Vse za camping

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Kupil sem šotor Quechua Air 3 in predprostor Quechua Base, sedaj pa me zanima kaj moram še kupit in menim takole (za dve osebi):

- mizo in stole (gledam na mixiju in imajo že vse v kompletu, oz. v kovčku, skrbijo me dimenzije)
- kuhalnik in žar (sicer za vikende tega niti ne mislim s sabo vlačit, ker bom večinoma zunaj jede, po sardiniji pa bo prav prišlo)
- hladilnik za pivo in podobne bedarije
- 2 ležalnika oz. vsaj enega
- napihljivo posteljo za v šotor
- posode in podobne malenkosti

Sem kaj pozabil? Ima kdo kakšen nasvet? Spalne vreče že imam.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
- stoli: če vzameš one zložljive kao ribiške (in da ima OBVEZNO žepek v ročaju, da pivo not postaviš), vzame vsak toliko volumna kot en klasičen za štiri iglu šotor (dvakrat več dolžine pa pol premera)
- miza: imam že na balkonu plastično mizo, kjer samo noge snameš, "krožnik" gre pa na dno prtljažnika - v glavnem ne kompliciraj z velikostjo, kuhal boš itak v kakem vogalu pod borovci
- kuhalnik: imam Primus takega čisto malega zložljivega (Iglu ima dobro izbiro - 30-40 evrov so kar dobri), nato pa še 450 gramske bombice za našraufat (to mora biti obvezno), ena zdrži cirka 10 dni za 2x kuhat dnevno za tri ljudi (je pa odvisno koliko kuhaš, pri meni je to pašta, rižota in juhice, zvečer pa kaj zunaj (pa ne vedno)
- posoda za kuhat: navaden tankostenski kovinski lonec oz. dva, da kompliciraš
posoda in pribor za jesti: vzami eno plastično skodelico na osebo ter eno za solato na šotor, pa ne kompliciraj, zraven pa še pribor iz tvoje kuhinje, neumno je kupovati kaj ekstra posebnega + obvezno: nož za kruh, dilca za rezat, gobica in čistilo.
- hladilnik: ne nosim s sabo, piva v italijanskih kampih so dokaj poceni, pa ga greš kar sproti kupit, enako velja za drugo hrano iz hladilnika
- napihljiva blazina: vzemi kako samonapihljivo blazino (artach ali kaj je že), je pa debelina odvisna kakšen si - meni ustreza kaj ne predebelega, na trdem lažje spim kot na mehkem

ter:
- kladivo,
- izolirtrak, da zasilno polimaš kako zlomljeno palico,
- pips proti komarjem
- odpirač za flaše

Šotor najprej probaj sestaviti pred odhodom, da ne bo tam kakih presenečenj.

ostalo pa vprašaj.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sem enkrat že pisal, kako sem se jaz pripravljal ko sma z mojo šla taborit na sočo.

Pred hišo sem si postavil šotor in vse potrebno, in pol sem lepo simuliral kako pripravit golaž iz konzerve,
in sem zadeve pridno nosil s hiše, hodil v trgovino po drobnarije, in po 5ih urah simulacije sem imel na kupu vse kaj rabim.

Nato sem izločil cca 10% robe s katere se da še vedno vredu taborit in zadevo spakiral v avto in sma šla.
Tistih 10% sem še vedno imel v avtu shranjene ampak nisma rabla nič od nje. Prednost je če imaš avto na dosegu,
saj lahko imaš dost več stvari zraven. Če greš na bekpek oz če vas gre 5 z enim kliotom, pol se je na skladišče v avtu
težko zanest ker ste tak že nabasani.

V štirih nočitvah nisma pogrešala niti ene zadeve, razen to da je pameten malkom zraven vzel samo en vžigalnik
ampak sma ga pol kupila v eni gostilni.

Če imaš šotor + napihljivko, nevem zakaj rabiš spalne vreče
smile-1.gif
No če jih imaš in imaš plac zanje pol jih seveda vzameš.

Kuhalnik je kul zjutraj za kafe in kornflekse, žar pa si zvečer sam pripraviš iz lesa, mogoče pošvinglaš s kakim "briketom"
to pa je to.

Prva zadeva ki si jo zbaši zraven je sekirca, pa še ena sekirca pa par pravih nožev, za ostalo pa po občutku,
simuliraj zadevo, makar v dnevni kavč pritisni ob steno in si naredi tabor, nerabiš ravno postavljat šotora,
vseskupaj inproviziraj, pripravi večerjo, pojdi spat, prižgi ogenj, vse to nekako "delaj" in dajaj na kup.

