Kam z bakrom?

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Naletel sem na eno zelo zanimivo situacijo. Moji zelo dobri kolegici je pred nedavnim preminuli dedek v oporoki zapisal, da ji zapušča "ves baker, ki ga ima". Dedek, ki je imel očitno preveč časa, je delal razne eksperimente in v zadnjih letih nabavil za več 10 tisoč € bakra.
confused-1.gif


Koliko sem jo razumel, gre za neke fine razrezane bakrene ploščice, najbrž računalniške, zloženo v sodih, vsega skupaj naj bi bilo 5 sodov in nekaj ton teh ploščic (nekaj so poskušali premikat, a jim ni ratalo).

Zdaj pa bi dekle potrebovalo gotovino in bi rada ta baker nekako prodala, zato zdaj išče različne poti in zbira ideje.

Meni se je zdela zelo zanimiva situacija, zato sem si drznil povprašati vas.
cool-1.gif


hvala Vam, v njenem in mojem imenu!!
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Potem je ena od možnih opcij tudi, naj počaka še nekaj let in zdaj malo stisne?
confused-1.gif


Samo kako bodo odpadne kovine posel naslednjega stoletja, če je pa tega mnogo premnogo? Le koliko računalnikov je povsod ...
17758-icon_confused.gif


(žajfa style off)
wink-1.gif
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Naj se malo pozanima, ker baker je trenutno med najbolj iskanimi kovinami-ga primankuje (da ne bo kdo narobe razumel)
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
To je tako, kot, če bi vprašal, če ti bo mlekarna odkupila 100 litrov mleka. Pred tremi meseci smo na firmi razrezali 100 tonski stroj v železo. "Tepli" so se kdo ga bo odpeljal.
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Potrebno je še upoštevat čistost tega bakra, tako da ni nujno da je tista cena ki jo je navedel nekdo (3,6€/kg )
cool-1.gif


Lp,srečno&poročaj kaj.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če je 1.klasa ga dinos odkupuje po 4,40€ vendar ti trgajo davke cca 25% pa še v dohodnino moraš prijavit. Trenutno je cena bakra visoka in se da na sivem trgu dobiti 4,30€ za kilo.(keš na roke)
Malo poguglaj besedo "odkup bakra" in boš dobil kar nekaj ljudi ki ga odkupujejo. Potem je pa stvar pogajanj (kvaliteta, odvoz, kaj bomo z davkom
evil.gif
,...)
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
klošar ti ka si itak ciganče, pa če me spomin ne vara si iz okolice brežič, veš kam se obrni za odkup.
Sam naj ne daje tega na velik zvon, da ne bo kaj narobe!
Drugače pa en cigan odkupuje iz novega mesta,. mislim da mu je ime ivan. Sam ne povedat količine, da nebo odvoza brez plačila:)
Pa preden začnete vagat, stopi na vago pa poglej kolk si težak. Običajno pri takih kar nahitro shujšaš 5, 10 kil.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Hvala vam za te odgovore.

Dekle bo zelooo veselo, ko ji bom posredoval odgovore.
smile-1.gif


_robi_, naši cigani ne pridejo v poštev, ker gre za štajerski konec (vas pri Mb).
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ponavadi ti privati odkupovalci ponudijo toliko kot dinos po tistem, ko ti odbijejo davke (-25%) vendar ne pristat na prvo ceno. Vedi, da se da od teh odbitih 25% dohodnine nazaj dobiti povsem legalno 15% davka tako, da si v bistvu samo ob 10% od bruto cene.
Probaj še na Surovini tam se da glede na količino ter osebnim kontaktom s šefom dobiti še+ 0,20€.
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Pa misliš, da bi bili oni pripravljeni odkupit tako količino?

He? Saj to jim je glavni biznis.

V glavnem naj ga proda uradno (Dinos, Surovina, še nekaj je drugih firm ki pa so že nekoliko mafijske..). Žal se ta dohodek šteje tdi v dohodnino, a kaj češ, itak ji je z lufta padel. Davek se pa že na licu mesta odbije. Navesti mora svojo davčno št in pa še večje zneske nakazujejo na transakcijski račun, ne v gotovini.

Uradno, ne priporočam zajebavanja s cigani.Ni vredno nekaj več €.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Če je to dediščina se pozanimaj če ti gre v dohodnino, oziroma kaj je zate ugodneje, ali davek na dedovanje ali dohodnina. Ker se ti lahko zgodi da boš plačal dvakrat....
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Pelji v Avstrijo na odpad, par km za starim mejnim prehodom Šentilj je na levi strani odpad in tam prodaj. Menda nihče ne vpraša po podatkih, davčni, keš je na roko,...no prej se vseeno pozanimaj, sploh če je tega par ton kot si napisal.
Sam imam namen odpelat gor par prikolic odpadnega železja rajši kot ga šenkam ciganom ali se j... z Dinosom ali Surovino.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Glej.... ideja.... Kakšna pa je cena gor napram recimo Surovini...