Osnovni stroški stanovanja

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Ker se že dlje časa odločam, da bi šel na svoje (nakup stanovanja), me zanima koliko znašajo povprečni stroški novejšega-novega dvosobnega stanovanja.

Torej:
- voda
- elektrika
- kurjava
- odvoz smeti
- ... ce sem še kaj pozabil ...
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Iz glave napisano za 75 m2:

voda + centralno ogrevanje radiatorji: 30 - 200 EUR. (odvisno od meseca, januar te ubije)
elektrika: 50 EUR
upravitelj: 90 EUR
rezervni sklad: 25 EUR
plin: 10 EUR
kabelska: 15 EUR
RTV: 12 EUR
telefon: 15 EUR
....

Pri malce "večjem" stanovanju lahko takoj prideš na 300-400 EUR.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
:/ zdaj vidim zakaj narod jamra da ni €€€. Če nebojo spustili nepremičnin, bom zgleda še kako sezono dlje v Ata&Mama hotel
frown-1.gif
(((
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Iz glave napisano za 75 m2:

voda + centralno ogrevanje radiatorji: 30 - 200 EUR. (odvisno od meseca, januar te ubije)
elektrika: 50 EUR
upravitelj: 90 EUR
rezervni sklad: 25 EUR
plin: 10 EUR
kabelska: 15 EUR
RTV: 12 EUR
telefon: 15 EUR
....

Pri malce "večjem" stanovanju lahko takoj prideš na 300-400 EUR.

Hm.

Jaz imam ogrevanje razporejeno čez celo leto, cca. 80 € mesečno.
Rezervni sklad je odvisen od kvadrature in od primera do primera. Eni imajo 0,25€/m2, eni pa recimo 0,5€/m2.
Upravitelj 90€ mesečno? Na mojem računu od upravitelja je voda, skupna elektrika, smeti itd., vse skupaj 135€ povprečno na mesec.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Jaz sem mislo da so stroški tam do ene 200€.
A nimajo stanovanja ločenih števcev za elektriko, vodo, plin ?
 
Nazadnje urejeno:

Hanz

Pripravnik
5. okt 2007
38
0
6
slovenija moja dom
Ce se napisem zase, stanovanje veliko slabih 40m2, vsi stroski skupaj so okoli 200€/mesec.
Po stevcu je elektrika in plin, docim je pri nas voda po stevilu oseb, docim ogrevanje pa po kvadraturi stanovanja.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Jaz imam 74,xx m2, pa dve osebi, pa blok je 40 let star, vendar nova fasada z izolacijo, nova okna, nova plinska peč:
* rezervni sklad 20€
* upravnik 40€ (skupno zavarovanje, uporavljanje, hladna voda, skupna enektrika, hipnik, smeti)
* plin po porabi: poleti 10m3, pozimi do 80m3 (to so tudi približno evri)
* elektrika po porabi: 100kWh višje in 120 kWh nižje tarife (30-40€)
* telefon, internet, TV, kar pač imaš
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Če je to letelo na mene. Računam si kolko bi lahko vzel kredita, da bi lahko potem še normalno živel in ne životaril.
Težka bo
smile-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Tlele ocitno slabo berejo. Novogradnje, kar menda gledas ti, imajo po vecini vse loceno. Doma je ca. 75 kv, ogrevamo na plin, poloznica direkt od Petrola. Zal poloznice ne grejo cez moje prste, ampak tam med 200 in 250 bojda. Nisem pa preprican, lahko grem pa tocno sestet. Upravitelj je tudi caka, mi mamo enega izmed najbolj pasjih in drazjih, SPL. Uboj biti pod njimi. Aja, ne spara se z nicemer, ko koga zebe se zakur, vode se pokur kot se jo pokur. Cez leto se mi zdi, da bi moral prit pod 200 skoz.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Zdaj če za solo rabiš 75 m2 potem en sprašuj koliko kaj stane.

Jaz sem za solo kupil 30 m2 garsonjero pa mi ni nič žal
Imam dragega upravnika (tako piše zgoraj / spl). pa mi upravnik izstavi račun za cca 60-80 evrov.
V tej ceni so za eno osebo smeti, topla, mrzla voda, hišnik, rezervni sklad in ostali "skupni stroški".

Elektriko, telefon RTV boš pa itak povsod isto plečeval (po dejanski porabi/željah oziroma fiksno).

Tkole od oka imamo stroškov cca150 evrov stroškov s stanovanjem.
Upravnik 70 (ogrevanje vključeno!)
elektrika 35
trojček 22 (nekateri hočejo imeti 100/100 kar ima svojo ceno)
rtv 12
Kaj sem še pozabil? (mobitel pa upam da si že plačuješ sam in ne gre preko mama hotela).
Seveda pa ob potrati v vili lahko te stroške mirno množiš (razen rtv)
Tako da ob nakupu tudi malo glej kako imaš rešeno ogrevanje (toplovod je daleč najcenejši), ločeni števci za vodo....


