3d skeniranje prostora?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Včeraj me je klical en kolega in me vprašal, če vem kaj o napravah, ki poskenirajo prostor in naredijo izmere vseh stranic in morda celo izrišejo 3d prostor...

In sem ga sprve vprašal, če je to videl v kakem filmu :valjamse: in mi je rekel, da ne.. Da je videl v nekem predstavitvenem videu (se mi zdi da za izris pohištva)...

No, in sem mu rekel, da dvomim, da kaj takega že obstaja, ampak sem mu rekel, da bom vprašal malo naokoli...

No, in vas spašujem, če je že videl kdo kakšno takšno napravico, ki bi jo verjetno postavil nekam v prostor in bi naprava izrisala prostor ali vsaj 3d skico prostora z dimenzijami prostora?
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
210
43
Slišal da so to ZVKD uporabili pri dokumetiranju kulturne dediščine.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Seveda obstajajo laserski skenerji za skeniranje 3d prostora, najameš lahko izmero pri vsaki večji gradbeni firmi. Ni pa to namenjeno izrisom preprostih prostorov ker je preveč zamudno in preveč drago. Pri klasičnih bivanjskih objektih se uporablja tam kjer so v igri kompleksne "neravne" strukture in kjer se rabi ohranit določene gradbene elemente skupaj z renovacijo objekta (predvsem pri spomeniško zaščitenih objektih).
 

Podobne teme