Katere gume in platišča Clio II L2005?

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Star je takale:
menjal sem avto in ima zdaj gor 14 colske gume.
Studiral sem, da bi letne dal gor 15 colske, pa lita platisca. 81KM bi menda to preneslo.
Kolk sem gledal, moram iskat 4 sraufe pa 100 razmaka.
Nekaj takega KLIK
Glede na to, da je zadeva drazja od obicajnega platisca samo za 20€, pol rajsi vzamem lite felge.

Zdaj pa gume: enkrat sem ze spraseval, katere za dez in svetovali so mi Bridgestone B250 ... in sem bil zelo zadovoljen.
Na topolino.si sem videl, da ta model se vedno prodajajo ( klik ). Zanima pa me, kake dimenzije gum bi bilo najbolj pametno gor dat?

Torej; katere felge, tu je cena pomembna, ker ne bi dal prevec.
Katero dimenzijo gum? Tu rajsi dam kak € vec.

Ze vnaprej hvala!
wink-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Za cliota v homologirani dimenziji 185/55 15 potrebuješ feltne 15x6 (govorim na pamet in naj me nekdo popravi, če se motim). Od bridgestonea boš v tej dimenziji verjetno našel samo kakšno varianto potenze, pa tudi od ostalih proizvajalcev bodo na voljo samo malo bolj "športne" verzije. Za po dežju in drugače je fulda carat progresso odlična, za cliota so pa vse te gume itak čisto preveč dobre.
 

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Ja, za dimenzije sem pozabil it gledat v homologacijo. to bom se naknadno preveril.

Bi bilo potem bolj pametno it na 14 col (zaradi izbire gum)?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Misliš dimenzijsko ali izbira proizvajalcev?
Mati in tast imata na Cliotu (v tej dimenziji) Fulda EcoControl (cena je bila nizka, pod 200 EUR z montažo in centriranjem). Guma je zelo dobra tako v suhem kot v mokrem. Seveda govorim s stališča normalnega uporabnika, ne pa Alter drekača...
In ja, tudi sam sem imel take gume na Korejcu (185/60X14)
 

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Hehe, no, jaz se ne mislim preseravat - mi je pa bla ta b250 zelo vsev po mokrem (medtem, ko je Sava Efekta totaln podn, kolk sem jaz mel izkusnje)


pogledal sem homologacijo.

Gume (tolk se razberem, hehe):
- 175/65 R14 (82)T, 185/55/R15 (81)H

Kaj hudica je (82)T in (81)H

Platisca:
5.50J 14 43-36, 6.00 J 14 43-36, 6.00 J 15 43

Kaj je to 43-36 pa ta sranja?
smile-1.gif


Torej, ce obstaja nekaj takega:
http://www.gumishop.si/det_platisce.php?id=P1033863
s stirimi sraufi, ki so 100mm narazen jaz to komot kupim?

Edit: hitrostni indeks: T, nosilnost: 82

Pa ne vem, ce ne bo treba na 14 colskih ostat, ker je razlika v ceni gume 30€, kolk sem zdaj gledal
tongue-1.gif


Se najde kaj pametnega z dimenzijami: 185/55/R15, da je vredu za dez?

Ali bi bilo bolje placat homologacijo, pa kako bolj ugodno dimenzijo vzet? Koliko stane homologacija?
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Homologiral boš 16 in 17 col ne pa 14 in 15...
stupid-1.gif

Poglej še za Uniroyal Raintyre...
Pa uporabnika Ice (mislim da) kontaktiraj, ima ugodne cene...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Homologiral boš 16 in 17 col ne pa 14 in 15...
stupid-1.gif

Poglej še za Uniroyal Raintyre...
Pa uporabnika Ice (mislim da) kontaktiraj, ima ugodne cene...

Rajši homologiraj. Kazen znaša 500e +izredni tehnični + odvzem tablic. Enostavno ne veš, koliko je policaj "nadr.an". Se ne splača.

lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne moreš ti kar vsevprek dimenzij homologirat....
Če je predpisna dimenzija 175/65 x14 moraš homologirati dimenzijo, ki je v tem obsegu... Npr. 185/60 x14. Nisi nič profitiral in tudi homologirali ti jih ne bodo... Tudi gume (cena) so tam-tam... Po moje nepotrebno...
185/55x15... Primerna je 195/50x15, kar pa je zelo redka dimenzija in posledično zelo draga...
Primerni oz. odgovarjajoči dimenziji sta še 195/45x16 in 205/35x17... To sta dimenziji, ki sta še najbližje obsegu predpisane 175/65x14...

Za druge dimenzije ti bo števec še bolj lagal, nikakor pa ne smeš natakniti take dimenzije, kjer ti bo števec kazal manj kot voziš v resnici... Uporabil sem kalkulator na tejle strani... http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Homologiral boš 16 in 17 col ne pa 14 in 15...
stupid-1.gif

Poglej še za Uniroyal Raintyre...
Pa uporabnika Ice (mislim da) kontaktiraj, ima ugodne cene...

