Tur!

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Že kakšen teden imam tur na vratu,ki pa je do torka postal kar ogromen[oreh]..mazal sem z vsem živim,pa ni nič pomagalo,zato sem šel k zdravniku.. Ker imam kar nekaj operacij v kratkem času,in so splošne narkoze baje škodljive,sem dobil antibiotike,s katerimi naj bi tur dozorel[še do danes nima tiste pikice,izgleda pa kot velika bula-gnoj ni viden] in bi ga lahko rezal z lokalno..
Sedaj pa vprašanje.. Stvar je malo uplahnila,vendar se mi zdi da je zatrdelo širše območje kot prej.. Je to dobro ali slabo, grem kar danes rezat ali še malo počakam? Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Edino kar od domačega pomaga je čebula pa kamilica, da ga odpre.
Sicer pa mislim da je razlog za vnetje v krvi oziroma v padcu imunskega sistema.
Antibiotik "uredi" kri in zadeva gre nazaj, vendar se gnoj ne počisti, zato ti bodo rezali.

Enkrat sem ga fasal satana, neka okužba, pa smo šli malo na rezanje. Nemarno boleča zadeva.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
So vzeli vzorec in pregledali kri?

bonk.gif


Kaj bi ti delal analizo na slučajnost maligne tvorbe ki je zrasla v enem tednu?!

Avtorju: še mozolj (manjši tur) ne zgine v enem tednu oz. traja precej časa da se pod kožo vse normalizira. Jst bi počakal če ne boli in če ni moteče ... (zgine samo od sebe)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Malo je odvisno od tega, kakšne "operacije" imaš planirane v kratkem.

Za oreh velik je že kar pošten kupček gnoja, ki bi zagotovo zahteval drenažo in še kaj. Zato verjetno tudi antibiotiki. Kaj za ene si sploh dobil? Ampak vseeno po mojem ne bi bilo težav samo z lokalno anestezijo.

Še lažje (in predvsem varneje s stališča infekcije in/ali ponovitve) pa je, ko se vnetje umiri (zato antibiotiki). Gnoj se resorbira in ostane samo še debelejša ovojnica, ki se enostavno odlušči od preostalega podkožja.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
ksz

Zdaj nevem ali naj čakam da dozori, ali grem kar rezat? Se lahko stanje še dosti poslabša? Prav dosti se mi do danes stanje ni spremenilo.
Operacije niso neke resne, vendar je vseeno splošna anastezija baje škodljiva za moje srce-sem srčni bolnik. Jaz nevem če se bo to zrihtalo samo od sebe, boli pa kot hudič.. Aja, antibiotiki so Betaklav 2x, mažem pa si skos z Ihtamolom ali nekaj podobnega.
Kot pravim, grem danes na polikliniko, ali je boljše z nečem mazati in čakati?

http://img718.imageshack.us/gal.php?g=20052010111.jpg evo slike gravža!
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ce bi jaz s tem na vratu okoli hodil bi bil ze pred parimi dnevi na polikliniki... :S
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ihtamol si probal? Črna krema, smrdi po kurilcu? Vem, da je to nek galenski izdelek, ampak meni je do zdaj skoz pomagal. Razen če maš kot češpljo velik tur ...
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Vau stari.
shocked-1.gif


Ko boš pa tole odstranil, se pa oglasi v temi kako hitro izgubit 10 kg.
zmaga.gif
Sori, moral sem.

Moj nasvet. Pojdi tole hitro nekam uredit. Se ne spoznam, ampak tam na vratu je po moje kaka nevarnost za kako zastrupitev?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Vzami med in moko, zmešaj, da dobiš homogeno zmes, namaži po "svinjariji" pokrij z gazo in pojdi v posteljo..
Meni to vedno pomaga!!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Em ja, tole ja pa res malo veliko!
shocked-1.gif


Antibiotiki ne delujejo takoj, tako da če boš čakal bo trajalo lahko cel teden da sploh prime učinek - razen antibiotične kremice, ki pa pri taki velikosti in globini ne bodo pomagale kaj dosti.

Je pa zoprno mesto, če bi bilo kje drugje bi ti pod lokalno verjetno operirali brez težav .. pa tudi ko ti to operirajo boš en teden lahko samo ležal!
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ma tur je tako velik da z njem lahko razmišljam.
Sem dal zdaj gor med in moko, dobro zmešano pa da vidim... Da bi še 1 teden čakal? Pa bo šla zadeva 100% sama ven? Nevem...
Zanima me, kaj so sploh možnosti zdaj in kaj naj bi se s tem zgodilo... Bo še rasel? Je kakšna nevarnost?
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
Ja s tem mažem... Pa nič boljše, baje naj bi gnoj vlekel ven ane?
Glede češplje, poglej zgornje slike
wink-1.gif

Tole bo treba rezat, sem skoraj 100%. Takega kapitalca nisem mel še nikoli, meni se ponavadi na stegnu naredi.
"Svak" je mel točno takega na bradi, rezali so mu ga dvakrat.

Ihtamol res ne bo več pomagal, jaz sem z njim čez dan tur "impregniral", potem pa ga omehčal z vročo vodo in stiskal. Enkrat sicer pokne, ampak tvoj je premasiven, da bi lahko iztekel skozi malo luknjo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zgleda, da se bo kmalu odprl in potem lahko gnoj izstisneš, bo pa izjemno bolelo.
Zakaj bi trpel, pojdi do dohtara, maš na takem mestu da si sam ne moreš kaj dosti.