trajekt - sardinija - nasvet

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Torej za 1 maja smo se odločli, da gremo prvic z kamperjem na sardinijo.
Problem nastane, ker ne vemo, kaj dejansko rezervirat za prenočišče na trajektu.Gremo 4je odrasli.
Lahko spimo v kamperju?
Preko mobylines.com zelimo rezervirat trajekt, vrze nam opcijo za nastanitev.
No accomodation
Inside double cabin (C2)
Outside double cabin (C2E)
Inside quadruple cabin (C4)
Outside quadruple cabin (C4E)
Coach seat (F)

Lahko kdo malo razlozi, kaj pomeni v praksi, outside cabin, inside cabin itd..

Torej na trajekt planiramo, da bi sli ob 23.30 (Livorno) , potem je 8 ur voznje do Olbie.
Nekaj sem slišal, da obstaja "camping on board", ampak tega na mobylines.com nimajo na izbiro?

Hvala za nasvete.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
Torej za 1 maja smo se odločli, da gremo prvic z kamperjem na sardinijo.
Problem nastane, ker ne vemo, kaj dejansko rezervirat za prenočišče na trajektu.Gremo 4je odrasli.
Lahko spimo v kamperju?
Preko mobylines.com zelimo rezervirat trajekt, vrze nam opcijo za nastanitev.
No accomodation
Inside double cabin (C2)
Outside double cabin (C2E)
Inside quadruple cabin (C4)
Outside quadruple cabin (C4E)
Coach seat (F)

Lahko kdo malo razlozi, kaj pomeni v praksi, outside cabin, inside cabin itd..

Torej na trajekt planiramo, da bi sli ob 23.30 (Livorno) , potem je 8 ur voznje do Olbie.
Nekaj sem slišal, da obstaja "camping on board", ampak tega na mobylines.com nimajo na izbiro?

Hvala za nasvete.
V tvojem primeru (4 osebe) lahko vzameš samo Inside quadruple cabin (C4) ali Outside quadruple cabin (C4E). Razlika je v tem, da Inside.....pomeni, da je kabina nekje v notranjosti ladje in brez okna (linice), outside....pa je kabina na bokih in ima načeloma okno. Zunanje kabine so "kvalitetnejše" saj načeloma v njih manj brni in imajo naravno svetlobo. Vse to je načeloma...
 
Nazadnje urejeno:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
na trajektu nimaš dostopa do avtomobila. Nekatere ladje (linije ) to sicer omogočajo, vendar moreš doplačat in sicer samo za Avtodom. mislim,da niti ni tako poceni....
Kabino (če ni prehuda sezona) nabaviš kar na ladji. cene so iste kot preko interneta.

Outside cabin pomeni "razgled na morje"
Inside cabin "ni oken"
coach seat so "letalski sedeži" ki so ponavadi prosto dostopni (če ni sezone) - brezveze

Svetujem, da nabaviš samo karto za trajekt. Trajekt je kar velik in ima precej možnosti za (dokaj udobno) prespati kar na usnjenih sedežih okoli ladje ali celo na tleh...

Ko čakaš na vkrcanje (1 ura ti ne gine) si pripraviš spalke, kako brisačo, ipd... in se čimprej zaženeš (ali kdo od tvojih) na ladjo ter si rezerviraš plac za prespati. to je to.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kot so povedali. Bi te pa samo se opozoril, da je velika verjetnost da se boste vozil vec kot 8 ur. Mi bi se moral 6ur, na koncu smo se 9ur cijazili. Enako je bilo za nazaj.

LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
PS: če grete na "foro", da samo en kupi posteljo v quadrople cabin z namenom, da se bojo 3 švercali, vas lahko presenetijo v tej kabini 3 drugi turisti... potem bo spal samo eden
smile-1.gif


LP
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
jst pa priporočam da vzameš sobo...te ne pride tolk drago. pa še 'mir' boš imel. da ne govorim o gužvi na hodnikih....
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
mi smo spali na hodniku. smo si našli že takoj, ko smo se vkrcali en plejs na koncu hodnika, v kotu, in smo imeli mir. edino kar me je najbolj motilo so bile luči. gorijo namreč enako celo noč. se pa da ta problem rešit z masko za spat.
pa vozili smo se cca 8 ur. eno noč se da tudi na ta način preživet.
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Hvala za odgovore.

Zanima me še, kaj naj vpišem za registrsko številko avtodoma.Namreč avtodom bom rental, ampak glede na to, da jih ima firma 15 (istih) ne vem kteri bo takrat na razpolago.Imam rezerviranega, ampak registrske pac ne vem.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
jaz imam tudi eno vprašanje. Kupil sem quadro kabino, mi pa smo trije. Ali je možno, da dobimo še koga v kabino
confused-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
ne! sj si kupil celo kabino.

jst trdim da je kabina vrednega svojega denarja. sem imel kabino za eno smer, pa sem jo za nazaj pogrešal.
sploh če bo slabo vreme, bo res 'prijetno' počivat v hodniku....
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
ne! sj si kupil celo kabino.

jst trdim da je kabina vrednega svojega denarja. sem imel kabino za eno smer, pa sem jo za nazaj pogrešal.
sploh če bo slabo vreme, bo res 'prijetno' počivat v hodniku....
Ja samo sem plačal samo za tri osebe...
confused-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
plačal si 3x adults
1x quadro cabin?

Sej ne mores plačat za 3 kabino...?
Ja plačal sem 1x quadro cabino (to je kabina za 4 osebe)
in plačal sem 3x osebe.
To pomeni da je še eno fraj mesto v kabini?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
plačal si celo kabino! ne morš plačat samo za 3 če ima 4 postelje.
plačal si za tri osebe na trajektu.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik japke pravi:
PS: če grete na "foro", da samo en kupi posteljo v quadrople cabin z namenom, da se bojo 3 švercali, vas lahko presenetijo v tej kabini 3 drugi turisti... potem bo spal samo eden
smile-1.gif


LP

A ne mi rečt? :p
Jaz sem se moral sredi noči zagovarjat, da sva se z mojo spoznala na ladji in da me je povabila v svojo sobo...pol pa sva dobila v sobo še 3 babe, od tega 2 tečne...
Ni fajn in izven sezone nikoli več.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Citat:
Uporabnik japke pravi:
PS: če grete na "foro", da samo en kupi posteljo v quadrople cabin z namenom, da se bojo 3 švercali, vas lahko presenetijo v tej kabini 3 drugi turisti... potem bo spal samo eden
smile-1.gif


LP

A ne mi rečt? :p
Jaz sem se moral sredi noči zagovarjat, da sva se z mojo spoznala na ladji in da me je povabila v svojo sobo...pol pa sva dobila v sobo še 3 babe, od tega 2 tečne...
Ni fajn in izven sezone nikoli več.
Ja kaj zdaj...a ne kupiš cele kabine???? Zdaj pa mi ni nič več jasno
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
KSZ...

Kje najdete take trajekte na Sardinijo? Jaz sem šel iz Livorna v Olbio in nazaj, v eno smer je vozil 5 ur, tako da o kabini sploh ni bilo treba razmišljat. Malo sem se "posončil" na decku, pa je minilo.