Optika Clarus

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Imate kakšne izkušnje z njo?

Jaz sem bila ene dvakrat pri njih na okulističnem pregledu, pa se mi je zdelo ok...sicer pa se mi zdi, da bi s to klubsko kartico, ki jo imajo zdaj lahko kaj profitiral....edino malo imam odpor do tega, ker gre za veliko optiko in imam občutek kot da vsi ti pregledi potekajo kot po tekočem traku in si le številka...pri manjših je vse bolj osebno se mi zdi...ne vem...
sprasujem se.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ni čisto tako...


V manjših optikah pogosto "šparajo" in imajo kakega upokojenega okulista dvomljive kvalitete za 2 uri na teden. Mama je natrofla na enega takega v Celju. Zelo slaba izkušnja po njenih besedah.

Pri Clarusu imam izkušnje samo z optiki in so izredno prijazni, kakšne imajo pa zdravnike, pa ne vem. Bo kdo drug napisal...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Sam sem bil njihova stranka 15 let, vedno zadovoljen, visoke cene gor ali dol.

Dokler nisem ene fancy leče počil in prišel na menjavo, kjer so mi z najbolj flegma glasom na svetu rekli, da "se itak lahko naroči samo obe hkrati". Okej, plačam ko ta velik in je
zmaga.gif


Je pa res, da lahko tale njihova ponudba, da dobiš tudi okulistični pregled (foter je imel boreliozo in je bil z njim zelo zadovoljen, po čemer sklepam, da je OK
zmaga.gif


Če pa vnaprej veš, da boš kontrolo rabil recimo čez eno leto, pejt raje k privatnemu okulistu, pa stavim, da bo cena pregleda in očal (pri konkurenci) občutno nižja...
tongue-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Mah, men so enkrat čist falil dioptrijo, hotel so mi jo dvigniti, slučajno sm pol nekje drugje ugotovil da za to ni potrebe, da pa mam nekaj celindra, kar mi pa uni bebci niso ugotovil..
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Moja žena je bila pri Krstiču in so ji rekli, da ima mal manjšo dioptrijo, kot so ji izmerili pred parimi leti, vendar pa da ima cilinder na enem očesu, česar prej niso ugotovili. No sedaj ko nosi očala, ji ne paše ravno leča s cilindrom. Ne vem no, a bo res treba za vsak [censored] po več mnenj? Napotnica je pa itak sam ena, zdravnikom pa naj bi bilo za verjet...
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Sam hodim k družinski optiki (mož, žena - Optika Planinšek), saj smatram, da so bolj zainteresirani za to, da je stranka zadovoljna in se še kdaj vrne. Tu mi izmerijo dioptrijo in potem na podlagi tega naredijo očala. Pozanimal sem se, da imajo dobre aparature. Dioptrijo mi zmeri gospa, ki je tudi mojstrica optike in je za to izučena, hkrati si pa vzame čas (sprašuje, je bolje tako ali tako, pa rečem, dajte nazaj, lahko še enkrat ....) in nimaš tistega občutka, ko delajo vse nekaj na hitro. Če se slučajno zgodi, da kar koli ni v redu (glavoboli, te karkoli moti ali kar koli drugega v zezi z napačno dioptrijo) se nihče ne more zgovarjati na napako drugega, saj je vse narejeno pri njih. Med pogovorom z njimi, pa so mi rekli, da v primeru, ko prineseš recept, potem oni naredijo po tem recepru in če kaj ni v redu z očali - dipotrijo (se pravi oninaredijo tako kot piše na receptu, pa ta dioptrija ni bila pravilno izmerjena) pa to ne morejo popravljati, ker so pač naredili kakor je pisalo. Pomembno je tudi, da ko greste na meritve dioptrije, nimate otrujenih oči. Se pravi najboljše je dopoldne.
Tudi pri svetovanju katero znamko in model leč vzeti se mi zdijo fer in ti lepo obrazložijo razlike, kaj predlagajo, potem se pa ti odločiš kako in kaj ter ne silijo najdražje varjante.
 
Nazadnje urejeno:

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Clarusa so že po TV pluval. Niso upošteval reklamacij pri očalih, češ neprimerno ravnanje. In da se ne da nič narediti. Nato ta ista očala odnesejo k neki No Name optiki (ena ta malih) in zadevo uredijo.
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Za kvaliteto zdravnikov OZ. okulistov nimam pojma.
So pa za izdelavo očal svinjsko dragi, oz. skušajo ti uturiti ta najdražje kar je možno.
13.gif

Mi smo imeli preko službe dogovorjen nek popust in si rečem, OK hči rabi nova očala, bomo tle naročili.
Zbereva okvirje (še po kar normalni ceni), dam recept in potem mi gospodična naračuna eno tako ceno
bonk.gif
(cca 250 €) (že s popustom), da me je kar na rit vrglo.
Pa vprašam, kako to, ker še nikoli nisem dala več kot 1/3 te cene in da okvir tudi ni tako drag, zakaj potem takšna cena.
Ja, koklja je hotela tamali (10 let) naredit očala z iz trikrat tanjšanih stekel (pri dioptriji 2,0 in 2,5) pa še z vsemi možnimi in nemožnimi premazi, vključno s premazom proti bleščanju za nočno vožnjo. Cena cca 70 € po steklu. Ja seveda. Ji lepo razložim, da tole je pa no go
ne-ne-1.gif
in potem smo nekje pristali pri enih, ki so 30 € po steklu. Še vedno več kot sem do sedaj plačevala pri Look looku, ampak OK, ker sva že izbrali okvir in si res nisem želela še enkrat skozi celo proceduro izbiranja, sem pač očala potem naročila. Ampak NIKOLI VEČ!
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Meni gre pri clarusu na q... njihov odnos.. kot da so oni tam ultra elita in ti "srecnez" ki lahko pusti tam par 100 eur.. Zacnes gledati soncna ocala in ti kar podturi nekaj kar ti tudi priblizno ni vsec in ti se manj pase.. ocitno je potrebno prodati modele, ki ne grejo v prodajo al jaz ne vem..

Potem ti prinese se 5 kosov po njihovi izbiri, ti nobeden ni vsec in ti postane ze nerodno od "zmisljevanja"..

Dalje [sem oakley fan in poznam njihove izdelke dovolj dobro] vprasam, ce imajo tainta oakley model.. "ne nimamo, oakley ne drzimo vec, so predraga [lol, a kljub temu bistveno cenejsa od raznega dior, armani itd. stance]". Se malo snofam po stacuni in poglej kaj najdem.. oakley crosshair.. malo iz zlobe povprasam kateri model je in ali je najnovejsi, vidim da malce starejsa prodajalka tudi priblizno nima blage veze, namrec 3 leta star model oglasuje za 2010 kolekcijo, navede se nekaj budalastin. Se obrnem in zapustim stacuno..
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

lazanja

Zelenc'
21. dec 2009
1
0
1
No tudi jaz imam kar nekaj izkušenj z njimi... Zdarvnica je bila vedno super - temeljit pregled, prijaznost itd... A prodajalke... joj da ne govorim... Ne vem ali so tako zdolgočasene ali so pa vzvišene ali pa kar oboje... Glede na to, da so pač v tem poslu bi kot prvo lahko vedele kakšna oblika očal paše na kakšno obliko obraza, ker meni ni nič pasalo tisto kar so mi kazale.. Kot drugo so me imele poln kufer ker mi ni bilo nič všeč.. Kot tretje rečem, da ne nosim veliko očal zato bi rada ene poceni (me pogleda kot, da sem smet) in mi kaže prado, d&g... halo?to je poceni?! Imela sem namen se obrniti in kupiti nekje kjer ravnajo s tabo kot s človekom, vendar sem ostala zaradi tega prazničnega popusta, sem kar veliko prišparala... Glede na to, da imajo drugače visoke cene bi se morale malo bolj truditi za stranke.. Zanimivo, to je bilo čisto pri vsakem nakupu pri njih. Žalostno se mi zdi tudi to, da so pač očala, če jih potrebuješ, nekaj nujnega in ne razumem čemu na sploh povsod dovolijo tako visoke cene... Saj niso ne vem kaj zahtevna proizvodnja.. malo plastike malo kovine, dva šraufa... groza
smile-1.gif
tako da to je bil danes moj zadnji nakup pri njih, še po očala bom šla (14 dni potrebujejo, da jih naredijo, pa so na zalogi!!!!) in potem jim bom z veseljem vrgla tisto njihovo kartico v glavo in odšla k eni drugi optiki (že ogledani), kjer so res prijazni. Čas je, da jim pokažemo kdo ima v resnici moč-stranke.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
No midva z očijem sva bila potem v Clarusu kakšne tri tedne nazaj. Oči je potreboval nova očala, ker so mu jih v dveh prejšnjih optikah zašuštrali (ima pa kar veliko dioptrijo). Nazadnje so mu predlagali napačen okvir, oz. okvir, ki ni primeren za tako veliko dioptrijo in jih ni mogel nosti...tako, da smo v tretje poskusili v Clarusu. Do nas je pristopila pomočnica vodje poslovalnice, ki je takoj preverila in pojasnila, zakaj očala niso v redu. Skupaj smo potem pogledali kar nekaj modelov, ves čas je sodelovala in svetovala. Ni nam vsiljevala svojih idej, pa tudi okvirje je prinesla cenovno sprejemljive (smo tudi takoj rekli, da kakšnih dragih znamk ne potrebujemo). Na koncu je pri njih kupil očala, ki so končno taka, kot morajo biti in jih z veseljem nosi. Meni so celo zaračunali 10 EUR manj za pregled za leče. Po nekaj dneh sem pri njih nato naročila na dom leče (sem menjala leče in so se testne obnesle odlično) in tekočino...dostava je bila hitra, blago pa je prispelo nepoškodovano.

V glavnem zaenkrat same dobre izkušnje z njimi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Slabe izkušnje... Imamo dogovorjen popust na njihove izdelke v okviru službe, kjer so nam predstavili letak ki oglašuje popust. Na njem nikjer ne piše, da je popust vezan samo na zaposlenega, predstavljeno je bilo, da velja za družinske člane. In ker sam še ne potrebujem očal, žena pa, sva šla iskati očala zanjo. Prvo kot prvo o popustu zanjo niso hoteli nič slišati, okvirje imajo svinjsko drage, identična stekla Zeiss sva kupila ceneje pri optiku na tržnici v Kosezah...
Ker se račun za očala giblje preko 350 EUR sva z boljšimi okvirji (pa ne po brandu ampak po materiajlu in lastnostih) in identičnimi lečami kupila v Kosezah za 50 EUR ceneje...
V Clarusu me pa v optiki ne vidijo več...