14. vlada RS, tretja JJ - deluje

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
"Ali se bo naročilo izvedlo, smo vprašali celotno verigo naročanja. Z Zavoda za blagovne rezerve odziva ni bilo, Uprava za zaščito in reševanje nam je javila, da nima nič s tem, gospodarsko ministrstvo pa, da je pravi naslov obrambno. Tam smo govorili s koordinatorjem medresorske skupine Jaklinom, ki je potrdil, da so Alibabi, seveda po naši elektronski pošti in po 11 dneh poslali 'usklajeno povpraševanje'. Na naše vprašanje, kdo podpiše pogodbo, smo dobili odgovor: 'ne vem'."

Ko desna roka ne ve kaj dela leva... pardon... druga desna.

optiplex

Guru
13. dec 2015
2.619
1.109
113
Včeraj smo se spraševali ali je ta osebek zadet (kar bi bila še najmanjša težava) ali pa je tak v normalnem stanju?

Glede "ukrepov" pa, če te zanima kakšni bodo bodoči pri nas, glej kaj se dogaja pri naših severnih sosedih in kaj načrtujejo, čez pol dneva imamo potem pri nas "razodetje" in napoved "ukrepov" ki so malce čudno enaki Avstrijskim, pač prevod traja nekaj časa....

No ko bi vsaj bilo tako....
Nismo senca tistemu, kar je pri jodlarjih, če nanje misliš.

Mi smo dali pomoč tako, da je nesposoben FURS naredil, da še tistim, ki delajo imajo probleme. O pomoči ni še niti duha in sluha. Seveda pa kup če če če če če.
Podjetnikom pa naložila še več birokracije in izdelav poročil.

Kot da jih zastonj dobijo.

porazno....

Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: igiNo1

McGiver

Guru
14. avg 2009
13.719
3.878
113
Če je 10 milijonov € za 20 milijonov mask, bodo to najcenejše trenutno. ;)

Vlada je že ugotovila, da v trenutnih časih je tako: ti kufer $$$ mi tebi maske.

McGiver

Guru
14. avg 2009
13.719
3.878
113
Saj so poročali - 2 minute, med tem ko so v pol ure 10X ponovili statistiko obolelih/hospitaliziranih/mrtvih, pa že 100ić pokazali iste posnetke iz UKCja,...

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63

Še ena cvetka, ki gre mimo vseh ljudi....
" Za novelo je glasovalo 66 poslancev koalicijskih SDS-a, SMC-ja, NSi-ja in DeSUS-a, poleg tega pa še SD, SNS in poslanec narodnih skupnosti."

Odsluženi politiki bi radi preostank časa na oblasti vladali bl na izi.

cappy

Guru
8. apr 2010
6.375
3.089
113
SD? maš prav ja razen v tem da so oni vedno vladal bl na izi, pa tudi če kdo extra umre zaradi tega izi načina.

cappy

Guru
8. apr 2010
6.375
3.089
113
torej LMŠ ter levica nas bosta popeljali v nove čase? genijalno.

no vsaj vemo zakaj si tako goreč pljuvač po vsem kar ni lmš/levica.

• Všeč mi je
Reactions: dentex in tomi

igiNo1

Majstr
24. feb 2018
818
337
63

Pa na TW je zanimivo koga vse naša vlada sledi :)

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.635
3.448
113
Dobrova pri LJ.
Ja super da imajo vladajoči čas da so prisotni na spletu.
Kdo bo pa kaj naredu? A jih za to plačujemo? Treba je nabavit maske, pa zagnat gospodarstvo, pa ...
Jaz naprimer, poleg dela ki ga vestno opravljam, svoje modrosti delim s širnim svetom popolnoma brezplačno.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.640
2.601
113
Da se ne izgubi v drugi temi...

Čudim se da tega nihče ne pojasni, ker zadeve niso tako enostavne, kot si jih predstavljajo nekateri novinarji.