Rajši homologiraj. Kazen znaša 500e +izredni tehnični + odvzem tablic. Enostavno ne veš, koliko je policaj "nadr.an". Se ne splača.

lp
ne vem no
smile-1.gif
jaz sem imel zmeraj širše gume kot so tovarniško homologirane, ker se mi zdi, da se boljše drži v ovinkih, pa se do zdaj še nobeni policaji, niti na tehničnem niso ozirali na to. ker itak ne vejo za vsako vozilo na pamet kakšne gume so homologirane, pa še enaka vozila lahko imajo različno homologacijo glede na motor oziroma opremo..če pa nimaš nekih izstopajočih oziroma prevelikih felgn, potem pa ti tudi ni treba glih nosit homologacije zraven.. pomoje če imaš isto dimenzijo felgn kot je v homologaciji in neke gume, ki minimalno odstopajo od homologiranih, ni nobenga problema..lahko pa raskiraš tistih 50€ al kolko je homologacija in si ziher
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Glej, na kratko: homologiraš lahko praktično vse z malo "domišljije". Laganje števca? Laže že v štartu z originalnimi.
Kazen ti pa lahko napiše za vse kar je naknadno dano na avto (tudi za originalne dodatke).

lp
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik FireSnake pravi:
Se najde kaj pametnega z dimenzijami: 185/55/R15, da je vredu za dez?

Če bi kaj bral, bi že videl, da sem ti napisal fuldo carat progresso, ki je v dežju odlična. Je vsaj kakšen razred nad tistimi eko zadevami, ki si jih vajen. Niti ni posebno draga, ker je drugače dimenzija 185/55 R15 cenovno res precej zasoljena. Če pa te skrbi denar in gledaš za "eko" gumami, potem raje ostani na predpisnaih 14". Za cliota je to dovolj.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik FireSnake pravi:
Hehe, no, jaz se ne mislim preseravat - mi je pa bla ta b250 zelo vsev po mokrem (medtem, ko je Sava Efekta totaln podn, kolk sem jaz mel izkusnje)


pogledal sem homologacijo.

Gume (tolk se razberem, hehe):
- 175/65 R14 (82)T, 185/55/R15 (81)H

Kaj hudica je (82)T in (81)H

Številka je težnostni, črka pa hitrostni razred. Na netu boš našel tabele.

Citat:

Platisca:
5.50J 14 43-36, 6.00 J 14 43-36, 6.00 J 15 43

Kaj je to 43-36 pa ta sranja?
smile-1.gif

5.50 je širina platišča v inčih, J je oblika profila na robu platišča, 43-36 je dovoljen ET.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne moreš ti kar vsevprek dimenzij homologirat....
Če je predpisna dimenzija 175/65 x14 moraš homologirati dimenzijo, ki je v tem obsegu... Npr. 185/60 x14. Nisi nič profitiral in tudi homologirali ti jih ne bodo... Tudi gume (cena) so tam-tam... Po moje nepotrebno...
185/55x15... Primerna je 195/50x15, kar pa je zelo redka dimenzija in posledično zelo draga...
Primerni oz. odgovarjajoči dimenziji sta še 195/45x16 in 205/35x17... To sta dimenziji, ki sta še najbližje obsegu predpisane 175/65x14...

Za druge dimenzije ti bo števec še bolj lagal, nikakor pa ne smeš natakniti take dimenzije, kjer ti bo števec kazal manj kot voziš v resnici... Uporabil sem kalkulator na tejle strani... http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
195/50-15 redka dimenzija
confused-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Kar se homologacije tiče...po 10-ih letih smo doma ugotovili da je že od originala napačno napisano...oziroma so bile napačne gume gor postavljene...in vedno ko smo menjavali smo rekli ...pa iste dimenzije daj gor.....ne moreš verjet kake packarije delajo.....pa od sestre mož je lani kupu drugi avto...spet napačne gume ali napačna homologacija.

Za po mokrem,,,zdaj imam zimske Barum polaris 2 .....to drži kot da je zalimano na cesto...in to po mokrem....letne so mi držale dobro od BFgoodrich profiler 2....tudi držijo in po suhem in po mokrem...seveda je to letna guma(jih imam še doma,ker niso bile vpisane v homologacijo)
 

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Za po dežju in drugače je fulda carat progresso odlična
Te gume nisem najdu v 185/55 R15 verziji.

Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Homologiral boš 16 in 17 col ne pa 14 in 15...
stupid-1.gif

Tule se ne bi strinjal. Dden ti lahko tako svetuje, ampak na koncu sem vseeno jaz tisti, ki ga bodo na "haklali". Zato je zame opcija samo homologiranje ali pa dimezije, ki so na voljo.

Zbodlo me je to, da so gume te dimezije tako drage, zato sem razmisljal, da bi homologiral zraven dodatne dimenzije, da bi imel vec izbire.

Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Če bi kaj bral, bi že videl, da sem ti napisal fuldo carat progresso, ki je v dežju odlična.

Sem bral
grin1.gif
ampak potem nisem tega modela najdu v dimenziji 185/55 R15 (gledal sem na topolino.si)

Po vsem povedanem bom verjetno raje ostal na 14 colah, ker se mi zdi, da je vec izbire. Gum, ki pa niso v homologaciji pa ne upam obut, da ne bi bilo kakega sranja kasneje.

Vsem pa se enkrat hvala za info
wink-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik FireSnake pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Za po dežju in drugače je fulda carat progresso odlična
Te gume nisem najdu v 185/55 R15 verziji.

Jaz jo imam na avtu, se pravi, da obstaja
wink-1.gif
Plačal pa sem 57€/komad, kar je za to dimenzijo poceni. Prej sem pa imel continental premium contact, pa ni vreden toliko več denarja.
 

Podobne teme