Smrad pri klimi?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Novembra sem montiral Mitsubishijevo klimo, tisto taboljso oh in sploh in jo lepo uporabljal za gretje cez zimo. Sedaj ko je pa potreba po hlajenju, sem jo zakurblal in imam sledece tezave... namrec ko jo prizgem, ponavadi zasmrdi in pol po nekaj minutah ta smrad izgine. Danes pa je zena imela klimo zalaufano in je vse fajn delalo, nic smrdelo. Ko pa je dvignila temperaturo s 25 na 26, je pa fajn zasmrdelo. Smrdi pa kot po crkovini. Tako da nimam pojma, kaj bi lahko bilo narobe. Klima stara pol leta, stanovanje ni svinjsko, tiste pralne filtre za prah sem redno cistil... nimam pojma kaj smrdi. Ter kaj lahko naredim? Tega verjetno garancija ne pokriva? Mejduš, fotr ma 3 leta staro Matrix klimo pa nic ne smrdi
hysterical-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
smrad pri klimi se ti pojavlja zaradi plesni. Izparilec je ves čas hlajenja vležen in ko ugasneš klimo so tam idealni pogoji za plesen. Če bo skoz hladna, potem tudi smradu ne bo....
smile-1.gif
Za rešitev težave se dobi sprejček, s katerim pošpricaš notranjo enoto. Sem pa to leto precej uporabljal neko čistilo Bakteria (firma Barjans prodaja), ki je namenjeno razkuževanju sanitarnih prostorov in se mi zaenkrat zelo dobro obnese. Jst prakticiram še čiščenje s parnim čistilcem...

Drugače pa so to po navadi tisti redni servisi, ki jih nihče ne potrebuje
wink-1.gif



Druga varianta pa je, da imaš odtok v kakšno kanalizacijsko cev speljan....
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
kva si zdej hotu povedat da ne znaš klime uporabljat fotr pa zna
evil.gif

klima mora po prenehani uporabi izpareti vso vlago v notranji enoti predno se ugasne.ponavadi imajo že tovarniško nastavljeno da ko klimo ugasneš laufa še nekaj čsa da izpari vsa vlagada potem ne smrdi
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
rešitev je v dezinfekciji klime (notranje enote seveda)!

razlogi pa že zgoraj opisani.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kaj pol je treba klimo vsake pol leta dezinficirat? Sem klical na servis pa so rekli, da majo itak gužvo in ni šans da bi delal servis zdaj. Lahko pa kupim sprej za 20 EUR pa sam naredim. Ali pa če vzamem neke tabletke za dezinfekcijo pa jih porinem nekam v cev. Kr neki.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
s sprejem neboš dosegel do vseh lukn. torej ne nardiš kaj preveč
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
ne vem kako imate tsanje doma, kako jo uporabljate.

Starši imajo klimo (ja Mitsubishijevo oh in psloh) pa tudi pod raznonič ne smrdi..pa se res krepko uporablja (tako za gretje kot hlajenje). doma imava z ženo prav tako mitsubishija (zgolj hlajenje( pa tudi nič ne smrdi)..tak da znamka nima nikakršne veze..

tako da..znamka pri smradu nima veze.

pa tudi v ceveh nimaš kaj čistit...tam se pretaka plin.

Na izmejevalcu toplote notranje enote so se ti zaredile glivice...ki jih moraš pobiti..torej kupi sprej ter našpricaj po navodilih pa kolikor se da priti zraven očisti še s čopičem oz. prebriši z vlažno krpo namočeno v milnico (podoben smrad se običjano pojavlja v avtomobilskih klimah...za hišne pa priznam da zelo poredko slišim).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Energa sistemi.

@vincent: kaj moram bit pol kar sam svoj mojster in take stvari porihtat?
smile-1.gif

Ma kakšna garancija..... sej ko hlače umažeš jih tudi sam opereš in jih ne poskušaš reklamirati....

Samemu ti pa načeloma ni treba delat. Naročiš redni letni servis in to je to.... cene so pa tam od 30-60€......
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
No saj na garancijo niti nisem računal, nisem pa tudi računal da bi delal redni letni servis na pol leta. Sem upal, da bo vsaj prvo leto delalo brez potrebe po vmesnih servisih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
ma ja no
smile-1.gif


s klimo ni nič narobe, pa tudi rednih servisiv ne delaj!

