Zamenjava zavornih diskov

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ker mi pri zaviraju tresejo prednje zavore, bi pred dopustom to pač rad zamenjal.

Koliko to približno košta, avto pa je Octavia 2 tdi 105 KM (če kdo ve prb. ceno diskov in koliko dela je z menjavo).

Ali se menja tudi ploščice, ki so bile menjane na prejšnjem servisu in bi morale še nekaj zdržat.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ker mi pri zaviraju tresejo prednje zavore, bi pred dopustom to pač rad zamenjal.

Koliko to približno košta, avto pa je Octavia 2 tdi 105 KM (če kdo ve prb. ceno diskov in koliko dela je z menjavo).

Ali se menja tudi ploščice, ki so bile menjane na prejšnjem servisu in bi morale še nekaj zdržat.

si preprican, da trese zaradi diskov? lahko diske se podrejas ali so pretanki? kakorkoli, novi ne bi smeli biti drazji od 50-60 eur ...

zamenjas jih lahko sam, ce pa bi rad majstra za to, ti lahko diske zamenja vsak zavorni servis ali lokalni mehanik. ploscice naj bi se menjale, ampak lahko probas najprej samo diske menjat in ce ne bo treslo pustis stare ploscice gor ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Preveri tudi celotni sprednji konec za lufte (avto mora biti obetežen in stati na kolesih, ne na dvigalu), predvsem sprednje (zgornje) roke...

Če boš kaj našel, menjaj tisto in še diske hkrati... Ploščice lahko daš stare (gorenc.press
grin1.gif
)
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Precej prepričan sem da so diski, saj trese ko bremzam, drugače ne.

Hm sam jih glih ne morem zamenjat, saj nimam ne prostora, ne orodja, bom pa poiskal enga popoldanca če se bo le dalo.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Precej prepričan sem da so diski, saj trese ko bremzam, drugače ne.

Hm sam jih glih ne morem zamenjat, saj nimam ne prostora, ne orodja, bom pa poiskal enga popoldanca če se bo le dalo.

Fotr je imel isti problem na oktaviji, potem je menjal diske in ploščice in zadeva je bila odpravljena.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Nisem bil pol več na netu k sem jo stisnu na dopust.

V glavnem diske sem zamenjal, cena diskov 106 eur, za vse skupaj je hotel 120 evrov. Ker nisem čist gorenc sem mu jih dal 140 da se mu lohk še kdaj pred delavnico prpelem
smile-1.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Toti mehanik pa res ni neke drag.........ponavadi ti že vsak 20€ zaračuna, da mu samo avto v garažo postaviš ...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Uh pojma nimam. Vse mehankar zrihtal. Po opravljenih nekaj čez 5000 km z polno obremenjenim avtom so še v redu
smile-1.gif
, tako da ..., zgleda bojo ok.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
KSZ.

Da ne odpiram nove teme se pridružuje z vprašanjem v tej.

Kakšen teden mi na enem zadnjem kolesu cvili zavora + občutek imam da malenkost tudi kolo že "blokira". Pred časom mi je ravno tam curljalo zavorno olje in domnevam da so malce zaštekala vodila na čeljusti.

Anyay da preidem k temi, zadnji diski so pomojem še original (pri 210k km) in tako tudi zgledajo, čeprav so na zadnjem testiranju deloval povsem brezhibno in tudi drugače ni problemov pri zaviranju. Sedaj pa me zanima, če menjam diske zadaj (jasno v kompletu s ploščicami, te so sicer OK) ali bo kak problem če se sprednih zavor ne dotaknem (spredaj so diski OK, ploščice pa nekako na slabi polovici)? Zdej eni pravijo, da če menjaš zadaj diske se menja skoraj obvezno tudi spredaj .. medtem ko obratno ni nujno. Meni se to zdi bedarija, ampak raje vprašam ...

Se pa mislim lotil dela doma, pa že da moram avto še 2x dodatno dvigovat, dajat dol kolo itd. me kar vnaprej mine veselje do dela!
evil.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ce je zadaj zanič, menjaj samo zadaj. pa fajn spucaj vse in namaži, da nebo vse rustalo kot že zdej.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Ja imam namen itak menjat komplet vodila in gumice, veš da se mi ne da dvakrat dajat kolesa gor in dol!
grims-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
KSZ.

Da nadaljujem temo, ali je zelo narobe da po menjavi (pa tudi prej) ploščice neenakomerno drsajo po disku? Recimo trenutno primejo samo po 2/3 diska (proti centru osi), 1/3 (obod) pa je nedotaknjena. Se bo stvar "uležala" ali bo tako ostalo oz. se da kaj naredit? Je pa situacija taka samo na eni strani, na drugi ploščica prime po celotni površini.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
to bi se moglo uležat.
kaj to ti dela po novih diskih in ploščicah?

Ja, čisto svež komplet diskov in ploščic, par 10 km!
grin1.gif
Problem je bil da so prejšnji diski in ploščice bili v katastrofalnem stanju oz. je tudi celotna čeljust (vodila) blokirala, je pa enako rob diska bil nedotaknjen in to na obeh kolesih. Sedaj pa kot sem rekel na eni strani mi drsa po cleotni površini diska, na drugi (drugo kolo) pa je videt da ima disk še barvo na cca. 1/3 površine. Kako je na notranji strani pa nisem še pogledal. No, bom počakal, pa bomo videli če se kaj popravi.
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
KSZ.

Da nadaljujem temo, ali je zelo narobe da po menjavi (pa tudi prej) ploščice neenakomerno drsajo po disku? Recimo trenutno primejo samo po 2/3 diska (proti centru osi), 1/3 (obod) pa je nedotaknjena. Se bo stvar "uležala" ali bo tako ostalo oz. se da kaj naredit? Je pa situacija taka samo na eni strani, na drugi ploščica prime po celotni površini.

To se uleže, no fino je da se pred montažo malo robove ploščic pobrusi.. če menjaš diske samo odzadej ni nič narobe, ker je neodvisen sistem..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
To je bilo pri meni na zadnjih diskih..je kar nekaj časa trajalo da se je zadeva 'ulegla' oz. do te mere obrabila da je bremzalo po celotni površini (Sicer gre hitro naprej, damo zadnjih (npr) 10 % je res kar trajalo.
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Pozdrav.

Zanima me pri katerem mehaniku si zamenjal diske?Ker mene tudi to čaka.Isto trese ko zaviram.Sicer je to fabia,ampak vseeno.Lahko tudi na pm.