1:59

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Samo za moje pojme nerelavnten. Kdo teče maraton po sami ravnini in z 15-mi pomočniki plus za lasersko črto, ki narekuje tempo??:nigladek:
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Zelo relevanten če mene vprašaš. Pokazal je, da človek zmore, da s trudom in treninhom zmoreš vse. Je prvi, ki mu je to uspelo, zagotovo pa bo v prihodnjih letih nekomu uspelo isto ali še boljše na uradni tekmi.
Sem pa gledal prve intervuje z njim po dosežku. Človek je neverjetno skromen, prizemljen. Njegov govor bi moral poslušat vsak in bi bilo veliko več lepšega na svetu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Zame je vseeno rezultat povsem relevanten. Z vsemi tehničnimi pripomočki in organizacijo, ki je danes na voljo. Čez 10 let si bo mogoče lasersko črto lahko risal vsak amater. Samo tega rezultata vseeno ne bo dosegel.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Zelo relevanten če mene vprašaš. Pokazal je, da človek zmore, da s trudom in treninhom zmoreš vse. Je prvi, ki mu je to uspelo, zagotovo pa bo v prihodnjih letih nekomu uspelo isto ali še boljše na uradni tekmi.
Sem pa gledal prve intervuje z njim po dosežku. Človek je neverjetno skromen, prizemljen. Njegov govor bi moral poslušat vsak in bi bilo veliko več lepšega na svetu.
Imas mogoce link do intervjuja?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Padej je čas pod 2 uri, istočasno pri ženskah padel rekord po 16. letih... Po moje so naredili korak naprej pri dopingu...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Samo za moje pojme nerelavnten. Kdo teče maraton po sami ravnini in z 15-mi pomočniki plus za lasersko črto, ki narekuje tempo??:nigladek:

Za relevantnost so tvoji ali moji “pojmi” bolj kot ne nerelevantni.

Šteje to kar priznava atletska zveza in/ali olimpijski komite. In ti so jasni - rezultat ne šteje kot svetovni rekord.
Je pa rezultat vseeno “pomemben”, ker je pokazal, da človek fizično (sicer z pomočjo) zmore odteči maraton pod dvemi urami.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Tekel je vseeno sam, tako da pomoč tudi ni bila tako strašno velika, če odštejemo nekaj zavetrja, ki se seveda tudi pozna. Mislim, da brez spremembe pravil na uradni tekmi vseeno ta rezultat ne bo tako zlahka podreti. Brez spočitih zajčkov bo težko držati tempo ravno prav na meji. Razen, če bo dopingu uspel kak velik preboj.
Po mojem je v tem trenutku veliko manj otrok po svetu, ki zavzeto trenirajo kot je nekoč sedanja generacija atletov. Res pa je, da znanja več in je verjetno potrebnega malo manj treninga. Gre seveda za moje ugibanje in ne za neke trdne podatke.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Meni se pa zdijo pogoji atletske zveze in olimpijskega komiteja brezveze. Kaj potem, če je dobival pijačo od kolesarja ali tekel s spočitimi zajci? Po drugi strani je pa padel svetovni rekord ženskega maratona, kjer so bili zajci moški. Z zajčicami to ne bi uspelo, ni dovolj tekačic, ki bi držale tak tempo. In vendar je ženski svetovni rekord priznan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Meni se pa zdijo pogoji atletske zveze in olimpijskega komiteja brezveze. Kaj potem, če je dobival pijačo od kolesarja ali tekel s spočitimi zajci? Po drugi strani je pa padel svetovni rekord ženskega maratona, kjer so bili zajci moški. Z zajčicami to ne bi uspelo, ni dovolj tekačic, ki bi držale tak tempo. In vendar je ženski svetovni rekord priznan.
Ja samo to "ugodnost" imajo vse tekačice na vseh maratonih (če ne tečejo ločeno M-Ž).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Kapo dol za tole. Neverjeten rezultat, lepo se jim je izšlo. So dokazali kar so hoteli. Vendar tudi zame dokaj poneverjen rezultat. Tu nista samo trud in trening. Poleg tekača, ki je pravi prvak in edini vreden poštene besede, so tu še zajetni kupci denarja, ki so to vse omogočili.

So pa tile tekači res skromni in prizemljeni v primerjavi z nami... Mi jih pa gledamo kot vesoljce.