Kupi tisto zadevo za 20 EUR...notri so navodila innaredi po njih.

Notranji hladilnik ni nič pretresljivega (in občutljivega) - kot avtomobilski (skozi katerega 'teče' dež) tak da..dvigneš pokrov, pobereš dol filtre ionizatorje..skratka vse kar se da. (prej odklopi klimo iz štroma)...ter našpricaj zadevo noter ..rebra kot vse vrtljive dele, ki jih vidiš (neke vrste valjčnega vantilatorja) (zdaj ali bo sprej ali pena ne vem)...pustiš kake pol ure da pobije bacile in usrance, ki smradijo klimo. Pustiš še lavfat pol ure (da se izsmradi) in to je to.

V glavnem....delaj po navodilih pa ne sme biti problema.

Lahko še prej, predno se lotiš posesaš reže kolikor pač prideš zraven (uporabi tudi čopič)...pa istočasno narediš generalko na klimi.

Glede rednih servisov.,.iz ust kolega, ki montira klime (in je zmontiral tudi meni in staršem)...pravi da je redni servis en lep nateg (in obiranje strank) in da ga naj..dokler klima normalno deluje (torej greje ali hladi) ne kličemo
evil.gif
. Ko začne pešat bo treba dopolnit plin (samo pri starših po 3letih polne uporabe greje in hladi kot pri norcih).
Redni servisi so za firme kjer v času intervala servisa noben niti ne pipne klime (torej očisti filtrov, ter posesa rež)..drugega pa tako ali tako nimaš kaj narediti...pokasira pa ti 50 EUR.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ma ja no
smile-1.gif


Glede rednih servisov.,.iz ust kolega, ki montira klime (in je zmontiral tudi meni in staršem)...pravi da je redni servis en lep nateg (in obiranje strank) in da ga naj..dokler klima normalno deluje (torej greje ali hladi) ne kličemo
evil.gif
. Ko začne pešat bo treba dopolnit plin (samo pri starših po 3letih polne uporabe greje in hladi kot pri norcih).
Redni servisi so za firme kjer v času intervala servisa noben niti ne pipne klime (torej očisti filtrov, ter posesa rež)..drugega pa tako ali tako nimaš kaj narediti...pokasira pa ti 50 EUR.

Tule se delno strinjam s tabo. klimo ne pipaj dokler dela normalno, prav tako nimaš kaj preverjati plina vsako leto....dokler dela dela! Ampak če verjameš ali ne 90% strank kljub temu, da mu pokažeš, kako se očisti filter tega ne naredi! In po 2 letih so filtri zabiti, baterije v daljincu prazne (pa kliče da ne more vklopiti), iz klime smrdi.... No za takšne "lenuhe" pa takšen servis priporočam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Stara tema, ampak ker jo je google ravno nasel...

Lahko en konkreten link do cistila? Pri starsih so imeli nekoc nekaj, kar je prinesel serviser.

Ni namen reklame...

jst nekaj kupujem pri: http://www.wurth.si/ sem že tudi nabavil!
in kaj si nabavil?

Sprej za čiščenje/dezinfekcijo klime! Obstaja več variant. Pena ali pa tekočina. Ni pravila da je eno boljše od drugega. Pri nekaterih sprejih lako celo vonj izbiraš. Oziroma obstaja tudi deodorant.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Moja priporočila:

1. Močan smrad: razkužilo Asepsol, ki se ga dobi v lekarni. Po navodilih ga zmešaš z vodo, ki jo pred tem naliješ v pršilko. Nato seveda pršiš po radiatorju v klimi.

2. Šibak oz. zmeren smrad: http://www.at-team.si/p-2007-air-co-cleaner-cistilo-klimatskih-naprav.aspx - to se lahko sicer uporabi tudi pri 1. točki, vendar po tretmaju z razkužilom. Zadeva garantirano deluje in to 100%.

Drugače pa mora klima vedno imeti prižgano funkcijo osuševanja kondenza, kar pomeni, da klima po koncu delovanja, še nekaj časa deluje z min. močjo, namen je pa seveda osušitev kondenza.

Mi smo delali napako pri Mitsubishi in to funkcijo izklopili (nevednost). Zdaj je seveda vklopljena in zadeva pomaga, saj je tudi narejena z nekim namenom
smile-1.gif