Mravlje v kuhinji - kako se jih znebiti??

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Živjo,
imam hudo težavo z iztrebljenjem teh malih živalc....skratka ne vem od kje, pač so se mi zaredile mravlje v kuhinji. Na kuhinjskem pultu, v predalih, omarah, povsod so. Najprej so navadne črne male mravlje, potem pa se izgleda nadgradijo v letalce, dobijo krila.
Invazijo naredijo vedno zvečer in ponoči, takrat se zgleda prikažejo iz svojega skrivališča, ki ga še vedno nisem odkril.

Je kdo tu že to reševal na kakšen način, pomagajte prosim da se znebim te golazni. Mam en prašek, pa ne učinkuje popolnoma nič.

Predlog da naj zažgem kuhinjo, mi ni preveč všeč...
cool-1.gif


sem pa dodal še slikco mravelj, kako zgledajo...
710602-Mravlje.jpg
 

Priponke

  • 710602-Mravlje.jpg
    710602-Mravlje.jpg
    61,4 KB · Ogledi: 3.840
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
poskusi še s pastmi za mravlje, drugače pa vse pospravit, da jim ni na dosegu, čeprav se zavedam, da je to zelo težko. Ugotovi, kje je gnezdo in ga očisti.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
biokil..presekaš njihove poti

drugo. ko mravljo ubiješ, jo pusti razmazano na lokaciji. drugim v opozorilo

tretje. najdi gnezdo, kar je skor nemogoče

četrto, kar je pri nas odpravilo težavo. naseli te vrtne, velike mravlje. zjebejo faraonke v 14 dneh. njih se pa potem veliko lazje znebiš.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Vidim da imaš nekakšno oblogo na steni (morda samo med elementi), mravlje so zelo rade tam zadaj. Pa za kakim pobijonom in podobno, skratka nekje kjer se ne čisti ker ni dostopa.

Maš v trgovinah veliko teh zadev ala Biokill in jim malo otežuj življenje...
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Kot so ti že povedali zgoraj. Predvsem pa poskrbi za higieno. Vsa živila pospravit, zapret v plastične škatle.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
No takole:
- higiena je na višku, brez zafrkancije, nič ni tacga nikjer da bi prišle zraven (zadeve čisto v drugem prostoru)
- težava je v tem, k bi mogu v bistvu prestavit celo kuhno, da pridem zadaj v steno in pogledam od kje so se zaredle...pra...e
- sem mislu da obstaja kaka zadeva, da nastavim, one poberejo in odnesejo in pomori celo leglo (kt v reklami....)
- v skrajnem primeru bo treba pa kar vse odmaknit, spucat, pomorit, pa še prebelu bom lahko spet zadaj...

hvala vseeno, če pa ma kdo še kako idejo, pa le na plano z njo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ti bom tako povedal, stvar se resi v izvoru, men je dopizdilo gledat cele dneve iste poti mravelj, sem pregledal zivila v omarici in opazoval ce bom kje kaksno mravljo najdel, no potem sem opazil da so se zaredile v spagetih ki so bili malo odprti v vrecki, idela za mravlje in ko sem tist vrgel stran smo imeli potem par mesecev mir, oziroma se kr imamo mir, ce pa izvor pustis se pa lahko nonstop samo igras s pobijanjem. Problem je pa ko se ti zaredijo za kohinjske regale ja.

No zdej imamo se bolje, zdej smo dobili crne mravlje, sam prihajajo na tako redke intervale da nemorem odkrit kje so, pocasi bo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
problem se ne reši tako da jih ubiješ ko jih vidiš, tudi tako ne da odstraniš njihov cilj, ampak jih pomreš tam od kot prihajajo ---> mravljišče
grims-1.gif


jaz imam v te namene vandal sprej, ki ga pošpricaš po njihovi standardni poti. Mravlje pridno tam preko lazijo in ta strup odnesejo z nogami v gnezdo. v par dneh je gnezdo
uf-1.gif
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Najbolj pomaga, da jim zapreš dovod hrane-vsa živila hermetično zapret in v par dneh mogoče bo kaj boljše potem pa še biokil pošpricaš pa bi moglo bit ok
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Imam isti problem, koncept je Stevov še najboljši. Ker Biokil jih pobije takoj na mestu nanosa, ga ne odnesejo s seboj v gnezdo. V mojem primeru je bil mir pol dneva, potem pa na oknu prava fešta mrgolazni
cry12bpy.gif


V Merkurju jim je zmanjkalo robe, v Mercatorju pa je bil edini od "inteligentnih" insekticidov tale:
20forth-20080205150401.jpg


Sem spraznil cirka pol flaše, po oknu in celi fasadi do tal in drevesa kjer teče "cesta". Deloma naj učinkoval takoj, gnezdo pa bojda razfooka v 3 tednih.
crazy1.gif


Če ne bo učinka - kaj je alternativa?
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Ja potem še lahko probaš tisto peno proti mravljam. Če pa še to ne pomaga pa boš moral razmontirat prostor in fizično poiskat gnezdo in jih direkto po gnezdu pošpricaš-ni druge
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
blazko: tale špric je pri meni odgnal faraonke.
2 leti sem imel občasno z njimi težave, sedaj pa jih že nekaj mesecev ne opazim več.
Pa je tudi bolj ali manj pospravljeno.
Naj povem da so prišle v original zaprte "paris" piškote (kartonska škatla in 2x folija), zato praktično ne moreš preprečit dostopa do vseh živil. Te kar na rit vrže ko odpreš zapečatano škatlo piškotov notri pa vse "rjavo".

Kaj bi najbolje učinovalo na "avtorjeve" mravlje pa ne vem.