Nakup ATV !?!?

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
zanima me kateri ATVji so za 2 osebi , namreč sem totalni begginer v tej sceni, kupil bi pa enega da se lahko s punco malo za vikend okoli popeljeva ! ??


sprasujem se.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.915
278
83
tam ko se terc po tori rola
Če že kupuješ, kupi kaj normalnega, ne malega, da si potem gor ves skrčen. Tisti so res za ''okoli hiše''.
Sicer pa, pokukaj malo na kakšen ATV forum.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pa kupi dovolj močnega, da ne boš čez pol leta že prodajal. Za dve osebi je 250 ccm premalo. Raje daj malo več in kupi nekaj, kar ima 400 ali več ccm. Pa na samem začetku se odloči ali iščeš športni ATV ali delovni. Prvi so hitrejši na navadni cesti, manj zmogljivi v offroad, drugi so na navadni cesti počasnejši (nekje do 80 kmh jih spraviš na ravni cesti), so pa zato po terenu dosti dosti bolj uporabni, praviloma imajo tudi 4x4 pogon, ki ga lahko po potrebi vklučiš ter reduktor. Pa bolj robustno so izdelani.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ce kupujes ATV za se voziti kupi Kawasaki ,Suzuki ,CanAm ,Yamaha , ce pa kupujes ATV za ucenje avtomehanike oziroma porivanja kupi nekaj Kitajskega ali Taiwanskega.
Za voznjo v dveh minimalno 400 ccm.
Sam vozim Kawasaki Brute Force 750 in sva z zeno vec kot zadovoljna.
 

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
a potem tile kitajčki - nizkocenovni niso za kej ?
Potem potrebujem res enga delovnega...za off road ... ne mislim divjat .... lepo počasi po gozdnih stezicah,.... tahataha
Bo tudi zelo malo v uporabi ... kak vikend na vikendu / mesec.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Posploševanje ni v redu. So Kitajčki in Kitajčki. Dejstvo je, da najcenejših kitajcev ni za kupovati. Toplo ti priporočam www.atv.si. Ima en kup proizvajalcev izTajvana in Kitajske, a so vsi po vrsti kakovostni izdelki. Jaz ti lahko na podlagi lastnih izkušenj priporočim Barosso (in Sym ker je ista tovarna, le druga blagovna znamka) ter Linhai. Oboje še zdaleč ni najcenejše, računaj da boš za nov 4x4 z vsaj 400 ccm npr Linhai, dal vsaj 4000 EUR. Itak ti bo moči vedno premalo. Jaz imam trenutno Linhai 550 EFI, dva valja, več kot 500 ccm in bi se želel še več moči, čeprav jo je dosti več kot pri Barossi 250, ki sem si jo lastil pred tem.

Polaris, Can AM itd....ja, če se boš res aktivno ukvarjal z ATV in na leto napumpal vsaj 5.000 kilometrov in se podal tudi na precej zahtevne ture. Drugače pa so predragi. Razmerje v ceni med dobrim Kitajcem in npr Can AM je 1:2 za primerljiv model ATVja.

Saj je Can AM bolje izdelan, tudi tehnologija je morda za kakšno leto sodobnjša, ampak vseeno se mi zdi 10.000 EUR in več že kar konkretna investicija, ki je ATV ne zdrži.

Dejstvo je, da so Can AM pogosto izdelani po precej podobnem kopitu na Kitajskem, le sestavni deli so malce bolj kakovostni in dražji. Gre za špico ponudbe, to pa je enako, kot da biza rekreativno smučanje kupoval tekmovalne smuči.
 

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
ne potrebujem takih hudih modelov.... z ATVjem se bo prevozilo maksimalno 20-50km na sezono .... to bo bolj za "penzionistično" varianto .... lepo langsam ... hehe
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Nakup takšnega ATV je garancija, da boš že nekaj dni ali tednov po nakupu na vseh mogočih forumih pizdil, kakšno sranje si kupil in bentil čez prodajalca. Se vidi da si začetnik, prav je da vprašaš in odgovor je tukaj: kupi soliden kitajski ali tajvanski ATV, lahko rabljen. Neprimerno bolje kot vse na tvojih linkih je kaj takšnega:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3863681

Sem ga imel tudi sam, enak model in je odličen ATV za pametno ceno, predvsem pa dovolj močan za začetnika in iz kakovostnih materialov. Servis je brezhiben, rezervni deli na zalogi, zastopnik pa zelo pošten. Konkretni ATV ima kopijo Hondinega motorja, dvovaljni motor je, ima konkreten navor, brzina nekje do 90 kmh, ročni menjalnik.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Za tak denar dobiš samo probleme. Dodaj še jurja in išči 250 ali več ccm. E-ton, Sym, Kymco, Adly, v glavnem tajvanci. Izogibaj se kitajcev. Za tvojo kilometražo bo 250 ccm dovolj, saj imajo max hitrost vsaj 80 km/h.

Barossa je premajhna za dva.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
V bistvu je najbolje, da si omisli delovni ATV. Dosti placa za dva pa tudi za kaj konkretnega bo uporaben na vikendu, še posebej če bo premogel 4x4. Recimo pozimi si s športnim ATV ki ima samo zadaj pogon hitro nemobilen na snegu takoj, ko ga je malce več zapadlo.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
ksz

Na dopustu sem se vozil s kymcom maxxer 300 in mi je bil kar všeč. Kak se vam zdi?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Cizy mxu 250 je skoraj premajhen za dva,.. kakšne krajše turce po makadamu bi še šlo,.. kaj več pa ravno ne prakticiram,..
Razen če smo pri nas razvajeni,..

b
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj pa kxr? Je kaj večji? Drugega nevem če je še kaj v tem cenovnem rangu (ne-kitajskega).
smile-1.gif