16:9 slika, logotip in podnapisi preko roba

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa kaj to se nekatere TV postaje norca delajo same iz sebe, ko oddajajo ves program v 16:9, imajo pa pol logotipa in pol podnapisov izven 16:9?

POP TV, RTVSLO, Discovery... takih je ogromno. Potem pa na TV nastaviš na 16:9 in ne vidiš pol podnapisov
bonk.gif


Take postaje imajo vse v 16:9, razen nekaterih reklam, ki so 4:3. A samo zaradi njih ohranjajo stari sistem? Pa naj bodo potem reklame s črnim robom ob strani, pa je mir
tongue-1.gif


Ne vem no, meni se zdi to glupo do konca.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Temu se rece letterbox. Ni pravi 16:9, ampak ima fizicno crne robove. Ce se oddaja/film oddaja v 16:9 ni tehnicne varijante spraviti podnapise cez crne robove
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja saj vem, da ne oddajajo v 16:9, tak glup nisem. Ampak a so res taki retardi, da dajo logotip in podnapise napol izven slike, ko imajo oddaje, filme, novice itd. v 16:9
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zdaj sem šel skozi programe.

Logotipe imajo zunaj discovery, animal planet, national geographic, romantic zone, zone reality, pa še nekaj jih je bilo. Športklub pa ima pod 16:9 sliko rezultate
tongue-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje je problem v tvojem TVju... ker pri meni je logotip pravilno prikazan (Panasonic G15E), pri mami pa so vcasih podnapisi spodaj odrezani in logo manjka ali je delno odrezan (Philips 8404) ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
TV ima vec nastavitev za prikaz slike ... AUTO, 16:9, 4:3, ... Ocitno se te informacije ze tako prenasajo, da je to mozno ... Mozno pa je, da ima tudi operater (kabelski, IPTV, ...) kaj pri tem ... Ne poznam toliko ozadji... vem pa, kako izgleda slika pri meni in pri mami (oba pri istem kabelskem ponudniku - EVJ) ...
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Že Jest ti je napisal, da imajo različni televizorji različne možnosti prikaza. Med temi je tudi zoom, ki se pri tebi verjetno vključuje ob nepravem času. Pač to je stvar televizorja
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jeez, kot da bi se s otroki pogovarjal. Hvala da ste mi povedali, da obstajajo različne nastavitve prikaza slike, nisem vedel
rolleyes-1.gif


Pa ne vem kako vezo ima to s glupimi TV postajami, ki imajo logotip in podnapise izven 16:9 slike.

Sej je tak vseeno, sem mislil da kdo pozna razlog za takšno početje postaj, pa očitno nihče (verjetno oni še sami ne vedo).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pa ne vem kako vezo ima to s glupimi TV postajami, ki imajo logotip in podnapise izven 16:9 slike.

Prej nisem nikoli pazil, zato sem sel pogledat in imas prav, Discovery ima logo na crnem polju.

Glede na to, kako je to izvedeno, ugibam, da dobijo material v 16 : 9 formatu, potem se pa iz kdovekaksnega razloga trudijo sliko spraviti v 4 : 3 (letterbox) za predvajanje, pri tem se jim pa zdi logicno, da bo 4 : 3 signal vsak gledal na 4 : 3 ekranu, kjer bo logo zgoraj lepo viden. Ce TV odreze zgoraj in spodaj, logo izgine.

Kaj je pa v resnici za to odlocitvijo ...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko je POP-tv prešel na 16:9, sem tudi jaz preklinjal, ker mi je rezalo sliko. Potem sem ugotovil, da se da format slike nastaviti v STB-ju. Po tistem nisem imel več problemov. Aja, sem pri T-2.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Kako pa je s tem preko satelitskega sprejemnika? Ker če gledam npr. TV SLO1 preko zemeljske antene v 16:9 formatu mi lepo kaže sliko in podnapise, ko pa naprimer če grem gledati taisti program preko satelitskega sprejemnika mi sliko ustvari z črnim robom zgoraj in spodaj. Pa je satelitski sprejemnik nasatavljen na 'avto' če pa ga ročno prestavim na 16:9 format mi pa še ob straneh (levo in desno) naredi črn trak. Če pa dam na opcijo 4:3 pa ni spremembe kot je na 'avto'. Se da to kaj uštimat z kakšnimi kje nastavitvami,sem tud na TV-ju (LCD - SONY) nastavljal pa ne dobim take slike (pravi format) kot je z zemeljsko anteno, razen ta zoom kater pa ni to to.
Lp
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
problem je, ker rtv slo na satelitu ne oddaja v istem formatu kot preko dvb-t. Nažalost je tako, da se rtv slo jebe za lastne satelitske kanale. Kr poglej kakšna je kakovost le teh...
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
problem je, ker rtv slo na satelitu ne oddaja v istem formatu kot preko dvb-t. Nažalost je tako, da se rtv slo jebe za lastne satelitske kanale. Kr poglej kakšna je kakovost le teh...
TV SLO1 in SLO2 imata pasovne širine dobrih 4 do 5+ Mbit/s. Samo MPEG2 encoder je pa Prehistorik. Tudi programi BBC ali nemških televizij imajo manjšo pasovno širino, vendar veliko boljšo sliko. Tudi ne kurijo pasovne širine za oddajanje črnega roba, ampak samo dejanskega videa.

V priponki je nekompresirani screenshot TV SLO 2 s satelita Hotbird (13E).
942375-SLO-TV2-HB13.png
 

Priponke

  • 942375-SLO-TV2-HB13.png
    942375-SLO-TV2-HB13.png
    1,1 MB · Ogledi: 281

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hud TV mas stari
evil.gif


Mi kdo pove, kako na siolovem STB-ju (Amino) nastimam format slike?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest, a to imaš preko DVB-C ali preko STB-ja? Ker meni na podogni televiziji (G20) še kar zafrakava s temi robovi. POP in A kanal dela odlično, precej satelitskih tudi, eni pa še kar rinejo s tem "16/9 v 4/3" formatu, kjer se kljub 16/9 viru prenašati še črni črti spodaj in zgoraj in TV nato to zaradi logitipa in podnapisov še dodatno razvleče.

Pa saj pri meni še gre, problem je tast ki ne zna to nastavi in ima potem skoz to raztegnjeno sliko, saj mu sicer pri 4/3 zadeva reže spodja in zgoraj.