Krvni tlak 200/120

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Kaj to pomeni - v smislu, kolk mi še preostane?
frown-1.gif

Namreč, že 14 dni sem v stalnem stresu zaradi določenih obveznosti in včeraj se mi je kar malo vrtelo in "slika" je izginjala za delček sekunde. Ok, si mislim - lakota, premalo pitja in možna dehidracija, preveč kofetov...
Ker se je danes ponovilo že dopoldne in se pojavlja skozi ves dan občasno, sem doma za foro z enim plastik fantastik pritiskmetrom izmeril pritisk in kaj je pokazal
shocked-1.gif
: 205/120 in 200/120 (čas med meritvami 2-3- minute).
A je čas za dohtarja ali samo počitka manjka?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
pojdi k dohtarju naj ti zmeri pritisk, ker ene te plastik fantastik so popoln podn od podna, dohter ma pa umerjeno zadevo, saj takoj zamerka če pri parih zaporedoma deviacijo

al pa zmeri drugim v familiji z tem mašinom pa da vidiš, če drugim tud tolk kaže
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vsedi se na stol in se za 5 minut lepo umiri. Malo glasbe, kak čajček (pa ne črni)...

Potem pa ponovi meritev...


Če spet pokaže tromestne številke diastolnega (spodnjega) tlaka, pojdi jutri lepo k zdravniku. Točnost meritve preveri na nekom drugem (punci, starših... eventuelno lahko tudi na psu, če bo dal mir...).

Če se ti slučajno vrti tudi zdaj, ko nisi več "pod stresom", pojdi takoj na urgenco.120 diastolnega tlaka v mirovanju JE urgenca.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Spravi se takoj k zdravniku da ti začnejo preiskave... Nisi pa omenil kakšna je tvoja telesna teža ter starost, prehranjevalne navade, kakšna so tvoja leta ter ali je kdo v družini podvržen visokemu pritisku? Kaj alkohola? Mogoče kakšna drogica?

Lp
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

Edini pravilni merilec tlaka je manseta okoli nadlakti. vse ostalo so igracke nepriznane s strani medicine.

Pri naslednjem npr. omenjajo nek certifikat CE0344 in omenjajo med. uporabo.
http://www.veleblagovnica.com/...tas-sbm-27.html

Zdel bi se mi predvsem uporaben takoj po večjih obremenitvah in vodenju zgodovine, ne pa v med. namene.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zaradi mene lahko certifikati izda tudi Nikolaj Ceaucescu.

Tlak se meri na nadlakti ali direkt v arteriji. Vse ostalo so priblizki in markteting.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Madafaka pravi:
Kaj to pomeni - v smislu, kolk mi še preostane?
frown-1.gif

Namreč, že 14 dni sem v stalnem stresu zaradi določenih obveznosti in včeraj se mi je kar malo vrtelo in "slika" je izginjala za delček sekunde. Ok, si mislim - lakota, premalo pitja in možna dehidracija, preveč kofetov...
Ker se je danes ponovilo že dopoldne in se pojavlja skozi ves dan občasno, sem doma za foro z enim plastik fantastik pritiskmetrom izmeril pritisk in kaj je pokazal
shocked-1.gif
: 205/120 in 200/120 (čas med meritvami 2-3- minute).
A je čas za dohtarja ali samo počitka manjka?

[censored] ga. Stresno življenje.
Jaz imam podoben pritisk že 5 let.

Je pa precejšnja razlika, če si ga meriš (kot je rekel Jernej moraš mirovati 5 minut), ko misliš na kaj umirjajočega (pri meni 145/95), kot na koga, ki te je v lajfu zelo zajebal (pri meni okoli 200/150).

Merjeno na nadlakti.

Bo pa razlika, če si ga meriš doma na kavču ali pri zdravniku.

Na GB smo imeli pred težko kontrolno nalogo (sistematski pregled) vsi, brez izjeme, precej povišanega. Stari 17 let.
 
Nazadnje urejeno:

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Citat:
Uporabnik Madafaka pravi:
Kaj to pomeni - v smislu, kolk mi še preostane?
frown-1.gif

Namreč, že 14 dni sem v stalnem stresu zaradi določenih obveznosti in včeraj se mi je kar malo vrtelo in "slika" je izginjala za delček sekunde. Ok, si mislim - lakota, premalo pitja in možna dehidracija, preveč kofetov...
Ker se je danes ponovilo že dopoldne in se pojavlja skozi ves dan občasno, sem doma za foro z enim plastik fantastik pritiskmetrom izmeril pritisk in kaj je pokazal
shocked-1.gif
: 205/120 in 200/120 (čas med meritvami 2-3- minute).
A je čas za dohtarja ali samo počitka manjka?

[censored] ga. Stresno življenje.
Jaz imam podoben pritisk že 5 let.

Je pa precejšnja razlika, če si ga meriš (kot je rekel Jernej moraš mirovati 5 minut), ko misliš na kaj umirjajočega (pri meni 145/95), kot na koga, ki te je v lajfu zelo zajebal (pri meni okoli 200/150).

Merjeno na nadlakti.

Bo pa razlika, če si ga meriš doma na kavču ali pri zdravniku.

Na GB smo imeli pred težko kontrolno nalogo (sistematski pregled) vsi, brez izjeme, precej povišanega. Stari 17 let.

Zato ker vam ga je sestra v minici in z dekoltejem merila..
cool-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
en ga pošlje na urgenco, vsi ga pošljete.

stario. če dihaš, če tič ni trd, če žile niso zunaj, če ti ne nabija v glavi in očeh..si živ. in verjetno boš ostal živ.
če si zdej čist presran, dviguješ pritisk še bolj. vzmi iglo in si spusti kri. k balon pa te fore.

in ti ne moreš bit pod stresom. se prveč zajebavaš, da bi imel resne težave.

poročen nisi, še manj z dolenko. je tko domobran.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pa oglasi se kaj, ko utegneš...


Sam tolk, da vidimo, da ti ni slučajno kake žile v možganih odprlo...
smirk-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Ðizus...

Jaz imam 140/90 in si pri sebi malo panike zganjam. Tvojih 200/120 je, pa res preveč. Prvo, če je le možno znižaj tempo življenja. Drugo, začni z kakimi sprehodi, recimo pol do eno uro zvečer. A s športom se kaj ukvarjaš?. Tretje, prehrana! Če zaužiješ mnogo mastne hrane, se to pozna ne le na kilogramih amapak tudi na ožilju.
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16

Fantje, ne se hecat s temi stvarmi. Za malo denarja bo VEDNO malo muzike.

Sam sem kupil merilec OMRON, 140 evrov. Pri splošni zdravnici je ta Omron pokazal natanko iste rezulate, kot njen merilec, ki je brez dvoma profesionalen...

Merilec pritiska si kupimo za 10 let in več. Je res tako težko dati mesečno 1 evro (kar je manj kot kava brez v Ljubljani!) za korektno meritev?
Ne šparat tam, kjer ni pametno šparat...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno: