Postopek pri nadlegovanju.......

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kako postopat v primeru, da te nekdo nadleguje po telefonu (mobitelu). Kliče občasno tudi 10x na dan....ampak za takšne stvari obstaja tudi programček, ki avtomatsko blokira klice (vseeno pa jih beleži) tako, da to še ni tako moteče.

Da pa te začne ista oseba nadlegovati naprej po sms-ih (žalit, grozit, .....), kako pa potem naprej postopat. Zadevo najprej prijavit na policijo, ali direkt do odvetnika in tožbo?
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Dopis na tvojega operaterja z utemeljitvijo in dokazi, nato oni ukrepajo naprej.

L.p., Kloko
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ja to narediš takrat, ko hočeš, da ti blokirajo kako cifro, da si za določeno persono nedosegljiv. Tukaj pa se gre zato, da bi se dejansko spožil nek postopek proti določeni osebi. To pa klko mi je znano, ne more narediti nehče drug namesto tebe.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če imaš smse z grožnjami potem kar z njimi lepo odkorakaj na policijo, grožnje jemljejo kar resno.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Men je nekdo pred leti težil s klici in SMS-i.
Poslal sem pismo na Mobitel in v njega napisal, v čem je stvar in vključil nekaj datumov in ur, kdaj se je to dogajalo. Predvidevam, da oni potem to pogledajo in ocenijo, če se gre za res.
No, potem mu je Mobitel poslal pismo, d anaj neha.

Človek še ni nehal, jaz sem še enkrat poslal pismo na Mobitel in so ga odklopili ter mu nabili še neke stroške "prisilnega odklopa".
Ko je šel tja, je moral podpisati izjavo, da nikoli več tega ne bo storil...


Zdaj mam mir
wink-1.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Poznam primer nadlegovanja preko SMS-ov. Punca je pošiljala smse v stilu "ubila te bom", na koncu je dobila 200 ur družbeno koristnega dela z otroki s posebnimi potrebami.
Je pa res da grozilne smse na policiji jemljejo resno. Vsekakor bi prvo šel prijavit na policijo. Ko bi ga pa poklicali in ga pobarali o tem, bi verjetno odnehal.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
In kako oni potem ukrepajo................kaj lahko naredijo, če ti en gorzi?

Gredo do hrabrega pisca, se pogovorijo z njim, vložijo ovadbo, padejo kazni v €, niso heci to.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Če komu grozijo, sploh, preko SMS, se sporočila shrani in se prijavi policiji. V splošnem gre za kaznivo dejanje ogrožanja varnosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če imaš smse z grožnjami potem kar z njimi lepo odkorakaj na policijo, grožnje jemljejo kar resno.

Seveda jih jemljejo, samo poglej našega Prijatelja!
hysterical-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Obstajajo programčki, ki poleg klicev blokirajo tudi SMSe. Jaz recimo uporabljam MCleaner.

Tako klici kot SMSi se ne beležijo, če tako nastaviš. Se pravi med prejetimi / zavrnjenimi klici ni ničesar, prav tako med prejetimi SMSi. Lahko pa te po želji opozori z ikono na blokiran event in / ali zapisuje blokirane klice in sporočila v svoj log fajl, ki je dostopen iz aplikacije. In ki se briše na X dni ali pa tudi ne, kot želiš.

Testirano na iPhone, sicer pa obstaja verzija tudi za druge telefone, med drugim za S60.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
no danes me kliče neznana stacionarna številka.
Se predstavi,Me večkrat vpraša če sem tovariš "priimek"
Jo nekam čudno poslušam , nato potrdim, nato pa mi začne govorit o poštenju itd.
Preden jo uspem vprašat kaj sem ji storil ona odloži. Kličem nazaj ne dvigne. Po priimku se spomnim, da je klicala stanovalka iz našega bloka, katere pa ni nujno da jo poznam po faci.
Čez nekaj minut spet kliče. Začne govorit da jo blatim (z besedami, ne z drekom) in da tega ne bo dovolila. Jaz še bolj presenečen, jo hočem vprašat kdaj sem jo blatil. Ona odloži, na klic ne dvigne.
Kličem hišnika, če se komu v bloku meša, on o tem nič ne ve.
Čez 10 minut spet kliče,
Me nekako ne spozna po glasu (sem se malo zakumfliral). Nato začne pojasnjevat kot da sem jo "blatil" češ da okrog govorim da ona dobiva "obiske" čez atrij (jebači?) namesto čez vhod. Ona pa ne dobiva obiskov čez atrij ampak zaliva borovc v njem.

Ker sem bolj malo doma, moram prav pogledat kje ima ta borovc in kje sploh živi . Ji bom poslal eno pismo v katerem bom zahteval pojasnila, sicer jo bom res začel blatit.(ali pa poklical na Studenec)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Slikaj jebache, kako k njej lezejo preko ograje, in nalimaj slike na oglasno desko. Ce kdo kaj vprasa, povej da si slikal borovec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
ej možno....
sem dopoldne pošnofal po bloku kdo je ta tovarišica in ugotovim da je to ženska pod mano.
Ugotovim tudi da nima nobenega borovca ampak ima v zanemarjenem atriju eno jablano (ki bo podrla nekoč zid) manjšo smreko in grmovje katerga že jaz lomim ker mi praska po oknih.
Če ne prej, bom na letnem sestanku izpostavil ta problem.
Bojim se da je tovarišica "neprofitna najemnica" in da vidim odziv lastnika("država").