Pa še en koemntar na hotel mama.
Ko bodo enkrat moji otroc dovolj veliki in bodo služili $ bodo tudi nekaj prispevali za "hotel mama".
Če jim kaj ne bo pasalo naj kar gredo na svoje. Morebitni prispevki v "hotel mama" pa bodo šli na nek kup, ki bodo otroku še kako prav prišli ko bo hotel na svoje.
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Tnx.

Glede hotela doma:
Doma plačujem le trojček + telefon (~50€). Ostalo plačujejo starši. Velikokrat prispevam kaj pri nakupu raznih stvari.
Domači od mene nočejo jemat denarja, ker vejo, da se imam namen odselit in sem doma samo vsak drug teden.Če bi se odločil, ostati doma bi stroške definitivno delili. Tud tak je na stvari, da če bi jaz zdaj šal v podnajemničko bi me gledali malo čudno, ker imam doma vse. Po eni strani bi bil vesel, da doma nebi imel prostora in bi pač šal v podnajemiško.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Jaz imam pozimi okrog 200 eur, poleti ca 130-150 eur. LJ novogradnja 65 kvadratov. Loceno toplo in hladno vodo, gretje vse placam koliko porabim. Plin imam v jeklenki.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zdaj če za solo rabiš 75 m2 potem en sprašuj koliko kaj stane.
Loool, torej če hoče sam živet na 75m2, ker si to lahko privošči, ga ne sme zanimat koliko kaj stane in je še čisto prav, da se ga ocuri, prasca tajkunskega, a ne?
grims-1.gif
Jao ej.
Sicer pa, me zanima od kje imate upravnika po 100+ EUR? Hudiča, to je pa veliko. Pri nas je 15 EUR vse skupaj, pa še 15 EUR za rezervni sklad.
Moji stroški so nekje okrog 200 EUR v povprečju letno. S tem, da s kalorimetri računam enih 20 EUR vsaj dol.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Sej, prvo sem imel v mislih 2.5 sobno (kao gledal sem na daljši rok, pa samski nisem bil
smile-1.gif
) Amapk zdaj, ko sem si naredil računico in malo preštudiral, zakaj sploh rabim tako "vlko" stanovanje, sem se nekak odločo, da mi je najbolj optimalno vzet eno ali enoinpolsobno. Trenutno sem samski, če pa bo kdaj ptreba po večjem stanovanju pa bomo že potem prodali.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zdej odvisno, koliko se ti da selit.
Sam sem se 2x selil in upam, da se naslednjih x let ne bom več selil, ker mi to totalno vse živce požre.
Hodit po trgovinah in urejat vse te stvari. Brrrrrrrrrrrrrrrrr.... Dobro, da je pri zadnji selitvi večino teh stvari uredila žena, ker sicer bi šel samo še v LJ-Polje
grin1.gif
. Tako da, razmišljaj tudi malce o tem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
@sad: tajkune in prasce si ti omenjal ne jaz!
Jaz sem samo napisal da si lahko za "solo" lahko omisli kaj manj kot 75m2, če ga skrbi kako bo odplačeval kredit.

Je pa res "selitev" podvig posebne vrste.
Zato predlagam da naj kar živi v hotelu atamama in naj pridno špara za nekoč družinsko stanovanje. Pa o prihrankih naj bo na začetku ljubezni raje tiho
wink-1.gif
da ne bodo šli za druge namene.
Če se razume s starši in ga pri življenju ne "omejujejo" preveč potem naj bo kar tam.
Nekateri pač nimamo te sreče, in raje živimo solo na 20 m2 kot pa s starši na 100.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Mogoče to sodi v drugo temo ampak vseeno.
Ker nisem več rosno mlad (28), me daje tisti občutek, da ne morem večno živet s starši, pa čeprav se razumemo.
Mogoče se motim ampak imam občutek, da potem vsak gelda na tebe : "28 pa še vedno pri tastarih doma". Tud če bi naredil ločen vhod, sem še vedno pri njih. Zdaj za 2.5 sobno stanovanje nimam, edino če bom potem res životaril, zato se mi vseeno zdi smiselno kupit 1.5 sobno, živet tam, potem pa če spoznaš koga skupaj planirata stvari. Stanovanje se še vedno lahko da v najem ali pa proda.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
To pri katerih letih je nekdo doma gledajo predvsem fine babe ali pa tisti, ki serjejo s polno ritjo. Ok, obstaja se skupina, ki bo se pri 40-ih doma, ker jim pase hotel. Pa od doma gres zarad sebe, ne kaj bojo drugi rekli.
smile-1.gif