HTC Desire vs. Nexus One

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Meni se osebno bolj dopade HTC Desire...pri Nexusu me malo moti trackball. Je pa res, da bo tudi odvisno do tega kdaj bo katerikoli izmed njih na voljo pri nas. Desire naj bi mel EU launch 26.3, ampak vemo, da to za nas ne pomeni prav nič.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sicer je to bolj osebno mnenje, ampak trackball je bolj "uporaben" kot tisti optični senzor - včasih zna bit malo neroden.
Drugače pa baje ne bo problema spravit Sense UI tudi na nexusa (navsezadnje sta telefona "ista").
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Ja...port Sense UI je že narejen (sicer alpha verzije)...je pa zanimivo, da je bilo treba določene stvasri oklestiti, ker ima Desire malo več RAM-a, kot Nexus in ni šel celoten Sense gor. Drugače sem bral da je trackball pri Nexusu vir prahu pod ekranom....je pa to baba čula, baba rekla info.

Je kaj informacije glede Nexusa kdaj pride k nam?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sošolec ima nexusa že nekaj časa, kupil pa ga je na e-bayu.
Gleda RAMa na nexusu pa je tako... potrebno ga je rootat, potem pa lahko "odkleneš" še preostali del RAMa, ki je iz neznanega razloga skrit
rolleyes-1.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Sam sem tudi že preizkusil Nexusa in moram priznati da bi rad vidil tudi Desire (potem bi se lažje odločil, kateri je boljši).

Glede optične ploščice in trackballa, mi je optična ploščica precej boljša (dlje časa BlackBerry uporabnik in novi Bold 9700 prinaša res tako lahkotno navigiranje skozi menije da je malo smešno,.. proti tistim z kroglico..)

Pri Nexusu je v bistvu edina funkcije kroglice pri pisanju, če želiš kaj popraviti, da lažje prideš na tisti del besede / stavka. Če bi ti bilo bolje rešljivo z dotikom (kot npr. iPhone) potem kroglica sploh nebi bila potreba.

Pri Nexus One se je soft tipk kar malo potrebno navadit (bojda je cyanogen v svojem zadnjem romu izboljšal občutljivost in tipke delujejo precej bolje). Sam sem mnenja da mora za take stvari poskrbeti firma (Google ali HTC) in bi moralo delovati že od začetka (tipko moraš pritisniti nekoliko višje od njene lege da zazna pritisk).

Zato bi morda Desire utegnil biti zanimivejši, ker ima "trše" tipke
smile-1.gif


Potem pa je tukaj še razlika v OS šminki.. Google je na Nexusa dal nekaj svojih dodatkov, HTC pa svoj Sense. Osebno imam raje Googlov sistem (ampak sem zaljubljen v HTC tipkovnico katera je pri Desire..) Tako da zame bo gotovo Nexus One in tipkovnica od Desire (ki se jo brez problema namesti, celo roota / unlock bootloader-ja ni potrebno imeti zato).

Glede dobavljivosti pri nas (če res ne maraš ebaya, pri naših operaterjih ne boš dočakal) pa je najbolša opcija bolha. Saj če se prodaja nov aparat pa če ga osebno lahko vidiš (ne sme biti kaj narobe)? Sam dostikrat tako storim. Res da je nekoliko dražje kot na ebay, ampak lahko vsaj vidiš pred nakupom.
 
Nazadnje urejeno:

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
Imam Nexusa kak mesec..in je kr kul telefon. Bom napisal samo nekaj "slabosti" oz. pomanjkljivosti, ki jih pogrešam:

- ob vzpostavitvi klica telefon ne zavibrira (htc magic je to imel odlično - obstaja kakšen sw, da bo delalo tudi to na nexusu?)
- ko hočeš telefon "zbuditi" moraš vednoo na vrhu telefona klikniti gumb za vklop in potem takoj spodaj podrsati po ekranu - ni tako ergonomično..saj moram reko premikati gor in dol (recimo htc magic je imel to boljše rešeno)
- signal - pri nexusu se mi zdi, da včasih kr za nekaj trenutka mu zmanjka signala - ampak ne med klicem


V roki sem imel tudi HTC desire in mi nekako ni všeč njihov UI - preveč vsega na teh ekranih
smile-1.gif
..sem pa opazil, da je bil Desire občutno hitrejši..drugač pe sta več al manj enaka...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik fara pravi:
Imam Nexusa kak mesec..in je kr kul telefon. Bom napisal samo nekaj "slabosti" oz. pomanjkljivosti, ki jih pogrešam:

- ob vzpostavitvi klica telefon ne zavibrira (htc magic je to imel odlično - obstaja kakšen sw, da bo delalo tudi to na nexusu?)
- ko hočeš telefon "zbuditi" moraš vednoo na vrhu telefona klikniti gumb za vklop in potem takoj spodaj podrsati po ekranu - ni tako ergonomično..saj moram reko premikati gor in dol (recimo htc magic je imel to boljše rešeno)
- signal - pri nexusu se mi zdi, da včasih kr za nekaj trenutka mu zmanjka signala - ampak ne med klicem


V roki sem imel tudi HTC desire in mi nekako ni všeč njihov UI - preveč vsega na teh ekranih
smile-1.gif
..sem pa opazil, da je bil Desire občutno hitrejši..drugač pe sta več al manj enaka...

glede na to da si rokoval z HTC Desire,mogoče kakšna informacija kdaj naj bi bil na voljo pri nas in po kakšni ceni? :D
 

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Citat:
Uporabnik fara pravi:
Imam Nexusa kak mesec..in je kr kul telefon. Bom napisal samo nekaj "slabosti" oz. pomanjkljivosti, ki jih pogrešam:

- ob vzpostavitvi klica telefon ne zavibrira (htc magic je to imel odlično - obstaja kakšen sw, da bo delalo tudi to na nexusu?)
- ko hočeš telefon "zbuditi" moraš vednoo na vrhu telefona klikniti gumb za vklop in potem takoj spodaj podrsati po ekranu - ni tako ergonomično..saj moram reko premikati gor in dol (recimo htc magic je imel to boljše rešeno)
- signal - pri nexusu se mi zdi, da včasih kr za nekaj trenutka mu zmanjka signala - ampak ne med klicem


V roki sem imel tudi HTC desire in mi nekako ni všeč njihov UI - preveč vsega na teh ekranih
smile-1.gif
..sem pa opazil, da je bil Desire občutno hitrejši..drugač pe sta več al manj enaka...

glede na to da si rokoval z HTC Desire,mogoče kakšna informacija kdaj naj bi bil na voljo pri nas in po kakšni ceni? :D

ej nimam pojma..jaz sem ga pregledal na MWC-ju.
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Desire ima EU release date 26. marec. S tem da Expansys pravi, da bo prve dobil 9.aprila. Jaz se bom najbrž odločil kar za Desire...nekako se mi bolj dopade..me pa moti edino to, da bom moral čakati na HTC za update njihovega sense UI, ko bo prišel vn novi OS, medtem ko bodo Nexus lastniki dobili update prej.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
jaz tudi cakam na Desire,trenutno sem na Nokiiji N97 in sem kar malo razocaran,tako da upam da bo aparat imel po pametni ceni v ponudbi Mobitel
cheer.gif
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Jaz sem trenutno še na N95 (malo več kot 2 leti) in bi tudi že rad zamenjal, ampak se splača počakati na Desire. Ne vem pa kako bo z razpoložljivostjo pri operaterjih (zanima me predvsem Mobitel). Ve kdo kako hitro so dobili ostale HTC-jeve modele?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Za HD2 ti lahko povem da so bili med prvimi v Evropi.. Za recimo (sicer ne HTC) ampak Bold 9700, pa med zadnjimi. Tako da čisto odvisno. Mogoče kakšen mail stisni na CHS, bodo gotovo vedli več povedat.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
sem pisal na CHS glede HTC Desire in dobil odgovor da njihovo podjetje pri nas tega modela aparata ne bo prodajalo in naj se za informacije obrnem na mobitelov center....fajn
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
sem pisal na CHS glede HTC Desire in dobil odgovor da njihovo podjetje pri nas tega modela aparata ne bo prodajalo in naj se za informacije obrnem na mobitelov center....fajn

Po mesecu aprilu, povprašaj vse operaterje, ne samo Mobitel
wink-1.gif
.

Lp.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
sem pisal na CHS glede HTC Desire in dobil odgovor da njihovo podjetje pri nas tega modela aparata ne bo prodajalo in naj se za informacije obrnem na mobitelov center....fajn

Po mesecu aprilu, povprašaj vse operaterje, ne samo Mobitel
wink-1.gif
.

Lp.

jaz osebno bom provprašal samo pri Mobitel ker sem pri njih super zadovoljen tako da me ponudba pri ostalih ne zanima in ne bom zaradi telefona menjal operaterja
smile-1.gif