Ko mas vse na kupu pa lepo "tega nerabim, pa tega ne, ok to res rabim, tega ne" in zminimiziraj opremo. (če nimas
vlkega avta, če ja pol pa samo baši.


Kam greš taborit?
confused-1.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Hvala obema za informacije. Spalke verjetno ne bom vzemal, sem pa samo tako napisal, da to pač imam. Prostor v avtu ne bo problem, zgoraj bom imel trugo, avto pa je kar precej velik. Kar se tič e nožev in podobnega - imam en fajn velik pipec od victorinoxa, pa bo pomojem tisto dovolj. Klešče, več rezil, žaga, žaga za kovino, itd.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Še moje izkušnje: oprema za šotor: klini + zadostna rezerva + dobro kladivo, s katerim potem kline tudi izvlečeš...

Glede kuhalnika nimaš kaj falit. Fino je, če vzameš še kako večjo podlogo na katero položiš kuhalnik, da je lepo na ravnem, drugače lahko kaj hitro poliješ, če nisi pozoren. Sam uporabljam kar eno leseno desko dimenzij cca. 40x40cm. Včasih prav pride tudi aluminijasta zložljiva zaščita proti vetru, kajti če kuhaš v vetru, ti voda zlepa ne bo zavrela. Sam tega sicer ne uporabljam, ker kuham kar v predprostoru.

Fino je, če imaš kakšno posodo, ki jo imaš samo za kampiranje. Obvezno kupi tanke lonce, da hitreje skuhaš, saj verjetno nimaš namena, da bi ti hrana morala dalj časa ostati topla. Sam sem kupil lonce, ki se zložijo en v drugega in so znotraj prevlečeni s teflonom, kar ti zelo olajša pomivanje. Pa ne pozabi vzeti enega večjega lavorja, s katerim boš lonce nesel do pomivalnice.

Sam uporabljam tudi zložljivo "vrečo" za vodo. Tolko, da ti ni treba za vsak drek letat do vode, ko želiš kaj sprati...

Drugače pa so ti že ostali napisali... Težko je vse z glave napisat, je veliko lažje odgovorit, če vprašaš...

Je pa tako, včasih kaj pozabiš, pa te občutek za improvizacijo lepo reši...
wink-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Tut če mas najboljši švicarski nož je sekirca nepogrešljiva, uporabljaš jo lahko za sekanje suhega
lesa za ogenj, za zabijanje in izruvanje klinov, pa še alternativna zaščita v primeru kake divje svinje
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Pri meni je obvezno tole:
- šotor, dodatni klini, dobro kladivo
- blazina za napihnit (za v šotor), spalka (noči znajo biti tudi poleti precej mrzle)
- miza in stoli
- plinski kuhalnik, osnovna posoda (ne pozabi na nekaj za roštiljanje), par krožnikov, kozarci in pribor
- vrv za sušenje perila
- posoda za vodo (včasih je do prvega WCja daleč)
Vse ostalo je luksuz.
smirk-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
jaz imam poleg kuhalnika zmeraj s sabo tudi električno ponev.. je res fajn.
notri spečeš meso, krompir,...
v tujini imaš večinoma povsod zraven elektriko. tako da ni problema
aja, pa en elektro podaljšek rabiš.

drugače so ti pa ostali vse naštel
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če imaš štrom je to za moje pojme camping *****.


Pravo camping doživetje je brez štroma.


Mi2 sma šla taborit na slap šumik, 4 dni, od hrane sma mela zraven jajca, čokolino, mleko in toaste,
ostalo pa nabiranje gob, gozdnih sadežev. Nekaj sn poskušal z pastmi za veverice ampak se ni obneslo.
Drugi dan sem pecnil 3 postrvice in sma si jih zagrilala, so ble pa brez začimb okusne kot stiropor.

To je za mene camping, ko iščeš hrano
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
4 dni je res fajn ja...
14dni je pa mal drugač.. tko da kakšen meso res paše :)

sploh po sardiniji boš res iskal hrano..po trgovinah res.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
S punco sva si kar spisek naredila, ki ga pol vsako leto uporabiva, da slucajno kaj ne pozabiva. So pa vedno 14 dnevni dopusti, tako da se krame kar nabere. Sem si pa lani preden sva sla na dopust na Norvesko naredil en tak vetrobran...sem imel na Sardinije kar probleme zavreti vodo ker je precej pihalo..

Zadeva fukncionira! Voda zavre precej hitreje kot brez teh treh plehov
smile-1.gif
Lahko pa jo uporabis tudi kot podstavek ce teren ni raven. In lepo zlozis in pospravis.

