebnega, skoraj vsak drugi WIFI AC router zmore 2x več oziroma boljše rečeno, moraš imeti res nesrečo, da izbereš AC router, ki je počasnejši kot ta Mikrotik. Pa ne trdim zdaj, da je Mikrotik slab, samo hitrost mu ni vrlina, še posebej pa zato, ker je le-ta CPU limitirana in pomeni, da CPU ne bo počel nič drugega.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Kaj vzeti za usb priklop samo modem za LTE za Router Asusu RT-AC5300, rabil bi samo, kot bakup če pade v celoti T2 jeva optika samo, kot rezervo, potem pa obstaja ugodna simka za tako rabo, ki morda bo čez kako leto kak dan ali pa tudi ne, ali je bolje takrat sim iz svojega telefona vstaviti ?

Verjetno takrat vklopiti na USB routerja svoj Aple telefon ki dela na Lte ne bo šlo ? Ali ???
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Verjetno takrat vklopiti na USB routerja svoj Aple telefon ki dela na Lte ne bo šlo ? Ali ???
Načeloma se da, predvsem je odvisno od driverjev, ki so na voljo za tvoj router oziroma firmware na njemu. Na Mikrotiku recimo USB tethering iz Androida dela out of the box in ga imam trenutno na enem nastavljenega za backup (avtomatsko preklopi, če nobeden od definiranh IPjev - v mojem primeru googlovi in cloudflareovi DNS strežniki - ne odgovarjajo na ping preko primarne povezave). Za iOS pa recimo nima driverjev. Se da pa povezat preko WiFija v client modeu. Na OpenWRT mislim, da se da zrihtat tudi driverje za iOS tether preko USB.

Jaz sem imel do sedaj tako urejeno, da sem lahko s parimi kliki povezal OpenWRT kot clienta na iPhone hotspot (ali poljuben drug WiFi), in je bil potem cel domači network online preko telefona, dokler ni začela delat primarna linija. Sedaj imam na novi lokaciji malo drugače porihtan network, ampak bom najbrž tudi uredil kaj podobnega samo z drugo opremo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni da so hitrosti nekaj psoebnega, skoraj vsak drugi WIFI AC router zmore 2x več oziroma boljše rečeno, moraš imeti res nesrečo, da izbereš AC router, ki je počasnejši kot ta Mikrotik. Pa ne trdim zdaj, da je Mikrotik slab, samo hitrost mu ni vrlina, še posebej pa zato, ker je le-ta CPU limitirana in pomeni, da CPU ne bo počel nič drugega.
Ne rečem, da je tale Mikrotik ravno prvak v WiFi hitrosti, ampak, da skoraj vsak drugi zmore 2x več so pa tudi bučke. Glede na to, da leti realno okrog 500Mbit/s, bi moral potem vsak drugi AC router/AP iti giga ali več (v praksi ne na papirju), kar pa eno ni res.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Na svojem apple telefonu vklopiš dostopno točko in naprave povežeš nanj. Najbolj enostavno in najceneje.
Načeloma se da, predvsem je odvisno od driverjev, ki so na voljo za tvoj router oziroma firmware na njemu. Na Mikrotiku recimo USB tethering iz Androida dela out of the box in ga imam trenutno na enem nastavljenega za backup (avtomatsko preklopi, če nobeden od definiranh IPjev - v mojem primeru googlovi in cloudflareovi DNS strežniki - ne odgovarjajo na ping preko primarne povezave). Za iOS pa recimo nima driverjev. Se da pa povezat preko WiFija v client modeu. Na OpenWRT mislim, da se da zrihtat tudi driverje za iOS tether preko USB.

Jaz sem imel do sedaj tako urejeno, da sem lahko s parimi kliki povezal OpenWRT kot clienta na iPhone hotspot (ali poljuben drug WiFi), in je bil potem cel domači network online preko telefona, dokler ni začela delat primarna linija. Sedaj imam na novi lokaciji malo drugače porihtan network, ampak bom najbrž tudi uredil kaj podobnega samo z drugo opremo.

Ja wifi iz Appla dela dobro veliko uporabljam na weekendu. samo v podjetju pa nimamo WIFI oziroma imamo samo za goste pa takega za naše uslužbence pa ne za delo bolj da se njihovi telefoni gor skonektajo da ni lte ali 3-4g prenosa. Vse mašine za resno delopa so priklopljene z kabli tudi zaradi strojnega FW in pravil, kaj, kdo sme, kako sme, koliko failov lahko odpre, zbriše ..... veliko pravil, kako z rdp noter dostopajo za delo od doma ....in miljon tega , zato bi rad na tak kontroliran način. To vse dela ta najjači router Asus RT-AC5300 (premočan za nas samo ni tako drag za to kar ponuja in dobro špila strojni FW v stilu nekega recimo kvazi Watch quarda, ki laufa 100 x dražje z licencami in to. Tako, da jaz bi rabil na USB vhod priklopit wi fi dongle, ker gre se mi samo za redundanco. V 8 letih uporabe optike na T2 je enkrat do sedaj padla za cel dan in enkrat za 5 ur, samo rezerva je le rezerva, da nam ob morebitnem ispadu vsaj maili delajo......, tudi če takrat ročno zalaufam. Router zna celo z 3 ISP ji delati deliti promet kar koli, sedaj imam Siol 1 mega najslabši ADSL paket za redundanco, samo nam kasirajo ene 200 eur letno, kar ni malo za 0 uporabe, zato iščem kako tako varjanto.

Se da kaj takega z USB ključkom na tak način ???, ali , da takrat izklopim routerjev wifi za deljenje in ga uporabim za sprejem ?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
matofill

za strojno opremo ti žal ne morem pomagat. Kakorkoli jest bi se izogibal, da je backup vezan na tvoj apple telefon. Potem se ob izpadu ne smeš z firme odmaknit in odnesti telefon sabo, ker potem ostanejo brez neta. Verjetno v router, kakšen usb 4g modem, pa kartico z lastno naročnino, po možnosti tako z 0 EUR naročnine. se pravi ni porabe, ni računa. Ko pa rabiš, si pa recimo eno od tarif vklopiš za tisti mesec/dan/teden in plačaš, nato spremeniš nazaj v 0 EUR tarifo. recimo BOb je ena taka zadeva. Vzameš naročnino za bob 4c, če nimaš porabe je znesek 0, ko je izpad spremeniš v tarifo recimo drzni BOB in imaš za 10 EUr 20 giga. Ko je izpada konec spremeniš nazaj v BOB 4c. Izogibal bi se predplačniških zadev, ker jih moraš polniti vsakih 90 dni. Na koncu imaš v nekaj letih gor veliko denarja, ki ga ne moreš porabiti. Res da BOB ni za pravne osebe in ga ne moreš dati v stroške, ampak za 10 EUR na nekaj let je to brezpredmetno.