TV ojačevalnik za kabelsko

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V Ormožu so nam zamenjali kabelskega operaterja - iz UPC smo šli na Teleing. Sedaj imamo problem s digitalno kabelsko, saj imajo programe na višjih frekvencah kot UPC in nekaj zadnjih programov sploh ne zazna, polovica pa jih je že zelo mejnih (signal 25%). Kanale imajo od nekje 570 do 650 MHz, mogoče še višje.

Na dovodu v hišo imamo razdelilec na 3 kable (s kao nekim 6dB ojačanjem), zdaj pa bi dal namesto njega ojačevalnik z napajanjem. Bi bil ta dober:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270501683543

Prepuščat mora internet in digitalno kabelsko. Piše ''Frequency: 45 - 880MHz'', kar bi po moje moralo pokrivati vse, ampak vseeno vprašam, ker ne vem na kateri frekvenci je internet in ali ga taki ojačevalniki motijo.

Pa še to - ima nastavljivo ojačanje, da ne narediš premočnega ojačanja. Kako veš kdaj je premočno? Se vidi na sliki?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
V Središču ob Dravi sicer uradno nimamo več Teleinga (smo kao pod Telekom), imamo pa Teleingovo programsko shemo, skupaj z Digitalno in Analogno Kabelsko. Na hiši imamo razdelilec na 4 veje, pa ni nobenih težav, televizor ki ima DVB-C sprejemnik lovi vse, še 2 testna HD, ki ju sploh ni v shemi.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V naši bajti je baje problem ker je daleč od omarice in mimo cel kup stanovanj sosednjega bloka. Smo že velikokrat težili in so toliko porihtali, da so prej delali vsi digitalni programi, sedaj so pa na višjih frekvencah in ne delujejo vsi. Sem pa pri njih naročil še en digitalni sprejemnik zase in me skrbi kako bo delovalo, ker imam jaz še malo slabši signal kot v dnevni (oz. še dodatnih 15m kabla).

Sem pa vmes izvedel, da tale ojačevalnik ne bo prepuščal interneta (oz. povratnega kanala), tak da bo tista veja morala ostati neojačana. Če bi htel imet ojačevalnik, ki prepušča internet, pa gre cena v nebo
tongue-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Glej operater ti mora zagotoviti signal ,saj zato ga plačuješ in pika. Če imajo kanala na višjih frkvencah in še predpotopne ojačevalnike pa je to njikov problem. Kar lepo jim prijavi napako in ti bodo že porihtali.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj naročil sem, da pridejo. Ampak ni mi tudi težko dat 11€ za ojačevalnik, ker ne verjamem, da bodo pa zdaj naenkrat znali porihtat zadeve (v doglednem roku).
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Podoben kitajski ojačevalec (ima samo dva izhoda) sem zadnjič montiral. In dela dobro.