zelena karta hrvaska in bosna da ali ne?

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
z avtom gremo na peljesac in bomo preckali tistih nekaj kilometrov bosne. za hrvasko je baje nek dogovor, da zelena karta ni obvezna, za bosno pa ne. torej, rabim karto za prehod bosne ali ne? ker baje za transfer naj te ne bi niti ustavljali ...

kako je s tem?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
če te skrbi zarad policajev / carinikov, potem je ne rabiš, nihče te nebo vprašal za zeleno karto
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Za vstop v Bosno jo moraš imeti, za hrvaško in eu države pa ni obvezna, je pa priporočljiva.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
prav nasprotno....bosanci zahtevajo prvo zeleno karto, šele potem dokumente....
wink-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
z avtom gremo na peljesac in bomo preckali tistih nekaj kilometrov bosne. za hrvasko je baje nek dogovor, da zelena karta ni obvezna, za bosno pa ne. torej, rabim karto za prehod bosne ali ne? ker baje za transfer naj te ne bi niti ustavljali ...

kako je s tem?

Hrvaška: http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&drzava=14&info=0

BiH: http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&drzava=14&info=0

V tujino se jaz brez zelene karte ne upam, saj se v tem primeru voziš tako rekoč brez zavarovanja, zato pa je ta piltek za 4€...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Sem šel v Dubrovnik pred 14 dnevi. Na bosanski meji je pregledal potni list, za zeleno karto pa ni vprašal - sem pa jo imel zraven. Drugače pa, za teh 4,17 EUR se ti ne splača komplicirat, stopi do okenca tvoje zavarovalnice z polico pa ti sprinta zeleno karto...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
z avtom gremo na peljesac in bomo preckali tistih nekaj kilometrov bosne. za hrvasko je baje nek dogovor, da zelena karta ni obvezna, za bosno pa ne. torej, rabim karto za prehod bosne ali ne? ker baje za transfer naj te ne bi niti ustavljali ...

OT: ce boste sli v enem "kosu", bos verjetno zadnji del poti moral opraviti podnevi, ko utrujenost kar lepo pritisne. Takrat se res nemarno vlece tista cesta, sploh ce gres kam proti koncu polotoka (Orebic), ker naredis ovinek okrog riti v zep.

trajekt Ploce - Trpanj se izogne Bosni.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Naredi zeleno karto...nikoli ne veš....nas je vprašal za v bosno če imamo zeleno karto.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ne vem tisti ki zdaj za BiH pravite da vas je vprašal, a sploh kateri to za Naum piše ali vsi za kak drug vstop v bosno (torej ne tistih 5km, v smeri dubrovnika?

ker sem se peljal tam v zadnjih 8 letih vsaj 5x (torej 10x čez mejo) in ni bilo niti enkrat pokazat zelene karte
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
V BIH sicer ponavadi vedno vprašajo za zeleno karto, samo čez Neum je pa itak samo tranzit in tudi fotr mi je rekel, da nič ne sprašujejo, ponavadi na bosanski strani sploh ni bilo nobene kontrole. Če bi mel težave, zeleno karto lahko kupiš tudi tam (za 30€), drugače so ti pa napisal, da je pri nas praktično zastonj, tko da, če hočeš bit brez skrbi si to zrihtaj na svoji zavarovalnici pred odhodom.

lp
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Evo točno isto izkušnjo imam jaz. Zadnja tri leta bil parkrat dol, v obe smeri preko Neuma, pa me niti povohal ni noben, še za dokumente ne kaj šele za zeleno karto. Al so samo mahal, al pa sploh ni blo nobenga, ne hrčka ne bosanca.

Je pa res, da je prav če jo imaš, če jo že zahtevajo, pa ne zarad carine al pa policije ampak zase, če se kaj naredi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Smer neum ne gnjavijo, ostala Bosna pa Zelo radi, saj mu radi kolega tamu i ti proda zelenu kartu za 30€
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Meni se vseeno 4 eur zdi veliko za kos papirja. To ni cena zavarovanja...avto zavarovanje itak velja povsod (no, vsaj po evropi če ni drugače dogovorjeno)...tako da je zelena karta samo "prevedena" polica, da jo pač v tujini zastopijo (tisti ki znajo ANG, FR ali NEM)..tak da ti v bosni tak nič ne pomaga
grin1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Meni se vseeno 4 eur zdi veliko za kos papirja. To ni cena zavarovanja...avto zavarovanje itak velja povsod (no, vsaj po evropi če ni drugače dogovorjeno)...tako da je zelena karta samo "prevedena" polica, da jo pač v tujini zastopijo (tisti ki znajo ANG, FR ali NEM)..tak da ti v bosni tak nič ne pomaga
grin1.gif

zelena karta je mednarodno potrdilo o zavarovanju avta...
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ne vem tisti ki zdaj za BiH pravite da vas je vprašal, a sploh kateri to za Naum piše ali vsi za kak drug vstop v bosno (torej ne tistih 5km, v smeri dubrovnika?

ker sem se peljal tam v zadnjih 8 letih vsaj 5x (torej 10x čez mejo) in ni bilo niti enkrat pokazat zelene karte

Da jaz sem pisal za Neum. Saj pise.. In meni se je to zgodilo samo enkrat v zadnjih 3 letih in grem ponavadi 2x letno dol.