Točno tega primera ne poznam, imam pa precej izkušenj z tematiko, saj že 15+ ukvarjam z razno regulativo na področju medicinskih pripomočkov, dolga leta sem že certificirani presojevalec sistema kakovosti za medinske pripomočke, sodelaval sem pri raznih inšpekcijah, pridobitvi certifikatov CE, uvozu medicinske opreme, raznih kliničnih testih in podobno (preko 20 let sem tudi že registrirani raziskovalec na ARRS).

Maske so medicinski pripomoček (tako kot so to recimo tudi obliži). Proizvodnjo, uvoz in prodajo pri nas ureja Javna Agencija za Medicinske Pripomočke (JAZMP). Nekaj o tem kaj delajo lahko preberete tukaj:

Z njimi sem imel že večkrat razne opravke in so ZELO tečni, kar je prav, ker mora v medicini res vse "štimat". Na evropskem nivoju problematiko obravnava razna zakonodaja, med drugim direktiva MDDR:

Cel seznam

In kaj piše v vseh teh zakonih: da mora biti uvoznik priglašen v raznih registrih pri JAZMP, da mora biti priglašen tudi medicinski pripomoček in da mora imeti (vsaj) CE znak:

Zakaj mora biti uvoznik priglašen? Zato, ker s tem prevzame tudi razne obveznosti, recimo o obveščanju o pridobivanju raznih certifikatov itd... Pa tudi če vse to ima, še vedno ne more uvažati kar česarkoli in to prodajati kot medicinski pripomoček.

Naša firma je recimo registrirana za uvoz medinskih pripomočkov, a ko nam je naš kitajski partner poslal donacijo 500 mask, se je zadeva ustavila na carini, saj so hoteli CE certifikat, ki ga te kitajske maske seveda niso imele. In prepričan sem, da je pri teh maskah iz Alibabe podoben problem, na kar je opozoril tudi Počivalšek, ko je rekel, da kitajski dobavitelj ni mogel dokazati oziroma zagotoviti kakovosti. Kaj pa mislite od kje so maske, ki so šle (očitno mimo carine) v Roje, in potem v domove, kjer so ugotavljali, da niso ustrezne.

Da se razumemo: vsak lahko doma zašije par krp in temu reče maska. Zadeva bo delala kakor bo (ponavadi na nivoju kakšnega šala), a bolnice in ostale ustanove si pač ne morejo privoščiti uporabe mask kar tako "na pamet".

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
26.636
7.189
113
Čudim se da tega nihče ne pojasni, ker zadeve niso tako enostavne, kot si jih predstavljajo nekateri novinarji.
...
Zakaj mora biti uvoznik priglašen? Zato, ker s tem prevzame tudi razne obveznosti, recimo o obveščanju o pridobivanju raznih certifikatov itd... Pa tudi če vse to ima, še vedno ne more uvažati kar česarkoli in to prodajati kot medicinski pripomoček.
...
Da se razumemo: vsak lahko doma zašije par krp in temu reče maska. Zadeva bo delala kakor bo (ponavadi na nivoju kakšnega šala), a bolnice in ostale ustanove si pač ne morejo privoščiti uporabe mask kar tako "na pamet".

:zmaga:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
2.451
1.649
113
Na hito. Ni čisto tako. Maske razen kirurških mask ne spadajo pod medicinske primomočke, temveč pod OVO (osebno varovalno opremo). Glede na to da se te kirurške maske bi primarno uporabljale kot zaščito pred virusnimi obolenji, se lahko smatra tudi te kot OVO.

VODNIK za razvrščanje osebne varovalne opreme stran 12

Kot si ugotovil že sam, potrebuješ za uvoz te opreme CE izjavo o skladnosti. Nikjer nisem zasledil govora, da je dotične maske nebi imele.
Sem pisal že v drugi temi da, so posle dobila podjetja, ki nimajo pojma o OVO, medicinski opremi in še čem. Od takih pa lahko država kupuje?

Nazadnje urejeno: