Note za prečno flavto

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A kdo ve za kakšno internetno stran, kjer bi se dalo dobiti note za prečno flavto (narodnozabavna glasba, zabavna) za začetnike (za 2 razred nižje GŠ)?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Polagam ti na srce: učenje smotanih inštumentov (es-klarinet, citre, flavte, triangli in kaj jaz vem, kaj še vse), ki imajo svojo vlogo le v gromozanskem orkestru je za majhne otroke brezveze. Ali pa drkanje v glavo ubogih otrok v prvem razredu s harmonikami, ki vagajo toliko kot mulc sam... Res verjameš, da jo bo otrok z veseljem vzel v roke čez 10 let?
tongue-1.gif


Sploh če so to neizživete fantazije staršev, ki otroke silijo v hobije, ki jih sami ali niso imeli možnosti tazvijati, ali pa, še boljše, se njim samim v mladosti itak ni dalo ukvarjati z njimi.
evil.gif


Je na vsem svetu več kot 5 ljudi, ki so pri 16ih letih na morju s kolegi vzeli v roke harmoniko in kaj pametnega zaigrali? Ja, valjda (oz. drugače: meni bi bilo malo nerodno
grin1.gif


Če že, se naj otroci gredo učiti takšne inštrumente takrat, ko bodo lahko sploh pokazali kaj pravega lastnega GLASBENEGA zanimanja (12, 13 let+) in predvsem se naj gredo učit en inštrument, ki ga bodo z veseljem igrali. In če bo mulc pokazal posluh in sploh in oh navdušenje nad glasbo, naj bo zaradi mene to res harmonika, ali pa če bo to klinčeva pozavna, tudi.

Za vse ostale, normalnejše otroke, pa njihovim over-ambicioznim staršem polagam na srce: naj se otroci učijo inštrumentov, ki so sami že napol orkester, npr. kitaro. Ali pa klavir. Harmonika zaradi specifičnosti že na tričetrt odpade.

Mogoče ti ne bo všeč, ampak takšno je moje mnenje
smirk-1.gif


LP,
glasbeni navdušenec
cool-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hvala za tvoje cenjeno strokovno mnenje. Ampak si ga vtakni nekam. Hči se je sama odločila za igranje tega inštrumenta, poleg tega se preizkuša še na klaviaturah. Pač eni so talenti, drugi pa ne. Verjetno ti spadaš med slednje...
evil.gif
Imam na lagerju kar nekaj tujih sajtov z brezplačnim materialom za DL, ampak žal naše glasbe ni med njimi.
Sicer se bo to naučila sama tako da bo poslušala komade v onemoglost in potem igrala zraven; hotel sem ji samo olajšati delo... Pa nič ne de.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Kr neki klobasaš. Nimaš pojma. Nič od tega, kar si napisal ne drži. V mnogih primerih, ki jih poznam jaz.

Ah, kje, pojma nimam. Še žvižgati ne znam.
smirk-1.gif


Poznam pa cel kup kolegov in kolegic (polovico mojega razreda, actually), ki so v prvih treh razredih OŠ vsi igrali najrazličnejše inštrumente, peli v pevskem zboru in kaj jaz vem, kaj še vse. Danes je od tega slabih 20 let, pa se že 15 let niti eden svojega hobija niti spominjati noče več.
smirk-1.gif


Tudi jaz poznam kolega in kolegice iz gimnazije, ki še danes znajo (kaj znajo, obvladajo) kitaro in klavir, ampak, dragi moji, vsi pravijo, da so sami prišli na idejo, da bi to igrali šele sredi osnovne šole. Sami, ne pa njihovi starši. Pa niso zato (otroci, mislim) bili za to nič prikrajšani.

Da scen (uboge) kolegice iz šihta, ki o svoji 15 letni hčeri ponosno pripoveduje, da se že 5 let uči igrati ne vem kakšno flavto, potem pa sem enkrat tam na obisku in ji dec pove, da ta mala v sobi vadi flavto, bejba pa ne more verjet: "A vadit je šla? Sama?"
hysterical-1.gif


Kaj neki se je zgodilo z ljubeznijo do glasbe? Hja, no, nekje na poti od navadne šole do glasbene šole se je vsega naveličala in šla domov...
rolleyes-1.gif
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Tut js igram flavto, pa sem se že pošteno namatrala s temi notami. Težk je dobit kej slovenske popularne glasbe. Sej si mislu slovensko, ne? Zdej če hodi v glasbeno šolo je fajn, da reče kr svojmu učitelju, zna met kej takega kje. Drugače sem pa jaz kupovala zvezke s svetovno popularno glasbo. So prav super, ker te v glasbeni matrajo s klasiko na polno, pa lažje preživiš vse to vadenje, če si vmes kaj znanega zaigraš
smile-1.gif
Ti zvezki se dobijo prav po težavnosti, da ji ne bo prelahko ali pretežko.... Drugače pa poguglaj malo za free sheet music for flute, pa se najde dosti stvari. Še posebej so mi všeč tele strani: fluteinfo .
Upam, da kej pomaga. Če pa kej uporabnega odkriješ se pa priporočam
wink-1.gif


Pa tony, naj ti povem, da se mali otrok zna sam odločit ker inštrument mu je všeč in bi ga rad igral in niso vsi malčki v glasbenih šolah posledica preambicioznih staršev. Pa če se bo kasneje hotel kdorkoli od njih naučit kak drug inštrument mu bo znanje iz glasbene v veliko pomoč. In še za informacijo: na flavto se prav super zaigra in sliši Stairway to heaven
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Pač eni so talenti, drugi pa ne. Verjetno ti spadaš med slednje...
evil.gif

Ahahaha
hysterical-1.gif


(Bom ostal vljuden, sicer se pa slišiva čez 5 let, pa rečeva kakšno kako in kaj bo takrat aktualno. In držim pesti, da se motim in imaš ti prav, ker je strašna škoda, da mularije, ki bi bili za kaj glasbeniki, pa magari citraši, skoraj ni.)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo toliko, v tvoj info (sicer ne vem, ali si starš, koliko otrok imaš, koliko so stari), ampak v raziskavi, katero so naredili je dokazano, da se otroci najlažje učijo in razvijajo svoje talenete v starosti 6 leta... Kar je kasneje je samo želja staršev... Ampak ti že veš, zato hvala vseeno za prijazen nasvet
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vem da je težko najti. Na domačem kompu imam še en sajt zabeležen, kjer so note za flavto.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Igram kitaro, bobne in klavir. Vse sem se začel učiti pri 20+ letih razen kitaro pri 15ih. To da se da naučiti najlažje pri šestih je verjetno res, samo za inštrument nisi nikoli prestar. Sem pa pristaš inštrumentov ki jih lahko igraš sam, torej recimo kitra, klavir, bobni so že za v "band", samo jaz si muziko našopam zadaj in "go insane".
evil.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Hej,

jaz sem tole frulico špilala pa imam nekje še note prav za prečno flavto in sicer Beatles-e plus vaje. Če res rabiš se javi na ZS, ne dam, ne podarim, ne prodam samo posodim za fotokopirat.

čau,
majč
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Dobre primere si navedel, je precej resnice v tem, kljub posmehovanju nekaterih. Jest sem se učil harmoniko, ni me preveč zanimala, sem proti koncu osnovne začel špilat doma kitaro, mi je bilo prec lažje. Od harmonike imam le desno roko za klavir, za levo sem še vedno bolj lev
grin1.gif
Tko da mi je blo žal, da nisem tistih 6 let porabil za klavir.

Tko da se strinjam, klaviature in/ali pa kitara so osnova, najbolj uporabno znanje, kasnej še dodatni inštrumenti, če otroci pokažejo voljo in zanimanje.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Sam fora je v tem da če kitaro vzameš s sabo "na morje" jo ima pol campa že dol.
grin1.gif
Da ne omenim da je veliko večji "feeling" ko na klavir kaj dobro zaigraš, že recimo kak imagine od Lennona se fenomenalno sliši pa se ga da v pol ure naučit (na kitaro v minuti).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Samo toliko, v tvoj info (sicer ne vem, ali si starš, koliko otrok imaš, koliko so stari), ampak v raziskavi, katero so naredili je dokazano, da se otroci najlažje učijo in razvijajo svoje talenete v starosti 6 leta... Kar je kasneje je samo želja staršev... Ampak ti že veš, zato hvala vseeno za prijazen nasvet
wink-1.gif

Ja, stric, seveda vem, da to drži. Ampak pazi sceno: pri 6ih letih zato učimo otroke brati in pisati, voziti avto pa še vedno pri 16ih. Razumeš poanto? Pri 6ih letih se učijo voziti gokard samo kakšni Šumaherji - in kar se mene tiče, se naj not in pozavne učijo pri 6ih letih geniji tipa Mozart, običajni otroci, ki tega ne delajo iz lastnega veselja, pa niti ne.

Spet smo pri simptomu bolestno ambicioznih staršev.
cool-1.gif


Če se je Slash šele pri 13-ih lotil kitare, bo to tudi za mojo mularijo dovolj dobro. Btw., moj brat se je začel učiti igrat kitaro pri 20ih+ (nato prešaltal na bas), pa po nekaj letih bolje igra na akustično kitaro od treh njegovih sošolcev, ki so se jo učili vso osnovno šolo...
rolleyes-1.gif


Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Sam fora je v tem da če kitaro vzameš s sabo "na morje" jo ima pol campa že dol.
grin1.gif

Absolutno, ampak, kaj ko je tako ali tako tričert teh skoraj niti ne zna igrati. Pravzaprav je stanje še slabše kot med vaškimi harmonikaši
tongue-1.gif
)