Pri posodah je pomembno da so aluminijaste in da nimajo debelega dna, ker sama toploto hitreje "prodre" do hrane. Se pa tudi hitreje ohladi vse skupaj, za razliko od kovinskih posod z debelim dnom kjer hrana ostane dalj casa topla.

Vecinoma pa imam kar so ostali napisali. 2 vzigalnika, daljsi noz za kruh, jedilni pribor od doma(ne maram jesti s plasticnimi zlicami, pa operejo se nejlepse inox pribori), gorilnik primus mimer (25€), posoda je pa Beaver (iglu sport). Poleg imam se eno LED celko, pa meh za vodo, kladivo za kline, napihljivo blazino, eno malo elektro pumpo na 12V, 2 stola in mizico. Nabavil sem si tudi eno polivinilasto platno (sotorko) ce kje ne najdem sence... Poleg pa se kake hitro sušeče brisace kot so:
http://www.decathlon.it/IT/salvietta-assorbente-6396776/

dsc7565.jpg


Je pa tako da karkoli bos pozabil bos lahko kjerkoli med potjo nabavil. Pa tudi z leti ko bos bolj vedel kaj res nujno rabis in kaj ne, se bo stevilo opreme zmanjsevala.

LP
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Spalko vseeno vzemi, lahko pride do kake nenadne ohladitve (recimo kaka nevihta), in ob dodatnem vetru zna zazebsti. Jaz imam tanko spalko od Ferrino-ta, zavzame 4x manj placa kot pa navaden armafleks

Pa vsaj glede Italije si že pri nam (recimov Conradu) nabavi konverter med kamp vtičnico in navadno vtičnico, ker jih nimajo v vsakem kampu, nekje ti brezplačno posodijo, nekje pa plačaš tudi 10 evrov za konverter (sicer ga imaš za vedno, ampak zakaj, ko je pa pri nam komaj par evrov).
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
kar se trenutno spomnim je naslednje...

- "picapan" - električna ponev s pokrovom.....pride prav za vse, od pečenja krompirja,mesa,čevapčičev,ribe......Sicer nekateri pravijo, da taborenje z elektriko to ni to....jaz pravim, vsak ima svoje veselje (na morje ne mislim vlačit oglja pa lesa pa imeti za nazaj popackanega avta ko boš 1x v dežju vse to pospravljal ipd....

- pri nakupu kamping mize in stolov pazi, da imajo miza in stoli vsako nogo posebaj + nastavljive po višini.....tisti stoli &mize, ki imajo po 2 in 2 nogi povezani skupaj niso o.k. ker se ti ob morebitni neravni oz. kamniti podlagi vse maje...

-predlagam, da si kupiš še eno plastično plahto za pod šotor + preprostor + še kakšen m2 zraven...., da v primeru dežja ne nosiš vse svinjarije direktno v šotor....

mam nekje napisan seznam in če bo še kaj takega dopišem.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
picapan je res zakon kaj se kempinga tiče če imaš štrom, ker not lahko delaš od juhe do jajčk na oko do pečenja rib, pice,
skratka vse.

A nisi pisal, da je najbolje če kar medveda ujagaš in surovega poješ?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sej sem napisal "če imaš štrom".

Meni že v osnovi ni kampirat nekje kjer je štrom in se čuti civilizacija,...

Raje grem na slap šumik za 4-5 dni, kot pa da grem v fieso v kamp.

Isto ko sma sla z avtodomom po hrvaških otokih in balkanu, kemp sma videla samo enkrat, pa še takrat
sma se sprehodla skozi da malo vidim mučenike nabasane en na drugega.

Marsikdo se bo strinjal z mano. Je pa res da če gres za 14dni dopustovat na kemping, pol
pa je s stromom res lažje, ker vsak dan 3x kurit ogen ti po petih dnevih že dokrajči, pa še na
polovici nisi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zakaj ogenj 3x dnevno? Saj imaš plinski gorilnik, je dela največ toliko kot z domačim šporhetom (če ga nimaš ravno na drva). Vsak dan dva tedna jesti pečeno na ražnju mi pa itak ni, sploh poleti, ko je fejst vroče. S to elektrojajce zadevo je itak več dela kot pa s plinskim gorilnikom. Jaz sem na Siciliji v 15 dneh kampiranja vzel elektriko točno enkrat, da se nafilajo baterije mobitela in fotoaparata. Drugače toka ne rabim, prenosni računalniki in internet na dopustu so zame tabu.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Lahko kdo tole potrdi, ker se mi zdi, da ni čisto res? Kurit ne smeš ponavadi odrtega ognja, na plin pa lahko.