Nastrmejši klanec v Sloveniji je?

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Legalni vozni, da se razumemo! Ne tiste gozdne "ceste" z 30% in več nakloni
Jaz sem našel tega blizu Mošenj in je asvaltiran
Danes ko je bila manjša ploha je meni peš v treking čevljih drselo kot, da bi se po ledu hodu
crazy1.gif
ne vem kako prideš pozimi v tak breg razen z žičnico ali pa gosenicami ker ne vem kateri samomorilski cestar bi šel to plužit posebno ker ni ravno veliko ograje.
Povejte za svoje top

 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kar sem jih prekolesaril sem najbolj grizel kolena na Mangrt (je asfalt, it counts
smile-1.gif
) pa na Jošta nad Kranjem se tudi precej pokonci postavi proti koncu...naklona pa lih ne bi vedel
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Legalni vozni, da se razumemo! Ne tiste gozdne "ceste" z 30% in več nakloni
Jaz sem našel tega blizu Mošenj in je asvaltiran
Danes ko je bila manjša ploha je meni peš v treking čevljih drselo kot, da bi se po ledu hodu
crazy1.gif
ne vem kako prideš pozimi v tak breg razen z žičnico ali pa gosenicami ker ne vem kateri samomorilski cestar bi šel to plužit posebno ker ni ravno veliko ograje.
Povejte za svoje top

Uf.... Ta je pa za pozimi prava bob steza.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
enkrat sem brcal proti Dražgošah (iz besnice) pa nisem vedel ali naj kopljem tunel ali grizem kolena.

Sicer pa lepi klanci so na Markovcu nad Koprom. Samo tam ne plužijo prav pogosto
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
ki je to ki je to ki je to... že montiram strešni prtljažnik pa bicikl!!!!!
aaa
cheer.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
No tega mi je uspelo prekolesariti. Z eno kratko pavzo ravno na parkirišču pri pokopališču. Lep je občutek ko prideš gor
cool-1.gif
.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem ga s par sošolci v OŠ brez postanka (in naslednjega v smeri proti Žerovincem). Celi razred smo šli v Cezanjevce, pa smo seveda mladi in nori tekmovali gor.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pa sej ga imaš ''poleg bajte'' v Cezanjevcih.

tisto? eh... pa tja gor se niti ne zadiham prav pa je že konec brega
frown-1.gif

to mora bit 3,4,5 kilometrov dolg vzpon...... ali pa Areh 13km
cheer.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kar sem jih prekolesaril sem najbolj grizel kolena na Mangrt

Tam gor pa res ni klanec. Razen tega da je 16km vzpona iz Loga pod Mangrtom. Lahko bi rekli eden daljših vzponov, strmih pa vsekakor ne. Oz vzpon z najvišjo nadmorsko razliko.
wink-1.gif
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kar sem jih prekolesaril sem najbolj grizel kolena na Mangrt

Tam gor pa res ni klanec. Razen tega da je 16km vzpona iz Loga pod Mangrtom. Lahko bi rekli eden daljših vzponov, strmih pa vsekakor ne. Oz vzpon z najvišjo nadmorsko razliko.
wink-1.gif

Na enem odseku je plaz odnesel cesto. Tam so nato eno serpentino kar posekali in cesto izvedli naravnost v hrib. In tam je hud klanec - sklopke trpijo in smrdijo. Sploh, ko se kdo ustavi na vrhu klanca in opazuje okolico, preostali avti pa ostanejo na klancu...
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ahaaa pol je to nekaj drugega. Bil gor na prvih štirih vzponih ki so bili organizirani do plaza. Potem pa samo 1x z avtom, ko ni bilo še porihtano. Bo treba iti malo na razgled. Kakšna je cesta do vrha?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Koliko % je pa cesta iz Trbovelj na Prapreče / Klek? Tisto je tudi navpično
tongue-1.gif

Evo na to sem jest pomislil, ko sem videl naslov teme. Sva pred krartkim z Zerly-jem garala gor.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Če se pelješ v Vrata, je tam en asfaltiran klanec s 25% naklonom. Če se pelješ na Sveto goro na Solkanom, je na koncu klanec s 30% naklonom, sicer pa tudi prej klanec kar lepo navija. Tudi vzpon na Vršič ni od muh, sploh iz Trente se kar nagaraš. Sem si pa lani privoščil tek iz Kranjske gore na Vršič, pa je bilo teh 12 kilometrov kar zabavnih.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
tole s 30% klancem ne verjamem, ker je najstrmejsa cesta na svetu okoli 34%, kar presega sposobnost plezanja velike vecine bencinarjev, dizli pa plezajo tam-tam 30-35%


sprasujem se.gif